MIMP: Kubera ze złotem, słaby występ Turowskiego - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

MIMP: Kubera ze złotem, słaby występ Turowskiego

Nie tak wyobrażał sobie swój ostatni występ w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski reprezentant MRGARDEN GKM Marcin Turowski. 21-letni zawodnik, który kończy w tym roku wiek juniora zajął na torze w Zielonej Górze szesnaste miejsce z zaledwie 1 punktem na koncie. Nowym mistrzem Dominik Kubera.

Leszczynianin wywalczył 13 “oczek” i był pewny złotego medalu już po serii zasadniczej. Bardzo interesującą sytuację mieliśmy w walce o miejsca 2-6. Aż pięciu zawodników uzyskało 12 punktów, a konieczne było rozegranie dodatkowego mini-turnieju, który wyłonił srebrnego i brązowego medalistę. Ostatecznie srebro dla Jakuba Miśkowiaka, a brąz dla zawodnika gospodarzy Norberta Krakowiaka.

Wyniki:

1. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) – 13 (3,3,3,1,3)
2. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 12 (1,3,3,2,3) + 1. miejsce w mini-turnieju
3. Norbert Krakowiak (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 12 (3,2,2,3,2) + 2. miejsce w mini-turnieju
4. Wiktor Trofimov (Motor Lublin) – 12 (2,2,3,3,2) + 3. miejsce w mini-turnieju
5. Rafał Karczmarz (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 12 (0,3,3,3,3) + 4. miejsce w mini-turnieju
6. Mateusz Tonder (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 12 (3,3,2,2,2) + 5. miejsce w mini-turnieju
7. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) – 10 (1,1,2,3,3)
8. Damian Pawliczak (RM Solar Falubaz Zielona Góra) – 7 (2,2,2,w,1)
9. Piotr Pióro (Orzeł Łódź) – 6 (2,0,1,2,1)
10. Mateusz Świdnicki (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 6 (2,1,1,2,0)
11. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) – 5 (3,0,w,0,2)
12. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław) – 3 (0,1,0,1,1)
13. Igor Kopeć-Sobczyński (eWinner Apator Toruń) – 3 (1,1,1,0,0)
14. Damian Stalkowski (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) – 2 (0,2,w,-,-)
15. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 1 (1,0,0,d,0)
16. Marcin Turowski (MrGarden GKM Grudziądz) – 1 (d,0,0,1,0)
17. Kamil Nowacki (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 1 (1)
18. Tomasz Orwat (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 1 (1)

Bieg po biegu:
1. Kubera, Świdnicki, Kopeć-Sobczyński, Stalkowski
2. Szlauderbach, Pióro, Żupiński, Turowski (d)
3. Tonder, Trofimow, Cierniak, Karczmarz
4. Krakowiak, Pawliczak, Miśkowiak, Liszka
5. Kubera, Krakowiak, Cierniak, Żupiński
6. Miśkowiak, Trofimow, Kopeć-Sobczyński, Pióro
7. Tonder, Pawliczak, Świdnicki, Szlauderbach
8. Karczmarz, Stalkowski, Liszka, Turowski
9. Kubera, Tonder, Pióro, Liszka
10. Karczmarz, Pawliczak, Kopeć-Sobczyński, Żupiński
11. Miśkowiak, Cierniak, Świdnicki, Turowski
12. Trofimow, Krakowiak, Szlauderbach (w), Stalkowski (w)
13. Karczmarz, Miśkowiak, Kubera, Szlauderbach
14. Krakowiak, Tonder, Turowski, Kopeć-Sobczyński
15. Trofimow, Świdnicki, Liszka, Żupiński (d)
16. Cierniak, Pióro, Nowacki, Pawliczak (w)
17. Kubera, Trofimow, Pawliczak, Turowski
18. Cierniak, Szlauderbach, Liszka, Kopeć-Sobczyński
19. Karczmarz, Krakowiak, Pióro, Świdnicki
20. Miśkowiak, Tonder, Orwat, Żupiński

Biegi dodatkowe:
21. Miśkowiak, Trofimow, Tonder – Miskowiak awansował do finału
22. Karczmarz, Krakowiak (w) – Karczmarz awansował do finału
23. Krakowiak, Trofimow, Tonder – Krakowiak i Trofimow awansowali do finału
24. Miśkowiak, Krakowiak, Trofimow, Karczmarz

wyniki za: sportowefakty.wp.pl