Frederik Jakobsen "gościem" w ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Frederik Jakobsen „gościem” w ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM!

Pogarszająca się sytuacja związana z zakażeniami COVID-19 zmusza kluby do działania i zabezpieczaniu się zawodnikami, którzy mogą wzmocnić drużynę w ramach instytucji „gościa”. Nie inaczej jest w przypadku ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM. Miło nam poinformować, że do żółto-niebieskich dołączył Frederik Jakobsen!

Duńczyk będzie trzecim zawodnikiem naszego zespołu z kraju Hamleta obok Nickiego Pedersena i Kennetha Bjerre. Utalentowany 23-letni zawodnik na co dzień reprezentuje barwy pierwszoligowego Aforti Startu Gniezno. W sezonie 2020 był on prawdziwą rewelacją na zapleczu PGE Ekstraligi. W dwunastu spotkaniach „wykręcił” średnią 2,041 pkt/bieg. Po sezonie zabiegało o niego kilka klubów najsilniejszej ligi świata, jednak reprezentant Danii postanowił kolejny rok spędzić w eWinner 1. Lidze Żużlowej i przedłużył kontrakt z gnieźnieńskim klubem.

W sezonie 2021 zmieniły się zasady korzystania z instytucji „gościa”. Kontrakt Jakobsena zabezpiecza nasz klub na przypadek stwierdzonego zakażenia koronawirusem. Przypomnijmy, że spośród ekstraligowych zawodników z zakażeniem zmagają się m.in. Patryk Dudek oraz Chis i Jack Holderowie, a nie tak dawno okres izolacji zakończył Artem Laguta.

W składzie każdej drużyny na mecz ligowy może być zgłoszony jeden zawodnik biorący udział w danych zawodach jako „gość”. Może być zgłoszony wyłącznie w przypadku, gdy u co najmniej jednego zawodnika spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi (SI) w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu stwierdzony zostanie pozytywny wynik  na  obecność koronowirusa  COVID-19.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content