Ostatni wyjazd żółto-niebieskich - zapowiedź #LUBGRU - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Ostatni wyjazd żółto-niebieskich – zapowiedź #LUBGRU

Przed żużlowcami ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u Grudziądz ostatni mecz wyjazdowy w sezonie 2021. Podopieczni Janusza Ślączki w poniedziałkowy wieczór zmierzą się z Motorem Lublin.

Cele drużyn na trwający sezon są całkowicie odmienne. Gospodarze tego pojedynku są o krok od zapewnienia sobie miejsca w fazie play-off dzięki niedzielnemu zwycięstwu w Toruniu. Żółto-niebiescy do ostatniej kolejki walczyć będą o utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Oba zespoły wystąpią w optymalnych zestawieniach. W drużynie Motoru aż trójka zawodników ma średnią biegową powyżej 2 punktów na własnym torze, a blisko tej wartości jest kolejna dwójka. Rolę liderów Koziołków pełnią Mikkel Michelsen i Grigorij Laguta, którzy wsparci są świetnymi Wiktorem Lampartem czy Jarosławem Hampelem. Na stadionie przy alejach Zygmuntowskich nieco gorzej radzi sobie wychowanek grudziądzkiego klubu, Krzysztof Buczkowski, jednak przy tak wysokiej dyspozycji kolegów z drużyny każdy kolejny punkt potwierdza dominację tej drużyny nad swoimi rywalami. Żużlowcy, których pod swoimi skrzydłami ma Maciej Kuciapa, nie przegrali w tym sezonie żadnego meczu na własnym obiekcie.

Po porażce w Lesznie grudziądzan czeka kolejny ciężki mecz wyjazdowy na przestrzeni kilku dni. Mimo równej postawy całej drużyny żółto-niebiescy wysoko przegrali z Bykami. Aby wygrać w Lublinie, każdy z seniorów musiałby zdobyć o kilka punktów więcej. Na przestrzeni całego sezonu zdecydowanie najlepszym żużlowcem ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u jest Nicki Pedersen. Patrząc przez pryzmat statystyk ciężko o wskazanie drugiego żużlowca, który mógłby wysoko punktować na lubelskim owalu. Dobre występy w ostatnim czasie notuje Norbert Krakowiak, a formę odbudowuje Krzysztof Kasprzak. Są to jedyni zawodnicy, którzy wygrywali wyścigi na torze mistrza Polski. Przeciwników regularnie pokonuje Przemysław Pawlicki, a i Kenneth Bjerre w Lesznie zdobył 5 „oczek”. Formację juniorską tworzyć będą Mateusz Bartkowiak i Seweryn Orgacki.

W pierwszym meczu na torze w Grudziądzu był remis, z tego też powodu faworytem do zgarnięcia pełnej puli w tym meczu jest Motor Lublin. Sędzią spotkanie będzie Michał Sasień, a funkcję komisarza toru pełnić będzie Aleksander Janas. Start pierwszego biegu o godzinie 20:30, a transmisję przeprowadzi ELEVEN Sports 1.

Awizowane składy:

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
1. Przemysław Pawlicki
2. Norbert Krakowiak
3. Krzysztof Kasprzak
4. Kenneth Bjerre
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Bartkowiak
7. Seweryn Orgacki

Motor Lublin
9. Grigorij Laguta
10. Krzysztof Buczkowski
11. Jarosław Hampel
12. Mark Karion
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content