Robert Kościecha trenerem-koordynatorem GKSŻ w klasie 250cc! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Robert Kościecha trenerem-koordynatorem GKSŻ w klasie 250cc!

Główna Komisja Sportu Żużlowego na wniosek trenera żużlowej reprezentacji Polski Rafała Dobruckiego podjęła decyzję o powołaniu trenera – koordynatora dla klasy 250cc. Będzie nim Robert Kościecha, który na co dzień zajmuje się szkoleniem młodzieży w ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz.

– Cieszymy się, bo od dawna widzimy zaangażowanie trenera Kościechy. Uważamy, że taka funkcja i taka osoba w polskim żużlu jest bardzo potrzebna – mówi przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

Robert Kościecha na pewno będzie mieć sporo obowiązków, bo żużel w klasie 250 cc ciągle się rozwija. – W ślad za tym idą także sukcesy naszych reprezentantów. Mamy coraz więcej imprez, a to wymaga zaangażowania dodatków osób. Grupa młodych chłopców jest naprawdę liczna i musi być pod odpowiednią opieką. Chcemy ją zapewnić, żeby każdy z nich mógł się właściwie rozwijać i odnosić później sukcesy w dorosłym żużlu – dodaje Szymański.

Ostatnim wielkim sukcesem w klasie 250 cc jest tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, który wywalczył Oskar Paluch. Wychowanek gorzowskiego klubu triumfował w finale, który został rozegrany 24 lipca  w niemieckim Cloppenburgu. Paluch zdobył w tych zawodach 14 punktów. Wcześniej zdobył także Puchar Europy.

Źródło: polskizuzel.pl

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
112+14
212+12
312+6
412+4
510-4
610-6
710-12
810-14

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content