Trzech adeptów grudziądzkiej szkółki z licencjami w klasie 500cc! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Trzech adeptów grudziądzkiej szkółki z licencjami w klasie 500cc!

12 kwietnia na długo zapadnie w pamięci trójki adeptów grudziądzkiej szkółki żużlowej. Na toruńskiej Motoarenie odbył się egzamin na licencję „Ż”, do którego przystąpili podopieczni trenera Roberta Kościechy. Miło nam poinformować, że zarówno praktyczną, jak i teoretyczną część żużlowej dojrzałości zaliczyli Miłosz Wysocki, Wiktor Rafalski oraz Seweryn Orgacki!

Cała trójka to wychowankowie popularnego „Kostka”. Miłosz Wysocki uczył się rzemiosła czarnego sportu w szkółce GTŻ Grudziądz i już wkrótce dołączy do drużyny GKM-u. Z kolei zarówno Wiktor Rafalski, jak i Seweryn Orgacki startowali już w klasie 250cc w barwach GKM S.A., m.in. w zawodach Pucharu Ekstraligi. Teraz rozpoczynają przygodę w klasie 500cc.

Miłosz (data urodzenia 1.06.2004) i Seweryn (23.02.2005) mogą już w sezonie 2021 zadebiutować w zespole ligowym ze względu na to, że 16 urodziny już za nimi. Z kolei Wiktor (2.12.2005) będzie musiał poczekać co najmniej do sezonu 2021. W tym roku będzie mógł brać udział w zawodach młodzieżowych.

Młodym zawodnikom gratulujemy i życzymy bezkolizyjnej jazdy oraz sukcesów na żużlowych torach!

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
1-
1-
1-
1-
1-
1-
1-
1-
Skip to content