Puchar Ekstraligi 250cc: Hubert Jabłoński najlepszy w Grudziądzu - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Puchar Ekstraligi 250cc: Hubert Jabłoński najlepszy w Grudziądzu

Wygraną reprezentanta Unii Leszno Huberta Jabłońskiego zakończyła się V runda Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc rozegrana w sobotę na torze w Grudziądzu. Na podium stanęli także Oskar Paluch ze Stali Gorzów oraz zawodnik Włókniarza Częstochowa Franciszek Karczewski.

Sobotni turniej na H4 trwał niemal 4 godziny. Do biegu finałowego dotarł jeden z podopiecznych Roberta Kościechy. 9 punktów w serii zasadniczej dało Wiktorowi Rafalskiemu prawo występu w najważniejszym wyścigu dnia, tam jednak zajął czwarte miejsce i właśnie na tej pozycji został sklasyfikowany. Trzeci w finale B był Seweryn Orgacki, co dało mu siódme miejsce z dorobkiem 9 „oczek”. Dziewiątą lokatę zajął Kevin Małkiewicz z 8 punktami. 13-letni debiutant okazał się najlepszy w finale C.

Wyniki:

1. Hubert Jabłoński (KS Unia Leszno) – 10+3 (3,2,3,2,3)
2. Oskar Paluch (Stal Gorzów Wielkopolski) – 11+2 (3,3,2,3,2)
3. Franciszek Karczewski (Włókniarz Częstochowa) – 11+1 (2,3,3,3,1)
4. Wiktor Rafalski (GKM Grudziądz) – 9+0 (2,1,3,3,0)
5. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) – 9+3 (2,1,3,3,3)
6. Mateusz Affelt (KS Toruń) – 9+2 (1,3,2,3,2)
7. Seweryn Orgacki (GKM Grudziądz) – 9+1 (3,2,2,2,1)
8. Oskar Hurysz (GTM Start Gniezno) – 8+w (3,2,3,u,w)
9. Kevin Małkiewicz (GKM Grudziądz) – 8+3 (1,3,2,2,3)
10. Antoni Mencel (KS Unia Leszno) – 8+2 (3,2,1,2,2)
11. Dawid Piestrzyński (MKMŻ Rybki Rybnik) – 5+1 (0,3,1,1,1)
12. Jan Młynarski (Speedway Lublin) – 4+ns (2,2,u/-,-,-)
13. Franciszek Majewski (KS Toruń) – 2+3 (1,w,w,1,3)
14. Jakub Oleksiak (KS Unia Leszno) – 4+w (1,0,1,2,w)
15. Kacper Teska (KS Unia Leszno) – 3+ns (2,1,u/-,-,-)
16. Kajetan Kupiec (Włókniarz Częstochowa) – 1+ns (u,1,0,w,-)
17. Dawid Rybak (WTS Wrocław) – 0+ns (w,0,u/-,-,-)
18. Lech Chlebowski (KS ROW Rybnik) – 0+ns (d,w,-,-,-)
19. Maksym Borowiak (KS Unia Leszno) – 0+ns (d,w,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Jabłoński, Teska, Majewski, Chlebowski (d)
2. Hurysz, Młynarski, Kupiec (u)
3. Mencel, Łopuski, Małkiewicz, Borowiak (d)
4. Paluch, Rafalski, Affelt, Piestrzyński
5. Orgacki, Karczewski, Oleksiak, Rybak (w/u)
6. Affelt, Młynarski, Borowiak (w/u), Chlebowski (w/2min)
7. Piestrzyński, Orgacki, Kupiec, Majewski (w/u)
8. Paluch, Hurysz, Łopuski, Rybak
9. Małkiewicz, Jabłoński, Rafalski, Oleksiak
10. Karczewski, Mencel, Teska
11. Łopuski, Orgacki, Piestrzyński
12. Rafalski, Teska (u/ns), Rybak (u/ns), Młynarski (u/ns)
13. Jabłoński, Małkiewicz, Oleksiak, Kupiec
14. Karczewski, Affelt
15. Hurysz, Paluch, Mencel, Majewski (w/u)
16. Rafalski, Oleksiak, Hurysz (u)
17. Affelt, Małkiewicz
18. Łopuski, Orgacki, Piestrzyński
19. Karczewski, Jabłoński
20. Paluch, Mencel, Majewski

Biegi finałowe:

Finał D: Majewski, Oleksiak (w/u)
Finał C: Małkiewicz, Mencel, Piestrzyński
Finał B: Łopuski, Affelt, Orgacki, Hurysz (w/u)
Finał A: Jabłoński, Paluch, Karczewski, Rafalski

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content