Norbert Krakowiak nowym zawodnikiem GKM-u! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Norbert Krakowiak nowym zawodnikiem GKM-u!

W dniach 1-14 listopada polskie kluby żużlowe mogą zawierać kontrakty na sezon 2021. Miło nam poinformować, że działacze grudziądzkiego klubu doszli do porozumienia z pierwszym nowym zawodnikiem. Nasze barwy reprezentować będzie Norbert Krakowiak, który związał się z MRGARDEN GKM rocznym kontraktem!

Sezon 2021 będzie dla Norberta pierwszym w gronie seniorów. W obliczu zmian regulaminowych i obowiązku posiadania w składzie meczowym pod numerami 1-5 lub 9-13 zawodnika do lat 24, będzie on jedną z opcji na to miejsce w ekipie żółto-niebieskich. Krakowiak ma za sobą najlepszy rok w karierze, czym wzbudził zainteresowanie nie tylko naszego klubu. Zawodnik, który ostatnie dwa sezony spędził w drużynie z Zielonej Góry zdecydował się na kontynuację swojej kariery w Grudziądzu.

– Przede wszystkim patrzę na to, żeby jeździć tam, gdzie będę miał szansę jak najlepiej się rozwijać. Rozmowy w Grudziądzu były bardzo konkretne, moja rola w zespole została przedstawiona na samym początku i to było dla mnie bardzo ważne. Oczywiście nigdzie nie będzie takiej sytuacji, że nie będzie walki o skład, ale myślę, że wizja składu i to jak to ma wszystko wyglądać przekonało mnie do wyboru GKM-u. Jestem pozytywnie nastawiony – powiedział tuż po parafowaniu umowy nowy nabytek grudziądzkiego klubu.

W minionych rozgrywkach Norbert był czołowym polskim juniorem, co potwierdził dobrymi występami w PGE Ekstralidze. Osiągnął o średnią równą 1,566 pkt/bieg, co dało mu 32 pozycję wśród zawodników najlepszej ligi świata. Uwagę grudziądzkich działaczy wzbudziły przede wszystkim występy w wyścigach poza biegami numer 2, czyli rywalizacją juniorów. Nowy zawodnik GKM-u dobrze radził sobie także w starciach z seniorami rywali, co będzie bardzo ważnym aspektem w nowym sezonie.

Krakowiak znakomicie spisywał się także w zawodach pozaligowych. Lider zielonogórskiej formacji młodzieżowej wraz z swoim zespołem obronił tytuł Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwo Polski Par Klubowych, a także okazał się najlepszy w rywalizacji Ligi Juniorów PGE Ekstraligi. Został on powołany na finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w duńskim Outrup. Tam podopieczni trenera Rafała Dobruckiego sięgnęli po złoty medal. Sezon zwieńczył brązowym „krążkiem” w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

– Myślę, że ten sezon był moim najlepszym w całej karierze. Prowadziłem rozmowy z różnymi klubami i mogę potwierdzić, że zainteresowanie moją osobą było. To jest fajne, takie docenienie, że było się potrzebnym. Tak jak powiedziałem, rozmowy w Grudziądzu były konkretne. Nie podejmowałem decyzji od razu, bo też to było dla mnie ciężkie – nigdy nie wiemy czy ta decyzja o zmianie klubu jest słuszna, to zawsze okazuje się po czasie – mówi Norbert Krakowiak.

Witamy Norbert w Grudziądzu i życzymy skutecznej jazdy w żółto-niebieskich barwach!

Fot. Mariusz Nasieniewski

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content