Zaczynamy sezon 2021! - zapowiedź meczu #ZIEGRU - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Zaczynamy sezon 2021! – zapowiedź meczu #ZIEGRU

Sezon 2021 czas zacząć! Z powodu zbyt dużej ilości zakażeń COVID-19 w drużynie pierwszy mecz grudziądzan został przełożony. W tej sytuacji pierwszym spotkaniem ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz będzie pojedynek w Zielonej Górze z tamtejszym MARWIS.PL Falubazem. Początek meczu o godzinie o 18:00 w piątek.

W obu drużynach doszło do sporych przetasowań personalnych, w wyniku których zespoły opuścili m.in. liderzy. Z Myszką Miki na plastronie nie występują już Martin Vaculik oraz Michael Jepsen Jensen, z kolei niebieskiego kevlaru drużyny z Grudziądza nie przywdziewają już Artem Laguta oraz Krzysztof Buczkowski. W przedsezonowych analizach mediów i ekspertów najczęściej przewija się opinia na temat walki o utrzymanie zespołów, które wyjadą w piątkowy wieczór na W69. Dlatego też to spotkanie na samym początku sezonu to już wzbudza wiele emocji.

Zielonogórzanie w pierwszej kolejce udali się do Torunia. Podopieczni Piotra Żyto polegli w Grodzie Kopernika 51:39. Liderami drużyny byli Patryk Dudek oraz Max Fricke. Obaj zdobyli po 13 punktów, co stanowi aż 66,6% punktów drużyny w tym meczu. Słabszą postawę zaprezentowali Matej Zagar oraz Piotr Protasiewicz, którzy będą otwierać mecz z żółto-niebieskimi. Lepszego wyniku punktowego kibice wymagają od „Pepe”. 46-letni żużlowiec znany jest ze świetnej jazdy na własnym torze, z kolei Słoweniec liczy na dobre otwarcie na własnym obiekcie w barwach nowej drużyny. W parze z Zagarem dwukrotnie wystąpi Max Fricke. Australijczyk po słabszym sezonie z pewnością ma wysokie wymagania wobec własnej postawy w 2021 roku. Do pary z Protasiewiczem desygnowany jest Damian Pawliczak. Młody Polak udanie zaprezentował się w kilku spotkaniach w zeszłym roku i są pokładane w nim spore nadzieje. Zestawienie seniorów uzupełnia Patryk Dudek, który od kilku lat jest pewnym punktem drużyny z Zielonej Góry. Na głęboką wodę rzuceni zostali za to juniorzy. Jakub Osyczka oraz Fabian Ragus z miejsca stali się podstawowymi juniorami MARWIS.PL Falubazu. W Toruniu łączny dorobek wyżej wspomnianych młodzieżowców wyniósł 3 „oczka”.

Grudziądzką drużynę czeka prawdziwy test. W ostatnich pięciu latach żółto-niebiescy dwa razy wygrali mecz wyjazdowy, a z takim celem wybierają się do Zielonej Góry. Rok temu było blisko wygranej, bowiem zwycięstwo uciekło na wyjściu z pierwszego łuku ostatniego wyścigu. Podobnie jak rok temu z dobrej strony zaprezentować się muszą Nicki Pedersen oraz Kenneth Bjerre. W przeciwieństwie do zeszłego roku, spotkanie otwierać będzie drugi z Duńczyków. Towarzyszyć mu będzie nowy zawodnik ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz, Krzysztof Kasprzak, który wielokrotnie rywalizował na zielonogórskim obiekcie w ramach derbów województwa lubuskiego. W parze z uczestnikiem cyklu Grand Prix występować będzie Norbert Krakowiak, który rok temu reprezentował Falubaz. Duet z Kennethem Bjerre stworzy za to Przemysław Pawlicki. Przemo również jest głodny zwycięstw po nieudanym 2020 roku. Dwukrotnie z juniorami wystąpi Nicki Pedersen, który niejako przejął numer 5 po Artemie Lagucie. Ponadto Janusz Ślączka awizował Denisa Zielińskiego i Mateusza Bartkowiaka na pozycjach młodzieżowych. Z numerem 8 zobaczymy Romana Lakhbauma.

Ten mecz jest ważny ze względów moralnych. Dobry wynik w tym spotkaniu może być furtką do udanych występów przez resztę sezonu 2021. Czy tak się stanie? Głęboko na to liczymy!

Transmisję z meczu przeprowadzi ELEVEN Sports 1, gdzie przedmeczowe studio rozpocznie się o 17:30. Start do pierwszego wyścigu planowany jest na godzinę 18:00. Sędzią spotkania będzie Paweł Słupski, a funkcję komisarza toru pełnić będzie Jacek Krzyżaniak.

Awizowane składy na #ZIEGRU:

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
1. Krzysztof Kasprzak
2. Norbert Krakowiak
3. Kenneth Bjerre
4. Przemysław Pawlicki
5. Nicki Pedersen
6. Denis Zieliński
7. Mateusz Bartkowiak

MARWIS.PL Falubaz Zielona Góra
9. Matej Zagar
10. Max Fricke
11. Piotr Protasiewicz
12. Damian Pawliczak
13. Patryk Dudek
14. Jakub Osyczka
15. Fabian Ragus

Rozkład wyścigów:
1. Kasprzak, Zagar, Bjerre, Protasiewicz
2. Ragus, Zieliński, Osyczka, Bartkowiak
3. Pedersen, Pawliczak, Krakowiak, Dudek
4. Osyczka, Pawlicki, Fricke, Zieliński
5. Protasiewicz, Bjerre, Pawliczak, Pawlicki
6. Dudek, Krakowiak, Ragus, Kasprzak
7. Bartkowiak, Fricke, Pedersen, Zagar
8. Bjerre, Dudek, Pawlicki, Osyczka
9. Zagar, Kasprzak, Fricke, Krakowiak
10. Zieliński, Protasiewicz, Pedersen, Pawliczak
11. Pawliczak, Pawlicki, Zagar, Kasprzak
12. Krakowiak, Ragus, Bartkowiak, Protasiewicz
13. Fricke, Pedersen, Dudek, Bjerre

Prognoza pogody na #ZIEGRU

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content