Robert Kościecha trenerem-koordynatorem GKSŻ w klasie 250cc! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Robert Kościecha trenerem-koordynatorem GKSŻ w klasie 250cc!

Główna Komisja Sportu Żużlowego na wniosek trenera żużlowej reprezentacji Polski Rafała Dobruckiego podjęła decyzję o powołaniu trenera – koordynatora dla klasy 250cc. Będzie nim Robert Kościecha, który na co dzień zajmuje się szkoleniem młodzieży w ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz.

– Cieszymy się, bo od dawna widzimy zaangażowanie trenera Kościechy. Uważamy, że taka funkcja i taka osoba w polskim żużlu jest bardzo potrzebna – mówi przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

Robert Kościecha na pewno będzie mieć sporo obowiązków, bo żużel w klasie 250 cc ciągle się rozwija. – W ślad za tym idą także sukcesy naszych reprezentantów. Mamy coraz więcej imprez, a to wymaga zaangażowania dodatków osób. Grupa młodych chłopców jest naprawdę liczna i musi być pod odpowiednią opieką. Chcemy ją zapewnić, żeby każdy z nich mógł się właściwie rozwijać i odnosić później sukcesy w dorosłym żużlu – dodaje Szymański.

Ostatnim wielkim sukcesem w klasie 250 cc jest tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, który wywalczył Oskar Paluch. Wychowanek gorzowskiego klubu triumfował w finale, który został rozegrany 24 lipca  w niemieckim Cloppenburgu. Paluch zdobył w tych zawodach 14 punktów. Wcześniej zdobył także Puchar Europy.

Źródło: polskizuzel.pl

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content