Pozytywny wynik testu COVID-19 u Romana Lakhbauma. Zawodnik poddany izolacji - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Pozytywny wynik testu COVID-19 u Romana Lakhbauma. Zawodnik poddany izolacji

Roman Lakhbaum uzyskał pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). W związku z tym GKM S.A. i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a zawodnik został poddany izolacji.

Rosjanin zmaga się z objawami zakażenia i został skierowany na badanie, gdzie otrzymał pozytywny wynik testu. Oznacza to, że został wykluczony z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca (29 lipca) i zabraknie go w najbliższych meczach ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM w Lesznie (23 lipca) i w Lublinie (26 lipca).

Zawodnik nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu.

Przypomnijmy, że zawodnicy w PGE Ekstralidze (włącznie z mechanikami lub z osobami z teamu zawodnika) – zgodnie z Regulaminem Sanitarnym – zobowiązani są do poddawania się cyklicznym, nie rzadziej niż przed każdą kolejką rozgrywek, testom genetycznym na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 na koszt klubu techniką RT-PCR, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez podmiot zarządzający.

Warunkiem zwolnienia z testów genetycznych dla obcokrajowca jest zaświadczenie o szczepieniu wydane zgodnie z odpowiednimi przepisami z kraju wykonania szczepienia za pomocą szczepionki dopuszczonej do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Dla obywateli Polski jest to zaświadczenia z systemu e-pacjent o wykonanym szczepieniu szczepionką dopuszczoną do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Naszemu zawodnikowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content