Pit Bike Brodnica partnerem grudziądzkiej szkółki żużlowej! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Pit Bike Brodnica partnerem grudziądzkiej szkółki żużlowej!

Nasz klub dokłada jak największych starań, aby młodzi adepci sportu żużlowego mieli jak najlepsze warunki do rozwoju. Nie tak dawno sponsorem tytularnym drużyny młodzieżowej GKM-u oraz głównym partnerem grudziądzkiej szkółki została klinika stomatologiczna Maszewski Dental Clinic, a z adeptami przygotowującymi się do licencji „Ż” na 500cc i reprezentantami żółto-niebieskich w klasie 250cc podczas zgrupowania medialno-integracyjnego spotkali się zawodnicy pierwszej drużyny. Miło nam poinformować, że w ostatnich dniach nawiązana została również współpraca z Pit Bike Brodnica!

Pit bike oznacza dosłownie motocykl do jazdy po przestrzeni serwisowej toru wyścigowego, potocznie nazywanej pitem. Niewielkie motocykle o niezbyt dużej mocy, ani pojemności. Jazda na mini motocyklu po torze dostarcza ponadto nie mniejszych emocji niż wyścig „prawdziwym” sprzętem. Nie bez znaczenia jest to, że pit bike’i są stosunkowo tanie. Zachęcamy do śledzenia profilu Facebookowego naszego partnera TUTAJ!

– Pit bike to dyscyplina, która może być sportem bazowym dla żużla, motocrossu lub wyścigów szosowych. Cieszymy się, że przed naszymi zawodnikami otwierają się nowe możliwości – cieszy się Marek Gutmański z Pit Bike Brodnica.

– To coraz popularniejsza forma zabawy dla najmłodszych, którzy zaczynają swoją przygodę z motocyklami. Dzięki obyciu dzieci ze sprzętem jest im potem łatwiej przesiąść się na motocykle o większej pojemności, takie jak żużlowe. To z pewnością kolejny krok w rozwoju naszej szkółki. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to ogromna różnica w szkoleniu adeptów, którzy mają za sobą kontakt z motocyklem, a tymi, którzy zaczynają „od zera”. Poprzez ściganie na pit bike’ach będą o wiele lepiej przygotowani do nauki na torze żużlowym – uważa trener młodzieży GKM-u Robert Kościecha.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem przygody z czarnym sportem do zapisania się do grudziądzkiej szkółki, prowadzonej przez Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe! Rozpocząć przygodę z czarnym sportem może każdy młodzieniec w wieku 11-14 lat. Wystarczy zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Klub pokrywa wszelkie koszty związane z zakupem sprzętu, czy też wyposażenia, jak i samych treningów oraz zapewnia opiekę trenerów i mechaników. Treningi odbywają się pod okiem Roberta Kościechy, a zajęcia związane ze sferą mentalną prowadzi Marcin Zygmunt.

Zapisz się do grudziądzkiej szkółki! Sekretariat klubu czyny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00. Wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił na motocyklu żużlowym serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem (56) 46 444 42!

Foto: Facebook Pitbike Brodnica

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11124+146
21117-39
31115+46
41110-31
51110-31
6119-12
7119-72
8117-87

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content