Pozytywny wynik testu COVID-19 u Romana Lakhbauma. Zawodnik poddany izolacji - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Pozytywny wynik testu COVID-19 u Romana Lakhbauma. Zawodnik poddany izolacji

Roman Lakhbaum uzyskał pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). W związku z tym GKM S.A. i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a zawodnik został poddany izolacji.

Rosjanin zmaga się z objawami zakażenia i został skierowany na badanie, gdzie otrzymał pozytywny wynik testu. Oznacza to, że został wykluczony z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca (29 lipca) i zabraknie go w najbliższych meczach ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM w Lesznie (23 lipca) i w Lublinie (26 lipca).

Zawodnik nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu.

Przypomnijmy, że zawodnicy w PGE Ekstralidze (włącznie z mechanikami lub z osobami z teamu zawodnika) – zgodnie z Regulaminem Sanitarnym – zobowiązani są do poddawania się cyklicznym, nie rzadziej niż przed każdą kolejką rozgrywek, testom genetycznym na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 na koszt klubu techniką RT-PCR, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez podmiot zarządzający.

Warunkiem zwolnienia z testów genetycznych dla obcokrajowca jest zaświadczenie o szczepieniu wydane zgodnie z odpowiednimi przepisami z kraju wykonania szczepienia za pomocą szczepionki dopuszczonej do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Dla obywateli Polski jest to zaświadczenia z systemu e-pacjent o wykonanym szczepieniu szczepionką dopuszczoną do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Naszemu zawodnikowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
124
223
323
417
514
67
76
85

Ostatnie Wpisy

SGP: Nieudany występ Kasprzaka we Wrocławiu
30 lipca 2021
Bauhaus-Ligan: Wygrana Masarny, skuteczny Pawlicki
29 lipca 2021
Puchar Ekstraligi 250cc: Małkiewicz najlepszy w Lesznie!
28 lipca 2021
Bauhaus-Ligan: Porażka Masarny, 7+2 Pawlickiego
28 lipca 2021
Walka tylko do dziewiątego wyścigu. #LUBGRU 56:33
27 lipca 2021