Plejada gwiazd na Hallera. MRGARDEN GKM - BETARD Sparta Wrocław (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Plejada gwiazd na Hallera. MRGARDEN GKM – BETARD Sparta Wrocław (zapowiedź)

Dziś ostatni mecz żółto-niebieskich w sezonie 2020. Na środowy wieczór zaplanowane zostało przełożone starcie w ramach dwunastej kolejki PGE Ekstraligi. Na torze przy ulicy Hallera MRGARDEN GKM Grudziądz podejmie BETARD Spartę Wrocław.

Zawody zapowiadają się ekscytująco! Argumentu nie trzeba daleko szukać. W weekendowych rundach z cyklu Speedway Grand Prix we Wrocławiu wystąpiło aż sześciu zawodników, których zobaczymy w pojedynku między MRGARDEN GKM-em a BETARD Spartą, a Artem Laguta i Maciej Janowski wygrali poszczególne rundy na Stadionie Olimpijskim. Bardziej ekscytującej stawki nie sposób sobie wyobrazić.

We wrocławskich rundach SGP ze składu BETARD Sparty zabrakło jedynie Maksyma Drabika i Chrisa Holdera. Pozostali zawodnicy pokazali, że dysponują szybkimi motocyklami i wydawać się może, że bez znaczenia ma miejsce, w którym ich używają. Dlatego liderzy żółto-czerwonych mogą prowadzić wrocławian w kierunku przynajmniej 46 punktów także w Grudziądzu.

Zawody w Grudziądzu rozpocznie najlepszy Polak startujący we Wrocławiu oraz aktualny lider klasyfikacji generalnej SGP, Maciej Janowski. Razem z nim w parze awizowany jest Bartosz Curzytek, którego najprawdopodobniej zastąpi Chris Holder. Australijczyk po słabszych występach Daniela Bewleya został awaryjnie ściągnięty z eWinner Apatora Toruń i spełnia oczekiwania włodarzy BETARD Sparty punktując na solidnym poziomie. Dołączył on do innych żużlowców ze Wspólnoty Narodów – Maxa Fricke’a i Taia Woffindena. Ten pierwszy po fatalnym początku sezonu z każdym meczem rozkręca się i jeździ coraz szybciej. O klasie „Tajskiego” wspominać nie trzeba, bowiem zawsze prezentuje on świetną dyspozycję. Silnym punktem gości będzie formacja młodzieżowców. Gleb Czugunow i Przemysław Liszka niejednokrotnie już pokazywali, że potrafią dołożyć do dorobku drużyny wiele punktów.

Awizowany skład grudziądzan nie ulega zmianom od wielu kolejek. Stałymi punktami zestawienia drużyny Roberta Kempińskiego są Nicki Pedersen, Kenneth Bjerre i Artem Laguta. Wspomniane trio od początku sezonu rywalizuje z niezmienionymi pozycjami co świetnie wykorzystują, ponieważ w komplecie zdobywają średnio ponad 30 punktów na przebudowanym zimą torze w Grudziądzu. Słabsza dyspozycja w tym sezonie dosięgnęła Krzysztofa Buczkowskiego i Przemysława Pawlickiego. Ich wyniki niestety są gorsze od zeszłorocznych, w wyniku czego postanowiono porozumieć się z „gośćmi” – Krystianem Pieszczkiem i Tobiaszem Musielakiem. Każdorazowo do ostatnich godzin przed meczem rozstrzyga się, kto tym razem wystąpi w spotkaniu MRGARDEN GKM-u. Już czwarty mecz pod rząd pod numerami przeznaczonymi dla młodzieżowców widnieją Kacper Łobodziński i Denis Zieliński. Na treningach oraz w zawodach DMPJ prezentują się lepiej od Marcina Turowskiego i Damiana Lotarskiego, co dostrzega sztab szkoleniowy reagując na ich rezultaty zmianami w składzie na mecz ligowy.

Mecz rozegrany zostanie pod ścisłym reżimem sanitarnym i z udziałem 4000 kibiców na trybunach. Więcej na temat sprzedaży biletów, jak również wytycznych i regulaminowych zaleceniach dla osób wybierających się na Hallera 4 przeczytasz TUTAJ!

Transmisja w nSport+ od godziny 20:00, a start do pierwszego biegu planowany jest na 20:30. Sędzią spotkania będzie Piotr Lis. Funkcję komisarza toru pełnić będzie Zbigniew Kuśnierski.

Sponsorem środowego spotkania jest Przedsiębiorstwo Usług Miejskich PUM Grudziądz. Nasz partner oferuje kompleksowe usługi w zakresie utrzymania czystości, prac remontowych oraz budowlanych na terenie miasta Grudziądz i okolic. W zakres usług firmy wchodzi: wywóz odpadów, toalety przenośne, usługi transportowe, oczyszczanie dróg, parkingów, posesji, usługi sprzętowe, remonty i budowy, roboty drogowe, sklep motoryzacyjny oraz odbiór odpadów z gastronomii. Dziękujemy za wsparcie!

Awizowane składy na #GRUWRO:

BETARD Sparta Wrocław
1. Maciej Janowski
2. Maksym Drabik
3. Bartosz Curzytek
4. Max Fricke
5. Tai Woffinden
6. Gleb Czugunow
7. Przemysław Liszka

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Laguta
14. Kacper Łobodziński
15. Denis Zieliński

Rozkład wyścigów:
1. Janowski, Pedersen, Curzytek, Bjerre
2. Zieliński, Czugunow, Łobodziński, Liszka
3. Woffinden, Pawlicki, Drabik, Laguta
4. Łobodziński, Fricke, Buczkowski, Czugunow
5. Bjerre, Curzytek, Pawlicki, Fricke
6. Laguta, Drabik, Zieliński, Janowski
7. Liszka, Buczkowski, Woffinden, Pedersen
8. Curzytek, Laguta, Fricke, Łobodziński
9. Pedersen, Janowski, Buczkowski, Drabik
10. Czugunow, Bjerre, Woffinden, Pawlicki
11. Pawlicki, Fricke, Pedersen, Janowski
12. Drabik, Zieliński, Liszka, Bjerre
13. Buczkowski, Woffinden, Laguta, Curzytek

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content