Mission impossible w Gorzowie - zapowiedź #GORGRU - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Mission impossible w Gorzowie – zapowiedź #GORGRU

„Mission impossible” drużyny ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM? Można tak określić piątkowy pojedynek X rundy PGE Ekstraligi, w którym podopieczni Janusza Ślączki udają się na teren wicemistrzów Polski z Gorzowa. Moje Bermudy Stal jest jednym z głównych kandydatów do jazdy w play-off i jeśli chce osiągnąć fazę finałową najlepszej ligi świata to wygrana z grudziądzanami jest ich obowiązkiem.

W trudnej sytuacji w tabeli znajduje się zespół z Hallera 4. Ostatni remis z MARWIS.PL Falubazem Zielona Góra spowodował, że to właśnie ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM jest obecnie głównym kandydatem do spadku z PGE Ekstraligi. Działacze, jak i zawodnicy zapowiadają jednak, że będą walczyć do końca. Niestety aż z pięciu pozostałych meczów aż trzy rozegrają na wyjeździe. Teraz przyszedł czas na wyjazd do Gorzowa.

Do składu GKM-u powraca Krzysztof Kasprzak, który reprezentował barwy gorzowskiego klubu przez ostatnie dziewięć sezonów, zaliczając wiele sukcesów indywidualnych, jak i drużynowych. Te rozgrywki dla wicemistrza świata z 2014 roku są nieudane, a po serii słabych występów stracił miejsce w składzie. W ostatnich tygodniach „KK” zaliczył dwa udane występy na szwedzkich torach, co sprawiło, że zasłużył sobie na kolejną szansę w swoim polskim klubie. Trener Janusz Ślączka desygnował go do startu z numerem 2 w duecie z Przemysławem Pawlickim. Powrót na stadion im. Edwarda Jancarza mógł zaliczyć też Mateusz Bartkowiak. Wychowanek Stali został wypożyczony przed sezonem do Grudziądza. Szanse na jego występ są jednak minimalne, ze względu na skutki upadku w eliminacjach MIMP w Ostrowie. Jeśli 18-letni zawodnik nie będzie zdolny do jazdy w piątek to swój debiut w PGE Ekstralidze zaliczy Seweryn Orgacki.

Gorzowianie sprawdzają na sprawdzone zestawienie. W awizowanym składzie brakuje dochodzącego do zdrowia po upadkach Kamila Nowackiego. Jego miejsce zajął Kamil Pytlewski. Trener Stanisław Chomski nie ma wielu problemów w swojej drużynie. Jedynym jest obsada miejsca U-24, gdyż zarówno Rafał Karczmarz, jak i Marcus Birkemose spisują się poniżej oczekiwań. Teraz sztab szkoleniowy żółto-niebieskich stawia na własnego wychowanka, który na „Jancarzu” jest w stanie przywozić bardzo ważne punkty dla swojego zespołu. Poza tym w doskonałej formie są liderzy – Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik oraz Anders Thomsen, których dzielnie wspierają Szymon Woźniak i robiący coraz większe postępy junior Wiktor Jasiński.

Początek piątkowego meczu o godzinie 18:00. Transmisję ze spotkania przeprowadzi ELEVEN Sports 1. Arbitrem pojedynku będzie Piotr Lis, a komisarzem toru Michał Wojaczek.

Awizowane składy:

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
1. Przemysław Pawlicki
2. Krzysztof Kasprzak
3. Kenneth Bjerre
4. Roman Lakhbaum
5. Nicki Pedersen
6. Denis Zieliński
7. Mateusz Bartkowiak

Moje Bermudy Stal Gorzów
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Rafał Karczmarz
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kamil Pytlewski
15. Wiktor Jasiński

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1612+94
269+54
356-16
454-12
554+9
653-30
763-77
841-22

Najbliższe mecze

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław

Skip to content