Arcytrudne zadanie żółto-niebieskich - zapowiedź meczu #WROGRU - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Arcytrudne zadanie żółto-niebieskich – zapowiedź meczu #WROGRU

W piątkowe popołudnie we Wrocławiu odbędzie się spotkanie w ramach ósmej rundy PGE Ekstraligi. Na stadionie Betard Sparty zamelduje się drużyna ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz.

Sytuacja obu drużyn jest diametralnie różna. Gospodarze tego pojedynku są wiceliderem rozgrywek z pięcioma zwycięstwami na koncie. Żółto-niebiescy z trzema punktami plasują się na przedostatniej pozycji wyprzedając zielonogórzan.

Po przerwie spowodowanej kontuzją na grudziądzkim torze wrócił Tai Woffinden, eliminując jednocześnie braki kadrowe w ekipie Dariusza Śledzia. W ostatnich dniach szczególną zwyżką formy prezentuje Daniel Bewley bardzo rzadko widząc przed sobą przeciwników. Lepszą dyspozycję niż na początku roku pochwalić się może Gleb Czugunow. Polak urodzony w Rosji jest silnym punktem drugiej linii w zespole. Uzupełnieniem powyższych żużlowców są Maciej Janowski oraz Artem Laguta. Są oni niekwestionowanymi liderami Betard Sparty, zajmując odpowiednio drugie i czwarte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych juniorów PGE Ekstraligi. Na pozycjach młodzieżowych ujrzymy Michała Curzytka oraz Przemysława Liszkę. Wrocławscy juniorzy prezentują w tym sezonie bardzo podobny poziom jak grudziądzcy, zdobywając średnio 4,57 punktu na mecz.

Do składu ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u Grudziądz powrócił Krzysztof Kasprzak, choć w dalszym ciągu niewykluczony jest występ Pawła Miesiąca. Decyzja leży w rękach szkoleniowca żółto-niebieskich, Janusza Ślączki. Pozostały skład grudziądzan pozostał bez zmian. Tradycyjnie w pierwszym biegu ujrzymy Przemysława Pawlickiego. W późniejszej fazie meczu w programie widnieje on w parze wraz z Romanem Lakhbaumem, który tym razem znalazł się w awizowanym zestawieniu w miejsce Norberta Krakowiaka, którego najpewniej ujrzymy pod numerem 8. Pozostałe miejsca w podstawowym składzie uzupełniają duńscy liderzy zespołu, czyli Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre, a oponentami wrocławian w drugim wyścigu dnia będą Denis Zieliński i Mateusz Bartkowiak.

Obie drużyny spotkały się już 23 kwietnia przy ulicy Hallera 4. Grudziądzanie wykorzystali osłabienie Betard Sparty w postaci braku Taia Woffindena i zwyciężyli 45:44. Kapitalne występy po wrocławskiej stronie zanotowali Janowski z Lagutą, którzy wspólnie zdobyli 28 „oczek”. W drużynie gospodarzy kluczowa okazała się wyrównana drużyna, z której wybili się Pedersen z Kasprzakiem notując dwucyfrowe zdobycze punktowe.

Zdecydowanym faworytem meczu są żużlowcy Betard Sparty. Ich siłę pokazało ostatnie spotkanie w Zielonej Górze, w którym rozbili miejscowy zespół zdobywając aż 36 punktów więcej od rywali. Nie ma co ukrywać, że liczymy przede wszystkim na zawody obfitujące w spektakularne akcje oraz ambitną walkę żółto-niebieskich.

Początek piątkowego meczu o godzinie 18. Transmisję ze spotkania przeprowadzi ELEVEN Sports 1. Arbitrem pojedynku będzie Piotr Lis, a Aleksander Janas przyjedzie do Wrocławia w roli komisarza toru.

Awizowane składy:

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
1. Przemysław Pawlicki
2. Roman Lakhbaum
3. Krzysztof Kasprzak
4. Kenneth Bjerre
5. Nicki Pedersen
6. Denis Zieliński
7. Mateusz Bartkowiak

BETARD Sparta Wrocław

9. Gleb Chugunov
10. Tai Woffinden
11. Daniel Bewley
12. Artem Laguta
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11124+146
21117-39
31115+46
41110-31
51110-31
6119-12
7119-72
8117-87

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content