Ostatni wyjazd żółto-niebieskich. Moje Bermudy Stal Gorzów - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Ostatni wyjazd żółto-niebieskich. Moje Bermudy Stal Gorzów – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

To zły sezon dla MRGARDEN GKM. Grudziądzanie nie mają już szans na play-off, a wobec sytuacji w tabeli nie grozi i braku spotkań barażowych im także spadek z PGE Ekstraligi. Żółto-niebiescy mają w planie trzy ostatnie spotkania w tym roku i chcą pokazać się w nich z jak najlepszej strony. Po wysokiej porażce w piątkowym meczu w Lesznie tym razem podopieczni Roberta Kempińskiego udają się w podróż do Gorzowa.

Pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło się po 9 wyścigach. Przyjezdni oprotestowali stan nawierzchni toru przy Hallera 4 przy wyniku 29:25 dla MRGARDEN GKM. Zarządzone prace przez sędziego Remigiusza Substyka w celu naprawienia toru nie przyniosły efektu i pojedynek ten został zakończony, a wynik zaliczony. Teraz czas rewanżu, gdzie walka toczyć będzie się również o punkt bonusowy. Czy gości poniedziałkowego meczu będzie stać na obronę 4-punktowej zaliczki?

Będzie o to niezwykle trudno, biorąc pod uwagę, że gorzowianie po fatalnym początku sezonu są bardzo rozpędzeni. Seria spotkań na własnym torze po słynnej awarii i płonącej rozdzielni podczas meczu z ELTROX Włókniarzem Częstochowa pozwoliła im na dojście do formy. Skutecznie punktujących Bartosza Zmarzlika, Andersa Thomsena i „gościa” Jacka Holdera wsparli pozostali, czego efektem są… szanse Stali na play-off. Aby tego dokonać podopieczni Stanisława Chomskiego muszą wygrywać, a historia spotkań i aktualna dyspozycja zespołów stawia ich w poniedziałek w roli zdecydowanego faworyta. Kluczem może być postawa juniorów. Rafał Karczmarz i Wiktor Jasiński mogą przechylić szalę zwycięstwa na korzyść miejscowych, wobec małego doświadczenia grudziądzkich juniorów.

Właśnie Denis Zieliński i Kacper Łobodziński znaleźli się awizowanym zestawieniu MRGARDEN GKM. Trenerzy grudziądzkiego zespołu zdecydowali się na posłanie do boju najmłodszych juniorów w swojej kadrze już na mecz w Lesznie, ze względu na słabą dyspozycję Marcina Turowskiego oraz Damiana Lotarskiego. Zarówno Denis, jak i Kacper mają zbierać doświadczenie pod kątem sezonu 2021. To dla nich także nagroda za bardzo dobre występy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Jeśli chodzi o seniorów to pewne miejsce w składzie ma trójka liderów: Artem Laguta, Nicki Pedersen oraz Kenneth Bjerre. Szczególnie ten ostatni ma dużo do udowodnienia po ostatnich słabszych występach podczas spotkań wyjazdowych. Zarówno w Rybniku, jak i w Lesznie zdobycz punktowa „Kenia” nie była imponująca. O tym kto z krajowych seniorów pojawi się w Gorzowie dowiemy się w poniedziałek. Robert Kempiński ma do wyboru czwórkę zawodników: Przemysław Pawlicki, Krzysztof Buczkowski oraz „goście” Krystian Pieszczek czy Tobiasz Musielak.

Transmisja w ELEVEN Sports 1 w poniedziałek od godziny 20:30. Sędzią będzie Paweł Słupski, a komisarzem toru Michał Wojaczek.

Awizowane składy na #GORGRU:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Buczkowski
3. Przemysław Pawlicki
4. Kenneth Bjerre
5. Artem Laguta
6. Denis Zieliński
7. Kacper Łobodziński

Moje Bermudy Stal Gorzów
9. Szymon Woźniak
10. Bartosz Zmarzlik
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Niels Kristian Iversen
14. Wiktor Jasiński
15. Rafał Karczmarz

Rozkład wyścigów:
1. Pedersen, Woźniak, Pawlicki, Kasprzak
2. Karczmarz, Zieliński, Jasiński, Łobodziński
3. Laguta, Thomsen, Buczkowski, Iversen
4. Jasiński, Bjerre, Zmarzlik, Zieliński
5. Kasprzak, Pawlicki, Thomsen, Bjerre
6. Iversen, Buczkowski, Karczmarz, Pedersen
7. Łobodziński, Zmarzlik, Laguta, Woźniak
8. Pawlicki, Iversen, Bjerre, Jasiński
9. Woźniak, Pedersen, Zmarzlik, Buczkowski
10. Zieliński, Kasprzak, Laguta, Thomsen
11. Thomsen, Bjerre, Woźniak, Pedersen
12. Buczkowski, Karczmarz, Łobodziński, Kasprzak
13. Zmarzlik, Laguta, Iversen, Pawlicki

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1510+84
257+32
346+6
444+14
553-30
653-67
742-17
841-22

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra

Skip to content