Mistrzowie Polski przyjeżdżają na H4 - zapowiedź #GRULES - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Mistrzowie Polski przyjeżdżają na H4 – zapowiedź #GRULES

Kolejne trudne zadanie przed drużyną ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM. Z wizytą do Grudziądza wpada ekipa aktualnych Drużynowych Mistrzów Polski i dominator ostatnich lat w rozgrywkach PGE Ekstraligi – FOGO Unia Leszno. Zespół z Wielkopolski po zmianach kadrowych w przerwie zimowej i odejściu duetu wychowanków Bartosz Smektała – Dominik Kubera nadal jest jednym z faworytów ligi, a na pewno faworytem piątkowego spotkania. Podopieczni Janusza Ślączki pokuszą się jednak o sprawienie następnej niespodzianki.

PROGRAM ZAWODÓW #GRULES ONLINE DOSTĘPNY TUTAJ!

W minioną sobotę żółto-niebiescy mierzyli się z rozpędzonym Motorem Lublin. Byli blisko zwycięstwa, jednak ostatecznie padł remis 45:45, co uznano za sukces grudziądzkiej ekipy. Teraz kolejne wyzwanie, być może jeszcze trudniejsze. Czy uda się urwać punkty kolejnemu zespołowi przymierzanemu do fazy play-off? Jeżeli swoją zwyżkę formy potwierdzi Kenneth Bjerre, skuteczną jazdę na H4 po raz kolejny zaprezentuje kapitan Przemysław Pawlicki, skuteczność podtrzyma Nicki Pedersen, a swoją ambicję i efektowną jazdę na punkty przełoży Paweł Miesiąc to z pewnością gospodarze piątkowego pojedynku nie będą na straconej pozycji.

Wiele zależeć będzie od najmłodszych zawodników w drużynie. Miejsce Romana Lakhbauma na pozycji U-24 zajął w awizowanym składzie świetnie spisujący się na treningach Norbert Krakowiak. Ciekawa rywalizacja czeka nas na pozycjach juniorów. Mateusz Bartkowiak i Denis Zieliński są trzecią siłą PGE Ekstraligi jeśli chodzi o punktację formacji młodzieżowej. Obaj jeszcze w czwartek sprawdzili swoją dyspozycję w bydgoskim finale Srebrnego Kasku, a w starciu z młodymi wychowankami Unii Leszno będą faworytem. Nie można jednak lekceważyć młodych „Byków”, którzy po mizernym początku sezonu wyraźnie notują progres i poprawę wyników.

Formację juniorów FOGO Unii tworzyć będą Kacper Pludra i Krzysztof Sadurski. Oczy leszczyńskich kibiców będą jednak zwrócone przede wszystkim na seniorów. Duet Emil Sayfutdinov – Janusz Kołodziej od startu rozgrywek prezentuje się bardzo dobrze, a przede wszystkim „Koldi” notuje znakomite wyniki. Wychowanek tarnowskiej Unii jest obecnie drugim najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi. Szkoleniowiec gości Piotr Baron liczy na przełamanie Piotra Pawlickiego, który lepsze występy przeplata tymi słabszymi. Młodszy z braci Pawlickich mecze przy H4 zazwyczaj mógł zaliczyć po stronie bardzo udanych. Seniorskie zestawienie Mistrzów Polski uzupełni duet Australijczyków – Jaimon Lidsey oraz Jason Doyle.

Kto z tego pojedynku wyjdzie obronną ręką i kto okaże się lepszy w piątkowy wieczór? Czy to faworyzowani goście udowodnią wysokie aspiracje w tym sezonie? A może to  ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM postawi twarde warunki i zwycięskim meczem po raz kolejny potwierdzi, że zostali za szybko skreśleni przez niektórych ekspertów i media?

Transmisję z meczu przeprowadzi ELEVEN Sports 1, gdzie przedmeczowe studio rozpocznie się o 20:15. Start do pierwszego wyścigu planowany jest na godzinę 20:30. Sędzią spotkania będzie Piotr Lis, a funkcję komisarza toru pełnić będzie Jacek Woźniak.

Awizowane składy:

FOGO Unia Leszno
1. Emil Sayfutdinov
2. Janusz Kołodziej
3. Jaimon Lidsey
4. Jason Doyle
5. Piotr Pawlicki
6. Kacper Pludra
7. Krzysztof Sadurski

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
9. Przemysław Pawlicki
10. Norbert Krakowiak
11. Paweł Miesiąc
12. Kenneth Bjerre
13. Nicki Pedersen
14. Denis Zieliński
15. Mateusz Bartkowiak

Informacje organizacyjne przed meczem #GRULES

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11124+146
21117-39
31115+46
41110-31
51110-31
6119-12
7119-72
8117-87

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content