Krzysztof Buczkowski odchodzi z Grudziądza! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Krzysztof Buczkowski odchodzi z Grudziądza!

Krzysztof Buczkowski zdecydował o swojej przyszłości. Kapitan MRGARDEN GKM nie będzie reprezentował żółto-niebieskich barw w sezonie 2020. Zawodnik poinformował władze klubu, że nie przedłuży kontraktu w Grudziądzu i zamierza poszukać nowych wyzwań w innej drużynie.

„Buczek” był kapitanem drużyny od 2015 roku, kiedy to Grudziądz powrócił do PGE Ekstraligi. Miniony sezon był najsłabszym w jego seniorskiej karierze, uzyskując średnią 1,098 pkt/bieg. Sam zawodnik zamierza podjąć próbę odbudowy formy, jednak nie nastąpi to w barwach GKM-u.

– Od razu po zakończeniu sezonu usiedliśmy do stołu i chcieliśmy przedłużyć kontrakt. Byliśmy w stałym kontakcie, a w ostatnich dniach rozmawialiśmy codziennie. Ostatecznie podczas poniedziałkowego spotkania usłyszeliśmy od Krzysztofa, że chce zmienić środowisko. Chcieliśmy dać mu kolejną szansę i wierzyliśmy w jego odbudowę w naszym klubie, ale zawodnik uznał, że potrzebuje zmiany. Zrobił on dla grudziądzkiego klubu wiele, a los drużyny nigdy nie był dla niego obojętny, za co z tego miejsca chciałbym mu podziękować – powiedział prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

W dotychczasowych występach w żółto-niebieskich barwach Krzysztof Buczkowski wywalczył dla GKM-u 1195 punktów i 118 bonusów. Licznik „Buczka” zatrzymał się na 150 meczach w naszych barwach. Dziękujemy za wszystkie sezony spędzone w Grudziądzu!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content