Pozytywny wynik testu COVID-19 u Mateusza Bartkowiaka i Kacpra Łobodzińskiego. Zawodnicy poddani izolacji - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Pozytywny wynik testu COVID-19 u Mateusza Bartkowiaka i Kacpra Łobodzińskiego. Zawodnicy poddani izolacji

Mateusz Bartkowiak i Kacper Łobodziński oraz dwaj mechanicy ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz uzyskali pozytywne wyniki testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). W związku z tym Klub i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a osoby zostały poddane izolacji.

Przed pierwszą rundą rozgrywek PGE Ekstraligi każdy klub jest zobowiązany przeprowadzić testy na obecność koronowirusa SARS-CoV-2 techniką RT-PCR wszystkim osobom uczestniczącym w meczu i uprawnionym do przebywania w strefach stadionu, w których jest to wymagane regulaminowo. To samo dotyczy przedsezonowych sparingów.

W ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz przedsezonowe testy dały pozytywny wynik u dwóch zawodników i dwóch mechaników (27 marca). Nastąpiła niezwłoczna izolacja oraz zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej.

Oznacza to, że osoby zostały wykluczone z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńców, czyli 6 kwietnia.

 

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content