Jest projekt nowej trybuny na H4! Głosowanie w GBO od 7 czerwca! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Jest projekt nowej trybuny na H4! Głosowanie w GBO od 7 czerwca!

Poznaliśmy listę projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację i zostaną poddane pod głosowanie w kolejnej edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jednym z takich właśnie projektów jest zadanie zakładające budowę trybuny dla osób niepełnosprawnych oraz toalet na stadionie przy Hallera 4.

Miasto Grudziądz, realizując ustawowy obowiązek, co roku rezerwuje spore kwoty w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jakiś czas temu zakończył się nabór, a w poniedziałek poznaliśmy listę zatwierdzonych zadań, na które od 7 czerwca głosować będą mogli mieszkańcy naszego miasta. Jedno z zadań dotyczyło będzie rozbudowy infrastruktury na stadionie w Parku Miejskim. – Postanowiłem wykorzystać możliwość, jaką daje miasto przeznaczając środki na inicjatywy obywatelskie – mówi Kamil Rychlicki, autor projektu zakładającego budowę trybuny oraz toalet na stadionie żużlowym. – Pomysł na taki projekt zrodził się już jakiś czas temu. Po rozmowie z prezesem Marcinem Murawskim i dopełnieniu wszelkich formalności udało się zgłosić zadanie. Bardzo cieszę się, że klub pozytywnie podszedł do mojej propozycji i udało się bez problemu przejść weryfikację w Urzędzie Miejskim – dodaje.

Projekt, który, w przypadku wybrania go przez mieszkańców, zostanie zrealizowany w 2022 roku zakłada budowę trybuny ze specjalnym przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych. – Wiemy, że infrastruktura stadionu nie jest zbyt przyjazna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Co prawda jest rampa prowadząca na trybuny, jednak nadal na naszym stadionie jest wiele barier architektonicznych, które należałoby zlikwidować, a trybuna wyposażona w platformę dla osób niepełnosprawnych bardzo dobrze spełni to zadanie – mówi Kamil Rychlicki. – Postanowiłem też wykorzystać miejsce, które naturalnie stworzy się w poziomie terenu i umieściłem w tym miejscu toalety z prawdziwego zdarzenia, które na pewno poprawią komfort oglądania zawodów żużlowych.

Planowana trybuna miałaby powstać na wyjściu z drugiego łuku, obok istniejącej trybuny obok słynnego dębu. – Tak naprawdę było to jedyne miejsce, które dałoby się jeszcze zagospodarować, ale wcale nie oznacza to, że nie jest to dobra lokalizacja. Moim prywatnym zdaniem jest to jedno z lepszych miejsc do oglądania żużla na naszym torze – zakończył autor projektu.

Planowana wartość inwestycji to 250 000 złotych. Głosowanie w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim rozpocznie się 7 czerwca i potrwa do 4 lipca 2021 roku. Wybrane przez mieszkańców zadania znajdą się w budżecie miasta na rok 2022.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
148+62
246+6
345+8
444+14
543-8
643-43
742-17
841-22

Najbliższe mecze

EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz

Skip to content