Krzysztof Kasprzak dołącza do MRGARDEN GKM! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Krzysztof Kasprzak dołącza do MRGARDEN GKM!

MRGARDEN GKM z trzecim krajowym seniorem na sezon 2021. Miło nam poinformować, że rocznym kontraktem z grudziądzkim klubem związał się Krzysztof Kasprzak! Uczestnik przyszłorocznego cyklu Grand Prix stworzy krajową formację żółto-niebieskich wraz z Przemysławem Pawlickim i Norbertem Krakowiakiem.

Dla wicemistrza świata z 2014 roku GKM będzie dopiero czwartym przystankiem w karierze. Wychowanek Unii Leszno po latach spędzonych w swoim macierzystym klubie w 2010 roku przeniósł się na dwa sezony do Tarnowa, a nieprzerwanie od sezonu 2012 przywdziewał plastron gorzowskiej Stali. Po dziewięciu latach spędzonych w Gorzowie przyszedł czas na zmiany i próbę odbudowy formy po niezbyt udanym sezonie 2020.

– Czasami w życiu zmiany są potrzebne. Wiele lat jeździłem w Gorzowie, dużo zrobiłem dla tego klubu. Była tam inna koncepcja na skład. Bardzo cieszę się, że zostałem tutaj dobrze przyjęty w GKM-ie. Od razu gdy dowiedziałem się, że nie ma dla mnie miejsca w Gorzowie skontaktowaliśmy się z klubem z Grudziądza. Byłem bardzo mile zaskoczony, że mnie chcą. Będę robił wszystko, żeby kibice byli ze mnie zadowoleni i będę chciał dowozić jak najwięcej punktów dla klubu – powiedział Krzysztof Kasprzak tuż po parafowaniu kontraktu z MRGARDEN GKM.

36-letni zawodnik ma za sobą trudny rok, w którym nie mógł ustabilizować swojej dyspozycji. W PGE Ekstralidze miał problemy z utrzymaniem miejsca w składzie ekipy z Gorzowa i w 11 meczach osiągnął średnią 1,244 pkt/bieg. Zupełnie inaczej prezentował się w zawodach indywidualnych. Kasprzak świetnie spisał się w Grand Prix Challenge w Gorican, uzyskując przepustkę do przyszłorocznego cyklu. „KK” znalazł się także na podium finału Złotego Kasku w Bydgoszczy.

– W zawodach indywidualnych jechałem lepiej, trafiłem szybciej z ustawieniami sprzętu. Żużel jest dziś bardzo skomplikowanym sportem, te ustawienia grają taką rolę, że jest to aż przerażające. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie w zarówno w lidze, jak i w zawodach indywidualnych oraz Grand Prix będę jechał na dobrym poziomie, na którym byłem wcześniej i wszystko będzie okej – wyjaśnia Kasprzak, który w sezon 2021 wchodzi z ambitnymi planami. – Teraz czuję nową energię, mam nowe cele, poznam nowych ludzi, nowy tor, więc wszystko jest na plus. Wróciłem do Grand Prix, z czego się bardzo cieszę. Wiem, że tytuł Mistrza Świata odebrała mi tylko kontuzja i cały czas dążę do tego żeby nim być, więc będziemy wszystko robili, żeby był wynik.

Witamy Krzysztofa w Grudziądzu i życzymy skutecznej jazdy w żółto-niebieskich barwach!

Fot. Mariusz Nasieniewski

 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
289+34
379-46
489+19
586-9
686-37
784-84
873-81

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content