Pozytywny wynik testu COVID-19 u Mateusza Bartkowiaka i Kacpra Łobodzińskiego. Zawodnicy poddani izolacji - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Pozytywny wynik testu COVID-19 u Mateusza Bartkowiaka i Kacpra Łobodzińskiego. Zawodnicy poddani izolacji

Mateusz Bartkowiak i Kacper Łobodziński oraz dwaj mechanicy ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz uzyskali pozytywne wyniki testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). W związku z tym Klub i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a osoby zostały poddane izolacji.

Przed pierwszą rundą rozgrywek PGE Ekstraligi każdy klub jest zobowiązany przeprowadzić testy na obecność koronowirusa SARS-CoV-2 techniką RT-PCR wszystkim osobom uczestniczącym w meczu i uprawnionym do przebywania w strefach stadionu, w których jest to wymagane regulaminowo. To samo dotyczy przedsezonowych sparingów.

W ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz przedsezonowe testy dały pozytywny wynik u dwóch zawodników i dwóch mechaników (27 marca). Nastąpiła niezwłoczna izolacja oraz zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej.

Oznacza to, że osoby zostały wykluczone z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńców, czyli 6 kwietnia.

 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
289+34
379-46
477+4
586-9
676-22
784-84
873-81

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content