Krzysztof Buczkowski odchodzi z Grudziądza! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Krzysztof Buczkowski odchodzi z Grudziądza!

Krzysztof Buczkowski zdecydował o swojej przyszłości. Kapitan MRGARDEN GKM nie będzie reprezentował żółto-niebieskich barw w sezonie 2020. Zawodnik poinformował władze klubu, że nie przedłuży kontraktu w Grudziądzu i zamierza poszukać nowych wyzwań w innej drużynie.

„Buczek” był kapitanem drużyny od 2015 roku, kiedy to Grudziądz powrócił do PGE Ekstraligi. Miniony sezon był najsłabszym w jego seniorskiej karierze, uzyskując średnią 1,098 pkt/bieg. Sam zawodnik zamierza podjąć próbę odbudowy formy, jednak nie nastąpi to w barwach GKM-u.

– Od razu po zakończeniu sezonu usiedliśmy do stołu i chcieliśmy przedłużyć kontrakt. Byliśmy w stałym kontakcie, a w ostatnich dniach rozmawialiśmy codziennie. Ostatecznie podczas poniedziałkowego spotkania usłyszeliśmy od Krzysztofa, że chce zmienić środowisko. Chcieliśmy dać mu kolejną szansę i wierzyliśmy w jego odbudowę w naszym klubie, ale zawodnik uznał, że potrzebuje zmiany. Zrobił on dla grudziądzkiego klubu wiele, a los drużyny nigdy nie był dla niego obojętny, za co z tego miejsca chciałbym mu podziękować – powiedział prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

W dotychczasowych występach w żółto-niebieskich barwach Krzysztof Buczkowski wywalczył dla GKM-u 1195 punktów i 118 bonusów. Licznik „Buczka” zatrzymał się na 150 meczach w naszych barwach. Dziękujemy za wszystkie sezony spędzone w Grudziądzu!

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
112
26
310
46
56
64
74
80