Szansa na drugie zwycięstwo z rzędu - zapowiedź #GRUGOR - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Szansa na drugie zwycięstwo z rzędu – zapowiedź #GRUGOR

Po piątkowym zwycięstwie nad wrocławianami już w niedzielę żółto-niebiescy ponownie będą gospodarzem spotkania. Tym razem odrabiane będą zaległości z III rundy PGE Ekstraligi, a na pojedynek z ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz do Miasta Ułanów przyjedzie Moje Bermundy Stal Gorzów.

PROGRAM ZAWODÓW #GRUWRO ONLINE DOSTĘPNY TUTAJ!

Po dwóch kolejkach gorzowianie jako jedyni są niepokonaną drużyną w lidze. Zwycięstwo grudziądzan nad BETARD Spartą Wrocław daje podopiecznym trenera Janusza Ślączki piąte miejsce w tabeli z dwoma punktami na koncie.

Moje Bermudy Stal Gorzów sezon nieoczekiwanie zaczęła od zwycięstwa nad aktualnym mistrzem Polski na ich własnym terenie. Świetne zawody pojechali wówczas przede wszystkim Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik. Podobnie było również tydzień później, kiedy to wspomniani żużlowcy zdobyli komplety punktów przeciwko Motorowi Lublin. W najbliższym spotkaniu zostali oni awizowani pod numerami 3 i 5, jako największe „armaty”, które pojadą w trzynastym wyścigu tuż przed biegami nominowanymi. Słowak będzie żużlowcem, który również „otworzy” spotkanie. Wraz z Szymonem Woźniakiem wystąpią oni w pierwszej gonitwie dnia. Wychowanek bydgoskiej Polonii w obu spotkaniach Moje Bermudy Stali prezentował się solidnie, dorzucając istotne punkty do dorobku drużyny. Ostatnie miejsce przeznaczone dla seniora uzupełnia Anders Thomsen, a rolę zawodnika U-24 pełnić będzie Marcus Birkemose. Młodszy z Duńczyków jeszcze nie miał okazji wystąpić w tym sezonie w gorzowskich barwach, z kolei starszy z nich ma za sobą 2 bardzo dobre mecze, a pojedynek z Motorem zakończył z dwucyfrowym wynikiem na koncie. Awizowaną parą juniorów są Wiktor Jasiński oraz Kamil Nowacki.

W domowym spotkaniu ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz liderami drużyny byli Nicki Pedersen oraz Krzysztof Kasprzak, zdobywcy odpowiednio 11 i 10 punktów. Polak z tego duetu wystąpi już w pierwszym biegu razem z Norbertem Krakowiakiem. O zwycięstwo tegorocznego uczestnika cyklu Grand Prix będzie ciężej niż w piątek, bowiem jego rywalami będą Vaculik z Woźniakiem. Pedersen w trzecim biegu ponownie będzie tworzył parę z Przemysławem Pawlickim. Ich również czeka ciężkie zadanie, bowiem ich rywalami będą Zmarzlik i Thomsen. Kapitan drużyny zdobył w meczu z Wrocławiem 7 punktów wygrywając swój ostatni bieg i pozostaje mieć nadzieję, że dyspozycję z końcówki spotkania przełoży na dobrą jazdę od początku spotkania. Teoretycznie najłatwiejsze zadanie w swoim pierwszym biegu czeka Kennetha Bjerre. Przeciwko niemu pojedzie 17-letni Marcus Birkemose oraz młodzieżowiec gości, a partnerować Bjerremu będzie Mateusz Bartkowiak, który przed sezonem został wypożyczony właśnie z gorzowskiego klubu. W biegu drugim razem z Bartkowiakiem ponownie wystartuje Denis Zieliński.

Kto okaże się lepszy w niedzielnym spotkaniu? Czy grudziądzanie utrzymają swoją passę wygrywając kolejne spotkanie, jednocześnie przerywając ją gorzowianom, czy może to właśnie Stal z mistrzem świata na czele przełamie niemoc w Grudziądzu i w końcu wygra na H4? Odpowiedź wczesnym, niedzielnym popołudniem. Liczymy na wielkie emocje!

Transmisję z meczu przeprowadzi nSport+, gdzie przedmeczowe studio rozpocznie się o 16:00. Start do pierwszego wyścigu planowany jest na godzinę 16:30. Sędzią spotkania będzie Krzysztof Meyze, a funkcję komisarza toru pełnić będzie Maciej Głód.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Marcus Birkemose
5. Bartosz Zmarzlik
6. Kamil Nowacki
7. Wiktor Jasiński

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
9. Krzysztof Kasprzak
10. Kenneth Bjerre
11. Norbert Krakowiak
12. Przemysław Pawlicki
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Bartkowiak
15. Denis Zieliński

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11124+146
21117-39
31115+46
41110-31
51110-31
6119-12
7119-72
8117-87

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content