Krzysztof Kasprzak dołącza do MRGARDEN GKM! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Krzysztof Kasprzak dołącza do MRGARDEN GKM!

MRGARDEN GKM z trzecim krajowym seniorem na sezon 2021. Miło nam poinformować, że rocznym kontraktem z grudziądzkim klubem związał się Krzysztof Kasprzak! Uczestnik przyszłorocznego cyklu Grand Prix stworzy krajową formację żółto-niebieskich wraz z Przemysławem Pawlickim i Norbertem Krakowiakiem.

Dla wicemistrza świata z 2014 roku GKM będzie dopiero czwartym przystankiem w karierze. Wychowanek Unii Leszno po latach spędzonych w swoim macierzystym klubie w 2010 roku przeniósł się na dwa sezony do Tarnowa, a nieprzerwanie od sezonu 2012 przywdziewał plastron gorzowskiej Stali. Po dziewięciu latach spędzonych w Gorzowie przyszedł czas na zmiany i próbę odbudowy formy po niezbyt udanym sezonie 2020.

– Czasami w życiu zmiany są potrzebne. Wiele lat jeździłem w Gorzowie, dużo zrobiłem dla tego klubu. Była tam inna koncepcja na skład. Bardzo cieszę się, że zostałem tutaj dobrze przyjęty w GKM-ie. Od razu gdy dowiedziałem się, że nie ma dla mnie miejsca w Gorzowie skontaktowaliśmy się z klubem z Grudziądza. Byłem bardzo mile zaskoczony, że mnie chcą. Będę robił wszystko, żeby kibice byli ze mnie zadowoleni i będę chciał dowozić jak najwięcej punktów dla klubu – powiedział Krzysztof Kasprzak tuż po parafowaniu kontraktu z MRGARDEN GKM.

36-letni zawodnik ma za sobą trudny rok, w którym nie mógł ustabilizować swojej dyspozycji. W PGE Ekstralidze miał problemy z utrzymaniem miejsca w składzie ekipy z Gorzowa i w 11 meczach osiągnął średnią 1,244 pkt/bieg. Zupełnie inaczej prezentował się w zawodach indywidualnych. Kasprzak świetnie spisał się w Grand Prix Challenge w Gorican, uzyskując przepustkę do przyszłorocznego cyklu. „KK” znalazł się także na podium finału Złotego Kasku w Bydgoszczy.

– W zawodach indywidualnych jechałem lepiej, trafiłem szybciej z ustawieniami sprzętu. Żużel jest dziś bardzo skomplikowanym sportem, te ustawienia grają taką rolę, że jest to aż przerażające. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie w zarówno w lidze, jak i w zawodach indywidualnych oraz Grand Prix będę jechał na dobrym poziomie, na którym byłem wcześniej i wszystko będzie okej – wyjaśnia Kasprzak, który w sezon 2021 wchodzi z ambitnymi planami. – Teraz czuję nową energię, mam nowe cele, poznam nowych ludzi, nowy tor, więc wszystko jest na plus. Wróciłem do Grand Prix, z czego się bardzo cieszę. Wiem, że tytuł Mistrza Świata odebrała mi tylko kontuzja i cały czas dążę do tego żeby nim być, więc będziemy wszystko robili, żeby był wynik.

Witamy Krzysztofa w Grudziądzu i życzymy skutecznej jazdy w żółto-niebieskich barwach!

Fot. Mariusz Nasieniewski

 

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content