Wracają Derby Pomorza - zapowiedź #TORGRU - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Wracają Derby Pomorza – zapowiedź #TORGRU

Już jutro na toruńskiej Motoarenie powrócą Derby Pomorza! Po rocznej przerwie spowodowanej występami EWINNER Apatora Toruń w niższej lidze w tym roku jako pierwsi podejmą oni na własnym obiekcie ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz. Początek spotkania zaplanowany jest na piątkowy wieczór, na godzinę 18:00.

Ostatni pojedynek w Toruniu padł łupem żółto-niebieskich, do którego przyczynił się m.in. świetny występ Przemysława Pawlickiego. Liderem jutrzejszych gospodarzy był wówczas Jason Doyle, który od sezonu 2021 reprezentuje Fogo Unię Leszno. Grudziądzanie wygrali 46:44.

Faworytem spotkania są żużlowcy z Torunia. Dobra forma na początku sezonu powoduje, że podopieczni Tomasz Bajerskiego są spokojni o swoją dyspozycję. Mecz otworzą Polacy: Paweł Przedpełski i Adrian Miedziński. Wychowankowie toruńskiego klubu dobrze spisali się w jedynym spotkaniu, które odjechali na własnym torze. W duecie zdobyli oni 20 punktów mocno przyczyniając się do zwycięstwa nad MARWIS.PL Falubazem. We wspomnianym spotkaniu również 20 punktów zdobyli bracie Holderowie, a zarówno Jack, jak i Chris, uzbierali po 10 „oczek”. Do wspomnianego zestawu dołożyć należy Roberta Lamberta, który najpewniej będzie zastępował awizowanego pod numerem 12 Petra Chlupaca. Czwórka żużlowców poza Adrianem Miedzińskim notuje też dobre wyniki na wyjazdach, a ich aktualne średnie wynoszą ponad 1,8 punktu na bieg. Wbrew przedsezonowym opiniom ekspertów z dobrej strony pokazują się toruńscy juniorzy. W trzech dotychczasowych spotkaniach uzbierali oni 12 punktów. Na szczególną pochwałę zasługuje Krzysztof Lewandowski, który 16 lat skończył w styczniu.

Skład ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądzu ponownie został przemeblowany. Po dwóch spotkaniach przy H4 trener Janusz Ślączka zdecydował, że jako pierwsi na tor wyjadą Przemysław Pawlicki i Kenneth Bjerre. Lepszą dyspozycją ze wspomnianej dwójki prezentuje kapitan drużyny – Przemek, w każdym ze spotkań trwającego sezonu zdobywając około 10 punktów. Słabsze wejście w sezon notuje Duńczyk, jednak wyższą formę pokazał już w ostatnim meczu ligi duńskiej. W parze z Pawlickim dwukrotnie wystąpi Krzysztof Kasprzak. Udane spotkanie z BETARD Spartą oraz kompletnie nieudane z Moje Bermudy Stalą dały obraz dwóch zupełnie różnych zawodników. Mecz w Toruniu będzie swoistym sprawdzianem chociażby dla samego Kasprzaka. W drugiej parze poza Bjerre zobaczymy Norberta Krakowiaka. W obu spotkaniach na grudziądzkim torze lepiej prezentował się w drugiej części spotkania. W meczu w Toruniu w pierwszym biegu wystąpi przeciwko Adrianowi Miedzińskiemu, czyli teoretycznie najsłabszemu żużlowcowi rywali. Nicki Pedersen niezmiennie występować będzie pod numerem 5. Dwucyfrowa zdobycz punktowa w każdym meczu pokazuje, że pod względem ilości punktów drużyna może liczyć na Duńczyka. Podobnie jak w przypadku młodzieżowców z Torunia, także ci z Grudziądza poddani byli krytyce przed sezonem, jednak sezon pozytywnie zweryfikował te opinie. W dotychczasowych spotkaniach Mateusz Bartkowiak i Denis Zieliński zdobyli już 18 punktów.

Ostatnie derbowe spotkania w Toruniu były wyrównane, a ich losy rozstrzygały się w ostatnich biegach. Czy tak będzie tym razem? Niezależnie od przebiegu spotkania głęboko wierzymy w dobry wynik żółto-niebieskich!

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00, a transmisję z tego spotkania przeprowadzi ELEVEN SPORTS 1. Sędzią zawodów będzie Paweł Słupski, a rolę komisarza toru pełnić będzie Aleksander Janas.

Awizowane składy:

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
1. Przemysław Pawlicki
2. Krzysztof Kasprzak
3. Kenneth Bjerre
4. Norbert Krakowiak
5. Nicki Pedersen
6. Denis Zieliński
7. Mateusz Bartkowiak

eWinner Apator Toruń
9. Paweł Przedpełski
10. Jack Holder
11. Adrian Miedziński
12. Petr Chlupac
13. Chris Holder
14. Justin Stolp
15. Krzysztof Lewandowski

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content