Mateusz Bartkowiak nowym zawodnikiem ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Mateusz Bartkowiak nowym zawodnikiem ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz!

Formacja juniorów drużyny ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz wzmocniona! Do ekipy żółto-niebieskich na sezon 2021 dołączył dziś Mateusz Bartkowiak. 18-letni wychowanek gorzowskiej Stali trafił do Grudziądza w ramach rocznego wypożyczenia.

Nowy nabytek grudziądzkiego klubu będzie trzecim juniorem w kadrze żółto-niebieskich obok Denisa Zielińskiego i Kacpra Łobodzińskiego. Ponadto trener młodzieży GKM-u Robert Kościecha przygotowuje trzech adeptów do licencji „Ż”.

Dla Bartkowiaka sezon 2020 był bardzo pechowy. 14 lipca podczas zawodów Ligi Juniorów PGE Ekstraligi w Grudziądzu zanotował on makabryczny upadek, po którym musiał pauzować niemal do końca rozgrywek. Na tor wrócił jeszcze w październiku. Uznawany za duży talent nowy zawodnik ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC ma już ekstraligowe doświadczenie. W 2019 roku zaliczył 12 meczów w barwach swojego macierzystego klubu. Najlepszym występem w karierze było spotkanie z Get Well Toruń w Gorzowie, kiedy to Mateusz wywalczył 7 punktów i bonus w czterech startach.

– Witamy Mateusza Bartkowiaka w naszej drużynie. Długo walczyliśmy o to, aby go pozyskać i wzmocnić kadrę młodzieżowców. Na szczęście udało się i mamy nadzieję, że zaowocuje to dobrymi wynikami na torze. Wiemy, że zawodnik posiada spory  potencjał i będziemy chcieli to wykorzystać.  Moim zdaniem Mateusz potrzebuje jednego stabilnego sezonu bez kontuzji ze sporą ilością startów, aby pokazać umiejętności i pełnię swoich możliwości, na co mocno liczymy – mówi prezes klubu GKM S.A. Marcin Murawski.

Nowego zawodnikowi życzymy udanego sezonu, jak najlepszych wyników w naszych barwach i przede wszystkim bezkolizyjnej jazdy!

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content