Pozytywny wynik testu COVID-19 u Przemysława Pawlickiego. Zawodnik poddany izolacji! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Pozytywny wynik testu COVID-19 u Przemysława Pawlickiego. Zawodnik poddany izolacji!

Przemysław Pawlicki uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). W związku z tym Klub i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a zawodnik został poddany izolacji.

W wyniku podejrzenia infekcji u Przemysława Pawlickiego, na podstawie objawów klinicznych stanu jego zdrowia w dniu 25 marca nastąpiła niezwłoczna izolacja oraz zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej, a także lekarza w celu wykonania testu na obecność koronawirusa.

25 marca Przemysław Pawlicki otrzymał pozytywny wynik testu. Oznacza to, że został wykluczony z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca, a więc do 4 kwietnia.

Zawodnik nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu. Nie uczestniczył w treningu drużyny 25 marca.

Przed  pierwszą  rundą  rozgrywek  PGE Ekstraligi każdy klub  jest zobowiązany  przeprowadzić  testy  na  obecność  koronowirusa. Test musi zostać przeprowadzony na 48 godzin przed meczem.

Oznacza to, że nasz zawodnik nie będzie mógł wystąpić w inauguracyjnym meczu ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM z BETARD Spartą Wrocław, zaplanowanym na 3 kwietnia.

Trzymaj się Przemek i jak najszybciej wracaj do zdrowia!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content