DMPJ: Znamy grupy eliminacyjne i terminarz rozgrywek - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

DMPJ: Znamy grupy eliminacyjne i terminarz rozgrywek

Główna Komisja Sportu Żużlowego w środę opublikowała komunikat, w którym ogłosiła podział na grupy i terminarz tegorocznych eliminacji Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Rywalizacja młodzieżowców rusza już 20 kwietnia, a pierwsza część rozgrywek będzie składać się z ośmiu turniejów.

Zgłoszone drużyny podzielono na pięć grup pod względem geograficznym. Żółto-niebiescy przystąpią do rywalizacji pod nazwą Maszewski GKM Grudziądz. To właśnie minionej zimy grudziądzka klinika stomatologiczna Maszewski Dental Clinic została tytularnym sponsorem zespołu juniorów. Grupowymi rywalami podopiecznych Roberta Kościechy zmierzą się z ekipami z Gdańska, Bydgoszczy i Torunia.

Nasz team w rozgrywkach o DMPJ reprezentować będą: Mateusz Bartkowiak, Denis Zieliński, Kacper Łobodziński, a także nowo upieczeni żużlowcy, którzy w miniony poniedziałek zdali egzamin na licencję „Ż” na toruńskiej Motoarenie: Wiktor Rafalski, Seweryn Orgacki oraz Miłosz Wysocki.

Tegoroczne eliminacje DMPJ odbywać się będą w formie czwórmeczów. W każdych zawodach weźmie udział czterech zawodników drużyny + rezerwowy, a w rundach eliminacyjnych zespół może wspomóc także jeden krajowy zawodnik do 23 roku życia. W przypadku grudziądzkiej drużyny uprawnionym do startu jest także Norbert Krakowiak.

Inauguracja rozgrywek w naszej grupie 20 kwietnia w Gdańsku. Turnieje na torze w Grudziądzu zaplanowano na 18 i 19 maja. Z każdej grupy awans do półfinałów DMPJ uzyskają po trzy najlepsze drużyny i jeden zespół z czwartego miejsca z najwyższą liczbą punktów.

Terminarz DMPJ 2021 – grupa B:

Gdańsk – 20 i 21 kwietnia
Bydgoszcz – 27 i 28 kwietnia
Toruń – 4 i 5 maja
Grudziądz 18 i 19 maja

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content