Trudna przeprawa przed żółto-niebieskimi - zapowiedź #LESGRU - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Trudna przeprawa przed żółto-niebieskimi – zapowiedź #LESGRU

W piątkowe popołudnie odbędzie się dwunaste spotkanie ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u Grudziądz w tym sezonie. Tym razem podopieczni Janusza Ślączki udadzą się do Leszna, by zmierzyć się z Fogo Unią. Start meczu planowany jest na godzinę 18:00.

Faworytem tego spotkania są gospodarze. Żużlowcy Unii wygrali 6 spotkań w tym sezonie i z czternastoma punktami plasują się na czwartej pozycji w PGE Ekstralidze. Po jedynym zwycięstwie nad Betard Spartą oraz trzech remisach żółto-niebiescy zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu „oczek”.

Mistrz Polski choć nie prezentuje znakomitej postawy na własnym obiekcie, to aż trójka zawodników „Byków” notuje średnią ponad 2 punktów na bieg na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Szczególnie mocna wydaje się pierwsza para gospodarzy, którą tworzą Emil Sajfutdinow oraz Janusz Kołodziej. Obaj w ostatnich tygodniach prezentują wysoką formę, czego potwierdzeniem są świetne wyniki Rosjanina w praskich turniejach cyklu Grand Prix oraz miejsce na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski „Koldiego”. Druga para biało-niebieskich tradycyjnie okupowana jest przez Australijczyków. Jaimon Lidsey i Jason Doyle są silnym punktem w składzie Piotra Barona. Transfer drugiego z nich przed sezonem 2021 okazał się strzałem w „dziesiątkę”. Parę z juniorem poprowadzi Piotr Pawlicki, dla którego tegoroczny sezon jest ciężki, a z dużym trudem zdobywa punkty na swoim torze. Parę młodzieżowców tworzą Kacper Pludra oraz Dominik Ratajczak, którzy dobrze radzą sobie w biegach juniorskich.

W składzie ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz widnieje aż czwórka żużlowców, która w przeszłości reprezentowali barwy Unii Leszno. Choć tegoroczna postawa na wyjazdach zawodników GKM-u nie jest imponująca, to pozytywnym sygnałem był wyjazdowy pojedynek w Gorzowie, w którym żółto-niebiescy zdobyli 41 punktów. Cała drużyna pojechała wówczas równo i tylko taka postawa pozwoli postawić się gospodarzom. Mecz otworzą Przemysław Pawlicki oraz Krzysztof Kasprzak, czyli wychowankowie klubu z Leszna. Drugi z zawodników wziąwszy udział w finale IMP w Lesznie zajął wysoką czwartą lokatę i podobny wynik byłby dużym sukcesem reprezentanta Polski. Po groźnej kraksie w ostatnim spotkaniu do zdrowia wraca Nicki Pedersen. Duńczyk mecz rozpocznie w parze z Norbertem Krakowiakiem. „Norbi” zaprezentował świetną postawę w derbowym pojednku z eWinner Apatorem i na podobny wynik z pewnością liczy też w wyjazdowym meczu. Kenneth Bjerre spotkanie rozpocznie od biegu czwartego i pozostaje mieć nadzieję, że znajomość leszczyńskiego toru pomoże mu w pojechaniu udanego meczu. Parę juniorów tworzą Mateusz Bartkowiak i Seweryn Orgacki. Dla drugiego z juniorów to będzie drugi mecz w PGE Ekstralidze. Tym razem zastępuje on kontuzjowanego Denisa Zielińskiego. Z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 w Lesznie nie pojedzie Roman Lakhbaum.

W sezonie 2020 Fogo Unia Leszno pewnie pokonoła na swoim torze grudziądzan 60:30. W tym roku przy H4 było 39:51, w wyniku czego leszczynianie są na bardzo dobrej pozycji w walce o punkt bonusowy.

Początek meczu o godzinie 18:00. Transmisję z tego meczu przeprowadzi ELEVEN Sports 1. Artur Kuśmierz i Michał Wojaczek będą pełnić odpowiednio funkcje sędziego i komisarza toru.

Awizowane składy:

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
1. Przemysław Pawlicki
2. Norbert Krakowiak
3. Krzysztof Kasprzak
4. Kenneth Bjerre
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Bartkowiak
7. Seweryn Orgacki

Fogo Unia Leszno
9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Jaimon Lidsey
12. Jason Doyle
13. Piotr Pawlicki
14. Kacper Pludra
15. Damian Ratajczak

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
148+62
246+6
345+8
444+14
543-8
643-43
742-17
841-22

Najbliższe mecze

EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz

Skip to content