Bauhaus-Ligan: Masarna i Indianerna w finale, znakomity mecz Bjerre - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Bauhaus-Ligan: Masarna i Indianerna w finale, znakomity mecz Bjerre

Trzech zawodników MRGARDEN GKM pojedzie w finale szwedzkiej Bauhaus-Ligan. W czwartek odbyły się rewanżowe spotkania półfinałowe, z których zwycięsko wyszły ekipy Masarny Avesta oraz Indianerny Kumla. W obu sporą cegiełkę do sukcesu dołożyli żółto-niebiescy.

Masarna miała do odrobienia 10-punktową stratę z wtorkowego meczu. Na własnym torze rozbiła jednak Lejonen Gislaved 59:31 i zameldowała się w finale. 7 punktów i dwa bonusy w czterech wyścigach to dorobek Nickiego Pedersena. 5 „oczek” i trzy bonusy dorzucił do dorobku drużyny z Avesty Przemysław Pawlicki.

Wyniki:

Masarna Avesta – 59 pkt
1. Antonio Lindbaeck – 12 (1,3,3,2,3)
2. Wadim Tarasienko – 12+1 (3,1,2*,3,3)
3. Kim Nilsson – 10 (2,3,1,3,1)
4. Przemysław Pawlicki – 5+3 (1*,2*,d,1*,1)
5. Nicki Pedersen – 7+2 (2,1,2*,2*,-)
6. David Bellego – 11+1 (1*,3,3,1,3)
7. Philip Hellstroem-Baengs – 2+1 (2*)

Lejonen Gislaved – 31 pkt
1. Nicolai Klindt – 6 (2,1,0,1,2)
2. Rene Bach – 0 (0,0,-,0,-)
3. Mathias Thoernblom – 5 (3,2,0,u,0,0)
4. Kacper Woryna – 3 (0,0,1,-,2)
5. Robert Lambert – 9+1 (3,t,1,2*,2,1)
6. Linus Ekloef – 8 (0,2,3,3,0,d)
7. Maksymilian Bogdanowicz – 0 (d)

Bieg po biegu:
1. Tarasienko, Klindt, Lindbaeck, Bach – 4:2 – (4:2)
2. Thoernblom, Nilsson, Pawlicki, Woryna – 3:3 – (7:5)
3. Lambert, Pedersen, Bellego, Ekloef – 3:3 – (10:8)
4. Nilsson, Pawlicki, Klindt, Bach – 5:1 – (15:9)
5. Bellego, Thoernblom, Pedersen, Woryna – 4:2 – (19:11)
6. Lindbaeck, Ekloef, Tarasienko, Bogdanowicz (d) – 4:2 – (23:13)
7. Bellego, Pedersen, Lambert, Klindt – 5:1 – (28:14)
8. Lindbaeck, Tarasienko, Woryna, Thoernblom – 5:1 – (33:15)
9. Ekloef, Lambert, Nilsson, Pawlicki (d) – 1:5 – (34:20)
10. Tarasienko, Pedersen, Klindt, Thoernblom (u) – 5:1 – (39:21)
11. Ekloef, Lindbaeck, Pawlicki, Thoernblom – 3:3 – (42:24)
12. Nilsson, Lambert, Bellego, Bach – 4:2 – (46:26)
13. Bellego, Woryna, Pawlicki, Ekloef – 4:2 – (50:28)
14. Lindbaeck, Klindt, Nilsson, Thoernblom – 4:2 – (54:30)
15. Tarasienko, Hellstroem-Baengs, Lambert, Ekloef (d) – 5:1 – (59:31)

Kenneth Bjerre zadebiutował w barwach Indianerny i poprowadził ekipę z Kumli do finału. Duńczyk zainkasował na swoim koncie aż 16 punktów i bonus, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem wygranego meczu z Vastervik 59:31.

Wyniki:

Kumla Indianerna – 59 pkt
1. Kenneth Bjerre – 16+1 (3,3,3,2*,2,3)
2. Joel Andersson – 11+3 (2*,1*,2*,3,3,0)
3. Pontus Aspgren – 10+1 (2*,2,3,3,-)
4. Niels Kristian Iversen – zastępstwo zawodnika
5. Jonas Jeppesen – 13+1 (3,2,3,2*,-,3)
6. Ludvig Lindgren – 6+1 (2*,0,-,0,1,3)
7. Jonatan Grahn – 3 (1,0,1,1)

Vastervik Speedway – 31 pkt
1. Linus Sundstroem – 6+2 (1,1,-,2,1*,1*)
2. Mikkel Bech – 5 (0,0,1,-,2,2)
3. Sam Masters – 4 (0,1,0,3,0)
4. Anders Thomsen – 12 (1,3,3,1,2,2)
5. Jason Doyle – zastępstwo zawodnika
6. Anton Karlsson – 2 (0,0,1,1,0)
7. Noel Wahlqvist – 2 (0,u,0,2)

Bieg po biegu:
1. Bjerre, Andersson, Sundstroem, Bech – 5:1 – (5:1)
2. Bjerre, Aspgren, Thomsen, Masters – 5:1 – (10:2)
3. Jeppesen, Lindgren, Sundstroem, Karlsson – 5:1 – (15:3)
4. Thomsen, Aspgren, Andersson, Bech – 3:3 – (18:6)
5. Thomsen, Jeppesen, Masters, Lindgren – 2:4 – (20:10)
6. Bjerre, Andersson, Bech, Karlsson – 5:1 – (25:11)
7. Jeppesen, Sundstroem, Grahn, Wahlqvist – 4:2 – (29:13)
8. Andersson, Bjerre, Thomsen, Masters – 5:1 – (34:14)
9. Aspgren, Jeppesen, Karlsson, Wahlqvist (u) – 5:1 – (39:15)
10. Andersson, Thomsen, Sundstroem, Lindgren – 3:3 – (42:18)
11. Masters, Bjerre, Karlsson, Grahn – 2:4 – (44:22)
12. Aspgren, Bech, Lindgren, Wahlqvist – 4:2 – (48:24)
13. Lindgren, Wahlqvist, Grahn, Karlsson – 4:2 – (52:26)
14. Jeppesen, Bech, Grahn, Masters – 4:2 – (56:28)
15. Bjerre, Thomsen, Sundstroem, Andersson – 3:3 – (59:31)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content