Starcie w jaskini lwa - zapowiedź #CZEGRU - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Starcie w jaskini lwa – zapowiedź #CZEGRU

W piątkowy wieczór ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz pojedzie do Częstochowy w celu zmierzenia się z ELTROX Włókniarzem ramach meczu siódmej kolejki PGE Ekstraligi.

Po sześciu rozegranych kolejkach gospodarze pojedynku mają na koncie 6 punktów i zajmują piątą lokatę w tabeli. Szczególnie cenne może być zwycięstwo nad Moje Bermudy Stal Gorzów na stadionie przy ul. Śląskiej. Grudziądzanie po zwycięstwie z BETARD Spartą i remisie z Motorem Lublin w dalszym ciągu plasują się na siódmym miejscu z dorobkiem trzech punktów.

Ze strony Włókniarza do pierwszego biegu wyjadą Fredrik Lindgren oraz Bartosz Smektała. Tegoroczny sezon żaden z nich nie może zaliczyć do świetnych, jednak obu zdarzają się dobre wyścigi niezależnie od miejsca w którym startują. Słabsze spotkanie trafiło się Smektale w Gorzowie, jednak mimo tego drużyna wróciła z Gorzowa z tarczą, co pokazuje siłę wyrównanego zespołu. Szwed w kolejnych startach występować będzie z Jonasem Jeppesenem. Duńczyk trafił do Częstochowy po udanej końcówce sezonu 2020 w Ostrowie i wydaje się, że spełnia oczekiwania włodarzy klubu. Parę ze Smektałą będzie tworzyć za to Kacper Woryna. Choć „jedna jaskółka wiosny nie czyni”, to dzięki jego fantastycznej postawie „Lwy” wyszarpały 2 duże „oczka” z Gorzowa mimo, że w żadnym innym spotkaniu nie zaprezentował tak świetnej dyspozycji. W parze z juniorem wystartuje Leon Madsen. Początek tego sezonu, w porównaniu do poprzednich lat, nie jest oszałamiający, jednak w Częstochowie należy spodziewać się, że pokaże się z najlepszej możliwej strony. Parę juniorów tworzą Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki. Obaj są motorem napędowym drużyny w tym sezonie i zdobywają wiele punktów mając istotny wpływ na wynik Włókniarza w tym roku.

Do składu grudziądzkiej drużyny wraca Krzysztof Kasprzak. Zaprezentuje się on już w pierwszym biegu wraz z Przemysławem Pawlickim. Z numerem 1 startować będzie „Przemo”, a jego partnerem z pary będzie Roman Lakhbaum. Młody Rosjanin dobrze zaprezentował się w przedsezonowym sparingu w miejscu piątkowej rywalizacji i mimo tylko jednego startu w ostatnim meczu, zyskał on zaufanie w oczach trenera Janusza Ślączki. Kolegą z pary Kasprzaka będzie Kenneth Bjerre. Kilkuletni reprezentant ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u od kilku spotkań notuje zwyżkę formy prezentując świetny styl jazdy, który owocuje ilością wyprzedzanych rywali. Tradycyjnie już w parze z młodzieżowcami awizowany jest tegoroczny lider drużyny i były żużlowiec Włókniarza, Nicki Pedersen. Po razie towarzyszyć on będzie Denisowi Zielińskiemu i Mateuszowi Bartkowiakowi.

Od powrotu do PGE Ekstraligi żółto-niebiescy całkiem dobrze radzili sobie na częstochowskim torze. Czy podobnie będzie także tym razem? Odpowiedź na to pytanie poznamy późnym, piątkowym popołudniem.

Start do pierwszego biegu zaplanowany jest na godzinę 18:00, a chwilę wcześniej rozpocznie się transmisja w ELEVEN Sports 1. Funkcję sędziego pełnić będzie Piotr Lis, a Aleksander Janas pojawi się w Częstochowie jako komisarz toru.

Awizowane składy:

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
1. Przemysław Pawlicki
2. Roman Lakhbaum
3. Krzysztof Kasprzak
4. Kenneth Bjerre
5. Nicki Pedersen
6. Denis Zieliński
7. Mateusz Bartkowiak

ELTROX Włókniarz Częstochowa

9. Fredrik Lindgren
10. Jonas Jeppesen
11. Bartosz Smektała
12. Kacper Woryna
13. Leon Madsen
14. Jakub Miśkowiak
15. Mateusz Świdnicki

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content