Frederik Jakobsen "gościem" w ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Frederik Jakobsen „gościem” w ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM!

Pogarszająca się sytuacja związana z zakażeniami COVID-19 zmusza kluby do działania i zabezpieczaniu się zawodnikami, którzy mogą wzmocnić drużynę w ramach instytucji „gościa”. Nie inaczej jest w przypadku ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM. Miło nam poinformować, że do żółto-niebieskich dołączył Frederik Jakobsen!

Duńczyk będzie trzecim zawodnikiem naszego zespołu z kraju Hamleta obok Nickiego Pedersena i Kennetha Bjerre. Utalentowany 23-letni zawodnik na co dzień reprezentuje barwy pierwszoligowego Aforti Startu Gniezno. W sezonie 2020 był on prawdziwą rewelacją na zapleczu PGE Ekstraligi. W dwunastu spotkaniach „wykręcił” średnią 2,041 pkt/bieg. Po sezonie zabiegało o niego kilka klubów najsilniejszej ligi świata, jednak reprezentant Danii postanowił kolejny rok spędzić w eWinner 1. Lidze Żużlowej i przedłużył kontrakt z gnieźnieńskim klubem.

W sezonie 2021 zmieniły się zasady korzystania z instytucji „gościa”. Kontrakt Jakobsena zabezpiecza nasz klub na przypadek stwierdzonego zakażenia koronawirusem. Przypomnijmy, że spośród ekstraligowych zawodników z zakażeniem zmagają się m.in. Patryk Dudek oraz Chis i Jack Holderowie, a nie tak dawno okres izolacji zakończył Artem Laguta.

W składzie każdej drużyny na mecz ligowy może być zgłoszony jeden zawodnik biorący udział w danych zawodach jako „gość”. Może być zgłoszony wyłącznie w przypadku, gdy u co najmniej jednego zawodnika spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi (SI) w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu stwierdzony zostanie pozytywny wynik  na  obecność koronowirusa  COVID-19.

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content