Nadszedł czas rewanżu. MRGARDEN GKM - RM SOLAR Falubaz Zielona Góra (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Nadszedł czas rewanżu. MRGARDEN GKM – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra (zapowiedź)

Ostatnie trzy spotkania z zielonogórzanami zapamiętaliśmy jako bardzo zacięte pojedynki, w których w decydujących momentach lepsi okazywali się nasi rywale. Tak było dwukrotnie w sezonie 2019, kiedy to dwa razy przeciwnicy z województwa lubuskiego wygrywali 46:44, pozbawiając żółto-niebieskich szans na rundę play-off. Tak było również w pierwszym tegorocznym starciu w Zielonej Górze, kiedy to piętnasty wyścig przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Falubazu. W niedzielę podopieczni Roberta Kempińskiego staną przed wielką szansą odegrania się za te niepowodzenia!

Zadanie będzie piekielnie trudne i bynajmniej nie z powodu zapowiadanej wysokiej temperatury powietrza. Gorąco będzie także na torze. RM SOLAR Falubaz jest niezwykle rozpędzony i na najlepszej drodze do play-off. Na tej drodze chce stanąć ekipa MRGARDEN GKM, która aby jeszcze włączyć się o awans do czołowej „czwórki” musi patrzeć także na wyniki z innych torów. Dlatego też żółto-niebiescy podchodzą do każdego kolejnego spotkania z myślą, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony i nadal budować zaufanie swoich kibiców po bardzo przeciętnej pierwszej rundzie rozgrywek.

Niepokonana od trzech spotkań drużyna z Grudziądza przystąpi do tego pojedynku zmotywowana i z nowymi siłami. W środę do zespołu dołączył Tobiasz Musielak. Zawodnik na co dzień udanie reprezentujący Apator Toruń w eWinner 1. Lidze Żużlowej został drugim „gościem” po Krystianie Pieszczku. „Krycha” bardzo dobrze spisał się w meczu w Rybniku, gdzie był jedną z czołowych postaci MRGARDEN GKM. Teraz jednak nie zaprezentuje się przed grudziądzkimi kibicami, gdyż jego macierzysty klub Zdunek Wybrzeże Gdańsk tego dnia rozgrywa spotkanie na zapleczu PGE Ekstraligi. W tej sytuacji działacze GKM-u sięgnęli po Musielaka, który na treningu rywalizował z duetem Krzysztof BuczkowskiPrzemysław Pawlicki i prezentował się bardzo dobrze. Krajowi seniorzy żółto-niebieskich nie spisują się w tym roku na miarę oczekiwań, jednak jeden z nich już w niedzielę dostanie szansę „przełamania”.

To jedyna zagadka wśród żółto-niebieskich. Nie zawodzi lider Artem Laguta, a ostatnie spotkania pokazały, że problemy sprzętowe ma już za sobą także coraz skuteczniejszy Nicki Pedersen. Mocnym punktem drużyny jest także Kenneth Bjerre – do tej trójki można mieć najmniej pretensji o aktualną sytuację zespołu w tabeli. W odwodzie na swoje szanse czeka Roman Lakhbaum, który coraz śmielej poczyna sobie na ekstraligowych torach. W piątek z niezłej strony zaprezentował się w Krośnie w spotkaniu RzTŻ Rzeszów. Tego nie można powiedzieć niestety o Marcinie Turowskim, który także „gościł” w rzeszowskich barwach. „Turoś” w tym roku niezłe występy w zawodach przeplata z beznadziejnymi, a jego postawa w niedzielę może być kluczowa dla losów spotkania w Grudziądzu. Partnerować mu będzie Damian Lotarski, który solidnie pracuje na treningach i coraz częściej pokazuje na H4 skuteczną jazdę.

Jeśli chodzi o RM SOLAR Falubaz to najgroźniejszym zawodnikiem w ich szeregach jest bez wątpienia Martin Vaculik. Słowak znajduje się w fantastycznej formie, w każdych zawodach zdobywając komplet punktów, lub będąc blisko perfekcji. Z dobrej strony pokazują się także Piotr Protasiewicz oraz Patryk Dudek. Zagadka to postawa Michaela Jepsena Jensena i Antonio Lindbaecka. Ten drugi ostatnie cztery sezony spędził w barwach MRGARDEN GKM i z pewnością w niedzielne popołudnie będzie chciał pokazać się na H4 z jak najlepszej strony. Wielką bronią w szeregach drużyny prowadzonej przez Piotra Żyto są juniorzy. Trio Norbert Krakowiak – Damian Pawliczak – Mateusz Tonder świetnie spisuje się w tym roku, nie tylko w rywalizacji młodzieżowców , ale także w wyścigach z seniorami. Punkty tej formacji mogą po raz kolejny okazać się kluczem do spotkania w Grudziądzu.

Mecz rozegrany zostanie pod ścisłym reżimem sanitarnym i z udziałem 4000 kibiców na trybunach. Więcej na temat sprzedaży biletów, jak również wytycznych i regulaminowych zaleceniach dla osób wybierających się na Hallera 4 przeczytasz TUTAJ!

Transmisja w nSport+ od godziny 16:00, a start do pierwszego biegu planowany jest na 16:30. Sędzią niedzielnego pojedynku będzie Michał Sasień, a funkcję komisarza toru pełnić będzie Krzysztof Okupski.

Awizowane składy na #GRUZIE:

RM SOLAR Falubaz Zielona Góra
1. Antonio Lindback
2. Martin Vaculik
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Laguta
14. Damian Lotarski
15. Marcin Turowski

Rozkład wyścigów:
1. Lindback, Pedersen, Jensen, Bjerre
2. Turowski, Krakowiak, Lotarski, Pawliczak
3. Dudek, Pawlicki, Vaculik, Laguta
4. Lotarski, Protasiewicz, Buczkowski, Krakowiak
5. Bjerre, Jensen, Pawlicki, Protasiewicz
6. Laguta, Vaculik, Turowski, Lindback
7. Pawliczak, Buczkowski, Dudek, Pedersen
8. Jensen, Laguta, Protasiewicz, Lotarski
9. Pedersen, Lindback, Buczkowski, Vaculik
10. Krakowiak, Bjerre, Dudek, Pawlicki
11. Pawlicki, Protasiewicz, Pedersen, Lindback
12. Vaculik, Turowski, Pawliczak, Bjerre
13. Buczkowski, Dudek, Laguta, Jensen

Kup bilet na mecz z Falubazem!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
112+14
212+12
312+6
412+4
510-4
610-6
710-12
810-14

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content