O dobry wynik na terenie Mistrza. FOGO Unia Leszno - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

O dobry wynik na terenie Mistrza. FOGO Unia Leszno – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

W piątkowe popołudnie żużlowcy MRGARDEN GKM-u Grudziądz zameldują się w Lesznie, by zmierzyć się z miejscową FOGO Unią Leszno. Aktualny Mistrz Polski poniósł dwie porażki i liczy na przełamanie złej serii.

Leszczyńskie „Byki” pewnie kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa powiększając swoją przewagę nad kolejnymi zespołami w PGE Ekstralidze aż do dwóch zaplanowanych pod rząd meczów wyjazdowych. FOGO Unia przegrała we Wrocławiu oraz Lublinie i tabeli rozgrywek zbliżył się do nich RM SOLAR Falubaz Zielona Góra. Nie ma jednak obaw, by leszczynianie mogli nie awansować do fazy play-off. W innej sytuacji są goście piątkowej rywalizacji. MRGARDEN GKM po porażce ze wspomnianymi zielonogórzanami nie powiększyli swojego dorobku punktowego i z ośmioma „oczkami” zajmuje siódmą lokatę.

Trener Piotr Baron nie zmienia swojego składu. Od momentu zamiany Brady’ego Kurtza na Jaimona Lidsey’a żelazna siódemka skutecznie punktuje kolejnych rywali. Choć passa zwycięstw została ostatnio przerwana, to FOGO Unia jest zdecydowanym faworytem spotkania. O ich sile niech świadczy skład drużyny, w której znajdują się najskuteczniejszy obcokrajowiec i junior w tym sezonie PGE Ekstraligi. Ogromnym atutem jest też wyrównana i silna polska część składu. Przed sezonem istniały obawy o Bartosza Smektałę, który rozpoczął starty jako senior. Fani najbardziej utytułowanego klubu żużlowego w Polsce mogą być jednak bardzo zadowoleni, bowiem „Smyk” spisuje się bardzo dobrze i dotychczas osiągnął średnią punktów na bieg wyższą, aniżeli Piotr Pawlicki i Janusz Kołodziej. Do całej koncepcji świetnie wpisują się młodzieżowcy. Dominik Kubera i Szymon Szlauderbach spełniają pokładane w nich oczekiwania.

Wśród grudziądzan od dwóch meczów przeprowadzane są zmiany kadrowe. W Rybniku Krystian Pieszczek i Roman Lakhbaum zastępowali Krzysztofa Buczkowskiego i Przemysława Pawlickiego, w ostatnim spotkaniu z RM SOLAR Falubazem za „Shamka” numer 12 przywdział Tobiasz Musielak. Bardzo prawdopodobne, że w Lesznie ponownie wystąpi Krystian Pieszczek. Poza oczekiwaną zmianą na pozycji seniora roszada ma nastąpić także wśród juniorów. Marcina Turowskiego zastępować będzie Denis Zieliński. Spotkanie rozpoczną Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre. Duńczycy w swojej karierze reprezentowali barwy leszczyńskiej Unii. To z nią Nicki w swojej długiej karierze zdobył swój pierwszy złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Z tego też powodu kibice liczą na dobre występy żużlowców z kraju Hamleta. Niekwestionowanym liderem żółto-niebieskich jest Artem Laguta legitymujący się drugą średnią punktową w PGE Ekstralidze.

Będzie to już jedenaste spotkanie MRGARDEN GKM-u w tym sezonie. Gorąco liczymy na dobry występ podopiecznych Roberta Kempińskiego. Transmisja w ELEVEN Sports 1 w piątek od godziny 18:00. Sędzią będzie Piotr Lis, a komisarzem toru Michał Wojaczek.

Awizowane składy na #LESGRU:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Buczkowski
3. Kenneth Bjerre
4. Przemysław Pawlicki
5. Artem Laguta
6. Damian Lotarski
7. Denis Zieliński

FOGO Unia Leszno
9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Bartosz Smektała
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Szymon Szlauderbach
15. Dominik Kubera

Rozkład wyścigów:
1. Pedersen, Sajfutdinow, Bjerre, Smektała
2. Kubera, Lotarski, Szlauderbach, Zieliński
3. Laguta, Lidsey, Buczkowski, Pawlicki
4. Szlauderbach, Pawlicki, Kołodziej, Lotarski
5. Smektała, Bjerre, Lidsey, Pawlicki
6. Pawlicki, Buczkowski, Kubera, Pedersen
7. Zieliński, Kołodziej, Laguta, Sajfutdinow
8. Bjerre, Pawlicki, Pawlicki, Szlauderbach
9. Sajfutdinow, Pedersen, Kołodziej, Buczkowski
10. Lotarski, Smektała, Laguta, Lidsey
11. Lidsey, Pawlicki, Sajfutdinow, Pedersen
12. Buczkowski, Kubera, Zieliński, Smektała
13. Kołodziej, Laguta, Pawlicki, Bjerre

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
ORLEN OIL MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content