Norbert Krakowiak nowym zawodnikiem GKM-u! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Norbert Krakowiak nowym zawodnikiem GKM-u!

W dniach 1-14 listopada polskie kluby żużlowe mogą zawierać kontrakty na sezon 2021. Miło nam poinformować, że działacze grudziądzkiego klubu doszli do porozumienia z pierwszym nowym zawodnikiem. Nasze barwy reprezentować będzie Norbert Krakowiak, który związał się z MRGARDEN GKM rocznym kontraktem!

Sezon 2021 będzie dla Norberta pierwszym w gronie seniorów. W obliczu zmian regulaminowych i obowiązku posiadania w składzie meczowym pod numerami 1-5 lub 9-13 zawodnika do lat 24, będzie on jedną z opcji na to miejsce w ekipie żółto-niebieskich. Krakowiak ma za sobą najlepszy rok w karierze, czym wzbudził zainteresowanie nie tylko naszego klubu. Zawodnik, który ostatnie dwa sezony spędził w drużynie z Zielonej Góry zdecydował się na kontynuację swojej kariery w Grudziądzu.

– Przede wszystkim patrzę na to, żeby jeździć tam, gdzie będę miał szansę jak najlepiej się rozwijać. Rozmowy w Grudziądzu były bardzo konkretne, moja rola w zespole została przedstawiona na samym początku i to było dla mnie bardzo ważne. Oczywiście nigdzie nie będzie takiej sytuacji, że nie będzie walki o skład, ale myślę, że wizja składu i to jak to ma wszystko wyglądać przekonało mnie do wyboru GKM-u. Jestem pozytywnie nastawiony – powiedział tuż po parafowaniu umowy nowy nabytek grudziądzkiego klubu.

W minionych rozgrywkach Norbert był czołowym polskim juniorem, co potwierdził dobrymi występami w PGE Ekstralidze. Osiągnął o średnią równą 1,566 pkt/bieg, co dało mu 32 pozycję wśród zawodników najlepszej ligi świata. Uwagę grudziądzkich działaczy wzbudziły przede wszystkim występy w wyścigach poza biegami numer 2, czyli rywalizacją juniorów. Nowy zawodnik GKM-u dobrze radził sobie także w starciach z seniorami rywali, co będzie bardzo ważnym aspektem w nowym sezonie.

Krakowiak znakomicie spisywał się także w zawodach pozaligowych. Lider zielonogórskiej formacji młodzieżowej wraz z swoim zespołem obronił tytuł Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwo Polski Par Klubowych, a także okazał się najlepszy w rywalizacji Ligi Juniorów PGE Ekstraligi. Został on powołany na finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w duńskim Outrup. Tam podopieczni trenera Rafała Dobruckiego sięgnęli po złoty medal. Sezon zwieńczył brązowym „krążkiem” w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

– Myślę, że ten sezon był moim najlepszym w całej karierze. Prowadziłem rozmowy z różnymi klubami i mogę potwierdzić, że zainteresowanie moją osobą było. To jest fajne, takie docenienie, że było się potrzebnym. Tak jak powiedziałem, rozmowy w Grudziądzu były konkretne. Nie podejmowałem decyzji od razu, bo też to było dla mnie ciężkie – nigdy nie wiemy czy ta decyzja o zmianie klubu jest słuszna, to zawsze okazuje się po czasie – mówi Norbert Krakowiak.

Witamy Norbert w Grudziądzu i życzymy skutecznej jazdy w żółto-niebieskich barwach!

Fot. Mariusz Nasieniewski

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
PLATINUM MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content