Sezon na H4 czas zacząć! - zapowiedź #GRUWRO - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Sezon na H4 czas zacząć! – zapowiedź #GRUWRO

Czas nadrobić zaległości, czas zacząć sezon 2021 na Hallera 4! W piątkowy wieczór do Grudziądza przyjedzie ekipa BETARD Sparta Wrocław. Jeden z faworytów rozgrywek PGE Ekstraligi, zimą wzmocniona Artemem Lagutą, który przez sześć ostatnich lat reprezentował barwy GKM-u. Tym razem żółto-niebiescy staną na przeciwko swojego byłego lidera i nie będzie to proste zadanie.

PROGRAM ZAWODÓW #GRUWRO ONLINE DOSTĘPNY TUTAJ!

Rosjanin pożegnał się z grudziądzkim klubem tuż po ostatnim meczu sezonu 2020, kiedy to żółto-niebiescy podejmowali… właśnie zespół ze stolicy Dolnego Śląska. W pomeczowym wywiadzie Artem przekazał smutną wiadomość dla fanów GKM-u – „Po sześciu latach odchodzę z klubu”. Swoją decyzję były lider naszej drużyny motywował tym, że chce w końcu wziąć udział w rundzie play-off, co nie udawało się przez wiele lat w Grudziądzu, a wrocławianie w najważniejszej fazie rozgrywek startują co roku.

Zarówno BETARD Sparta, jak i ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM mają za sobą jedno spotkanie. Nasi piątkowi goście podejmowali eWinner Apatora Toruń, pewnie wygrywając 51:39. Takim samym stosunkiem zakończył się inauguracyjny mecz podopiecznych Janusza Ślączka, którzy jednak zanotowali 12-punktową porażkę na torze w Zielonej Górze. Nic więc dziwnego, że przed piątkowym starciem nastroje w obu ekipach są zgoła odmienne.

Każda porażka grudziądzkiej ekipy na własnym torze może okazać się bolesna i kosztowna. Przedsezonowe założenia wskazywały na próbę odbudowy „Twierdzy”. Wszyscy pamiętamy jeszcze sezon 2016, w którym nasz zespół pod przywództwem Tomasza Golloba wygrał wszystkie spotkania na domowym owalu. Teraz będzie to bardzo trudne zadanie, a pierwszy rywal to ten z najwyższej półki.

Trener Ślączka nie powinien martwić się o formę Nickiego Pedersena. Duńczyk już w Zielonej Górze pokazał doskonałe przygotowanie do sezonu. O ile dyspozycję trzykrotnego Indywidualnego Mistrza Świata można przewidzieć o tyle ciężko coś wyrokować w kwestii formy pozostałych zawodników. Niezły występ przeciwko MARWIS.PL Falubazowi zanotował nowy kapitan – Przemysław Pawlicki. Pozostali seniorzy, a więc Krzysztof Kasprzak, Kenneth Bjerre oraz Norbert Krakowiak spisywali się „w kratkę”, a rezerwowy Roman Lakhbaum nie wykorzystał swojej jednej szansy. Własny tor powinien pomóc naszym zawodnikom w osiąganiu lepszych wyników. Zagadką jest także postawa juniorów. Duet młodzieżowców ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM stworzą Mateusz Bartkowiak oraz Denis Zieliński.

Wrocławianie u progu sezonu wydają się być w dobrej dyspozycji. Pierwszy mecz wyjazdowy będzie jednak ich weryfikacją na torze rywala. Oprócz doskonale znanego w Grudziądzu Laguty największe zagrożenie ze strony gości to z pewnością Tai Woffinden i Maciej Janowski. Groźni mogą być także młodzi, ale utalentowani Gleb Czugunow i Daniel Bewley, a nie należy zapominać o dobrze rozwijającej się parze juniorów. Tę stanowić będą Michał Curzytek i Przemysław Liszka.

Kto okaże się lepszy w piątkowy wieczór? Czy to faworyzowani goście udowodnią, że są pretendentem do złota w PGE Ekstralidze i łatwo rozprawią się z typowanymi przez media i ekspertów do walki o utrzymanie gospodarzami? A może to ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM zaprzeczy tym głosom i upora się z wymagającym rywalem? Liczymy na wielkie widowisko, któremu nie przeszkodzą warunki atmosferyczne!

Transmisję z meczu przeprowadzi ELEVEN Sports 1, gdzie przedmeczowe studio rozpocznie się o 20:15. Start do pierwszego wyścigu planowany jest na godzinę 20:30. Sędzią spotkania będzie Michał Sasień, a funkcję komisarza toru pełnić będzie Aleksander Janas.

Awizowane składy:

BETARD Sparta Wrocław
1. Daniel Bewley
2. Maciej Janowski
3. Gleb Czugunow
4. Artem Laguta
5. Tai Woffinden
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
9. Krzysztof Kasprzak
10. Kenneth Bjerre
11. Norbert Krakowiak
12. Przemysław Pawlicki
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Bartkowiak
15. Denis Zieliński

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
112+14
212+12
312+6
412+4
510-4
610-6
710-12
810-14

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content