Derbowy bój o przetrwanie - zapowiedź #GRUTOR - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Derbowy bój o przetrwanie – zapowiedź #GRUTOR

Już w piątek odbędzie się zaległe spotkanie XI rundy PGE Ekstraligi. Na tor ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u Grudziądz na swój najbliższy wyjazdowy mecz przyjedzie eWinner Apator Toruń. Początek tego elektryzującego pojedynku o godzinie 19:30.

Obie drużyny do spółki z MARWIS.PL Falubazem toczą zaciekły bój o utrzymanie w gronie najlepszych drużyn w Polsce. Na teoretycznie najgorszej pozycji stoją akcje żółto-niebieskich, którzy na koncie mają 4 „oczka” oraz przegrany dwumecz z zielonogórzanami. 5 punktów po dziesięciu spotkaniach zapisali podopieczni Tomasza Bajerskiego, którzy są w o tyle uprzywilejowanej sytuacji, iż 1 punkt bonusowy między zainteresowanymi utrzymaniem drużynami już mają, a po kwietniowej Victorii w Derbach Pomorza na Motoarenie bronić będą 20-punktowej przewagi.

W trwającym sezonie torunianie prezentują bardzo przyzwoitą postawę na wyjazdach. Choć żadnego z takich spotkań nie wygrali, to w każdej z pięciu wyjazdowych potyczek zdobywali przynajmniej 39 „oczek”. Najbliżej zwycięstwo Apator był w Lesznie, gdzie przegrał 47:43. We wspomnianym spotkaniu, jak i ogólnie na przestrzeni całego sezonu, liderem gości niedzielnego spotkania przy H4 jest Jack Holder. Australijczyk punktuje na równym i wysokim poziomie niezależnie od owalu, na którym startuje. Niewiele gorzej spisują się Paweł Przedpełski z Robertem Lambertem. Po częstochowskiej przygodzie wychowanek toruńskiego klubu wrócił do swojego macierzystego klubu w roli lidera formacji krajowej swojego klubu. „Lambo” do Grodu Kopernika przede wszystkim z powodów regulaminowych i posiadania przez każdą drużynę zawodnika U-24, ale świetna postawa Mistrza Europy z zeszłego sezonu sprawia, że Brytyjczyk jest jednym z kół napędowych „Aniołów”. Tegoroczną drugą linię u żółto-niebiesko-białych tworzą Chris Holder i Adrian Miedziński. Ikony toruńskiego żużla choć nierówno, w każdym spotkaniu starają się dorzucać cenne „oczka” do końcowej punktacji drużyny. W końcowych rozrachunkach punktów wspomnianych żużlowców kilkukrotnie zabrakło do wygranej Apatora. W dwóch meczach, w których obaj zawodnicy zaprezentowali się dobrze, torunianie dopisywali punkty za zwycięstwo w meczu. Formację młodzieżowców tworzą Krzysztof Lewandowski z Karolem Żupińskim, którego wedle awizowanego składu w tym meczu zastapić ma Kacper Makowski. Zmiana ta podyktowana jest gorszą formą wychowanka gdańskiego Wybrzeża.

Po dobrym występie w Gorzowie w grudziądzkim środowisku żużlowym wzrósł apetyt na derbowe zwycięstwo. Dobra i równa postawa całej drużyny z pewnością podniosła morale drużyny i wiarę w to, by utrzymać żółto-niebieskich w PGE Ekstralidze. Uśmiech na naszych twarzach w ostatnich tygodniach powoduje dobra postawa Krzysztofa Kasprzaka, który wraca do składu grudziądzkiej drużyny na mecz przy ulicy Hallera. Dobre występy w Bauhaus-Ligan oraz obiecująca postawa w Gorzowie spowodowała zaufanie Janusza Ślączki, który awizował go pod numerem 11, a to pozwoli zaprezentować się Kasprzakowi już w pierwszym wyścigu. Liderem grudziądzkiej drużyny niezmiennie pozostaje Nicki Pedersen. Duńczyk mimo problemów z kolanami, które spowodowały absencje „Dzika” m.in. w turnieju z cyklu SEC, w dalszym ciągu jest silnym punktem żółto-niebieskich. Dopiero późnym czwartkowym wieczorem stał się jasny występ trzykrotnego mistrza świata w tym spotkaniu, który najprawdopodobniej zastąpi Miłosza Wysockiego. Na grudziądzkim torze podobny poziom prezentują Przemysław Pawlicki i Kenneth Bjerre. Będą oni kluczowymi postaciami w walce o zwycięstwo w spotkaniu. Drugi z nich w zawodach zastapi jednego z seniorów w awizowanym składzie. Ewentualna kwestia rozmiarów zwycięstwa leżeć będzie na barkach zawodnika na pozycji U24. Trener grudziądzan dopiero przed samym spotkaniem podejmuje decyzje o starcie Romana Lakhbauma bądź Norberta Krakowiaka, tak więc wystep obu tych zawodników szacowany jest na podobnym poziomie. Obaj przeżywają w ostatnim czasie dobre chwile, bowiem Rosjanin na torze wicelidera rozgrywek zdobył 8 „oczek”, zaś Krakowiak w szwedzkiej Allsvenskan był zdecydowanym liderem Indianerny. Niewiadomą pozostaje występ Mateusza Bartkowiaka. Lider formacji młodzieżowej w dalszym ciągu walczy ze skutkami odniesionej kontuzji. W odwodzie pozostaje jeszcze Seweryn Orgacki, który dwa tygodnie temu zdobył pierwszy punkt w swojej ekstraligowej karierze. Na pozycji drugiego młodzieżowca tradycyjnie wystąpi Denis Zieliński.

Grudziądzanie w tym sezonie jeszcze ani razu nie zdobyli więcej niż 45 punktów. Tym razem przekroczenie tej bariery pozostawi „Gołębie” w walce o PGE Ekstraligę w 2022 roku. W odmiennej sytuacji są żużlowcy Apatora, których zwycięstwo praktycznie zapewni utrzymanie w lidze. Początek tego spotkania zaplanowany jest na godzinę 19:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi nSport+, lecz zapraszamy do zakupu biletów na www.BILETYnaGKM.pl. Arbitrem spotkania będzie Michał Sasień, a w rolę komisarza toru wcieli się Jacek Woźniak.

Awizowane składy:

eWinner Apator Toruń
1. Paweł Przedpełski
2. Jack Holder
3. Chris Holder
4. Adrian Miedziński
5. Petr Chlupac
6. Kacper Makowski
7. Krzysztof Lewandowski

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
9. Przemysław Pawlicki
10. Roman Lakhbaum
11. Krzysztof Kasprzak
12. Paweł Miesiąc
13. Miłosz Wysocki
14. Mateusz Bartkowiak
15. Denis Zieliński

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11124+146
21117-39
31115+46
41110-31
51110-31
6119-12
7119-72
8117-87

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content