Nice Cup: Wygrana Jabłońskiego, czterech żółto-niebieskich na torze - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Nice Cup: Wygrana Jabłońskiego, czterech żółto-niebieskich na torze

Zwycięstwem Mateusza Jabłońskiego zakończyła się grudziądzka runda Nice Cup. Wychowanek Startu Gniezno zwyciężył przed Sebastianem Szostakiem, Artiomem Juhno oraz Olivierem Buszkiewiczem. W zawodach wzięła udział także czwórka podopiecznych Roberta Kościechy.

24 żużlowców zostało podzielonych na dwie grupy po dwunastu zawodników. W obu grupach znajdowało się po dwóch wychowanków GKM-u Grudziądz.

W pierwszej z nich 6 punktów z jednym wygranym wyścigiem na koncie zdobył Kacper Łobodziński, zaś 3 “oczka” uzbierał Miłosz Wysocki. W drugiej grupie po 5 punktów zdobyli Wiktor Rafalski i Seweryn Orgacki.

W przerwach na równanie toru prezentowało się trzech adeptów szkółki: Damian Miller, Jakub Wierucki (GKM) i Kacper Mania (Unia Leszno).

Wyniki:

Grupa I:
1. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Olivier Buszkiewicz (Fogo Unia Leszno) – 10 (2,2,2,3,1)
3. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów) – 8 (3,w,2,3)
4. Mateusz Dul (Orzeł Łódź) – 8 (2,3,3,w)
5. Marko Lewiszyn (Lokomotiv Daugavpils) – 7 (3,w,3,1)
6. Kacper Łobodziński (GKM Grudziądz) – 6 (0,3,1,2)

7. Hubert Jabłoński (Fogo Unia Leszno) – 6 (2,1,1,2)
8. Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 5 (1,2,2,d)
9. Nikita Kaulins (Lokomotiv Daugavpils) – 4 (1,1,1,1)
10. Miłosz Wysocki (GKM Grudziądz) – 3 (1,w,0,2)

11. Andriej Rozaliuk (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 2 (t,2,0,0)
12. Bartosz Głogowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 0 (u,w,u,0)

Grupa II:
1. Mateusz Jabłoński (Aforti Start Gniezno) – 16 (3,3,3,3,4)
2. Artiom Juhno (Lokomotiv Daugavpils) – 12 (3,1,3,3,2)
3. Aleksander Grygolec (Orzeł Łódź) – 8 (0,3,3,2)
4. Maksym Borowiak (Fogo Unia Leszno) – 8 (2,2,1,3)
5. Antoni Mencel (Fogo Unia Leszno) – 7 (3,1,1,2)
6. Piotr Gryszpiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 7 (2,2,1,2)
7. Wiktor Rafalski (GKM Grudziądz) – 5 (u,3,2,0)
8. Seweryn Orgacki (GKM Grudziądz) – 5 (w,2,2,1)

9. Kacper Grzelak (Arged Malesa Ostrów) – 5 (1,1,2,1)
10. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów) – 2 (2,w,ns,ns)
11. Jakub Sroka (Orzeł Łódź) – 1 (t,0,0,1)
12. Aleksiej Pilac (Lokomotiv Daugavpils) – 0 (w,0,u,0)

Bieg po biegu:

1. Szostak, Buszkiewicz, Kaulins, Łobodziński
2. Poczta, Jabłoński, Szczotka, Głogowski (u)
3. Lewiszyn, Dul, Wysocki, Rozaliuk (t)
4. Mencel, Gryszpiński, Orgacki (w), Pilac (w)
5. Juhno, Krawczyk, Rafalski (u), Sroka (t)
6. Jabłoński, Borowiak, Grzelak, Grygolec
7. Łobodziński, Szczotka, Jabłoński, Lewiszyn (w)
8. Dul, Rozaliuk, Kaulins, Głogowski (w)
9. Szostak, Buszkiewicz, Poczta (w), Wysocki (w/2min.)
10. Jabłoński, Gryszpiński, Juhno, Krawczyk (w)
11. Grygolec, Borowiak, Mencel, Sroka
12. Rafalski, Orgacki, Grzelak, Pilac
13. Dul, Buszkiewicz, Łobodziński, Głogowski (u)
14. Szostak, Szczotka, Kaulins, Wysocki
15. Lewiszyn, Poczta, Jabłoński, Rozaliuk
16. Grygolec, Orgacki, Gryszpiński, Sroka
17. Juhno, Grzelak, Mencel, Pilac (u)
18. Jabłoński, Rafalski, Borowiak, Krawczyk (ns)
19. Poczta, Wysocki, Dul (w), Szczotka (d)
20. Buszkiewicz, Jabłoński, Kaulins, Rozaliuk
21. Szostak, Łobodziński, Lewiszyn, Głogowski
22. Juhno, Grygolec, Grzelak, Rafalski
23. Borowiak, Mencel, Orgacki, Krawczyk (ns)
24. Jabłoński, Gryszpiński, Sroka, Pilac

Finał:

25. Jabłoński (4pkt.), Szostak (3), Juhno (2), Buszkiewicz (1)

źródło: sportowefakty.wp.pl