Zgrupowanie medialno-integracyjne za nami. Żółto-niebiescy czekają na pierwsze treningi - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Zgrupowanie medialno-integracyjne za nami. Żółto-niebiescy czekają na pierwsze treningi

Zdjęcia, nagrania video, spotkania, rozmowy, wizyty u sponsorów. To były dwa aktywne dni dla drużyny ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz. Żółto-niebiescy we wtorek pojawili w naszym mieście, aby wziąć udział w krótkim zgrupowaniu medialno-integracyjnym. Teraz z  niecierpliwością czekają na pierwsze treningi na torze.

W Grudziądzu pojawili się wszyscy reprezentanci naszego zespołu wraz z trenerami – Januszem Ślączką i Robertem Kościechą. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem sesji fotograficznej i video na potrzeby Platformy CANAL+ oraz Speedway Ekstraligi. Dostępność zawodników wykorzystały także media klubowe. Efekty wtorkowej pracy kibice będą mieli okazję zobaczyć już wkrótce, podczas nadchodzącego dużymi krokami sezonu.

We wtorkowy wieczór reprezentanci pierwszej drużyny spotkanie z najmłodszymi żużlowcami naszego klubu. Adepci przygotowujący się do egzaminu na licencję „Ż” oraz zawodnicy startujący w klasie 250cc mieli okazję do rozmów m.in. z takimi zawodnikami jak Nicki Pedersen, Kenneth Bjerre, Przemysław Pawlicki czy Krzysztof Kasprzak. Starsi zawodnicy przekazywali młodym adeptom bezcenną wiedzę i dzielili się doświadczeniami nabytymi podczas swoich karier. Dużą uwagę poświęcono stronie mentalnej. To z pewnością cenna lekcja, która pomoże naszym przyszłym wychowankom w nauce żużlowego rzemiosła.

Środa rozpoczęła się od zwiedzania naszego miasta i spacerem ulicami Starego Miasta i Rynku. Żółto-niebiescy dotarli na Wieżę Klimek pod opieką przewodnika, dzięki któremu mogli poznać historię miasta i najważniejszych miejsc turystycznych Grudziądza. Spacer zakończył się wizytą w Ratuszu. Tam drużyna ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM miała okazję spotkać się i porozmawiać z Prezydentem Maciejem Glamowskim.

Zgrupowanie to także wizyty u sponsorów. Nasz zespół odwiedził dwa grudziądzkie salony samochodowe – Toyota Walder oraz BS-Auto Autoryzowanego Dealera Skody. Środowe popołudnie to także nagrania dla klubowej telewizji GKMtv. Nasi zawodnicy przez ponad trzy godziny realizowali pomysły i programy, które będą dostępne już od kwietnia.

Zawodnicy mieli okazję na indywidualne rozmowy z trenerami, a także zapoznanie się z nawierzchnią toru. Na H4 nadal trwają intensywne prace. Po weekendowych opadach śniegu i deszczu, niskich temperaturach, m.in. ujemnych w nocy stało się jasne, że plany szybkiego wyjazdu na pierwszy trening w tym tygodniu trzeba będzie odłożyć. Teraz wszystko zależy od pogody. Prognozy nie są zbyt optymistyczne. Decyzje odnośnie dalszych planów drużyny zostaną podjęte w najbliższych dniach. Sztab szkoleniowy być może rozważy wyjazd na treningi poza Grudziądz. Te z kolei komplikuje obowiązujący Regulamin Sanitarny, czy w przypadku wyjazdu zagranicznego – zasady danego państwa związane z pandemią koronawirusa.

Poszczególnym zawodnikom naszej drużyny dopisywały humory i przede wszystkim – wielka chęć wyjazdu na tor i zaliczenia pierwszych „kółek”. Miejmy nadzieję, że już wkrótce żółto-niebiescy doczekają się poprawy warunków pogodowych i torowych.

Już wkrótce na naszej stronie pojawią się fotorelacje ze zgrupowania medialno-integracyjnego drużyny ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content