Pieszczek odmieni żółto-niebieskich? PGG ROW Rybnik - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Pieszczek odmieni żółto-niebieskich? PGG ROW Rybnik – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

Przed nami już dziewiąta runda spotkań w tegorocznym sezonie PGE Ekstraligi. Tym razem grudziądzkie Gołębie udadzą się do Rybnika. Pojedynek z miejscowym PGG ROW-em rozpocznie się w piątek o godzinie 18:00.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się pod koniec czerwca. Zdecydowane zwycięstwo odnieśli grudziądzanie, którzy pokonali przyjezdnych 58:32. Tym razem o wynik będzie dużo trudniej, bowiem rybniczanie udowodnili, że na własnym torze potrafią jechać skutecznie.

Podopieczni Lecha Kędziory zdobyli jak na razie 2 „oczka”. Po świetnym widowisku udało im się pokonać Moje Bermudy Stal Gorzów 46:44. Rybniccy kibice byli też świadkami udanego występu swoich idoli w meczu z Eltrox Włókniarzem, który dzięki ambitnej postawie całej drużyny przegrali 41:49. Mecz z MRGARDEN GKM-em będzie piątym spotkaniem przy ulicy Gliwickiej w 2020 roku.

Grudziądzanie powoli powiększają swój dorobek punktowy. Po ostatnim remisie z Eltrox Włókniarzem Krzysztof Buczkowski i spółka zapisali piąty meczowy punkt w tym sezonie. Wcześniejsze 4 punkty zdobyte zostały po zwycięskich pojedynkach z najbliższym rywalem – PGG ROW-em oraz gorzowianami.

Skład rybniczan na to spotkanie nie jest zaskoczeniem. Wystąpią w nim sprawdzeni już w tym sezonie żużlowcy z Kacprem Woryną i zapewne Robertem Lambertem na czele. Brytyjczyk, choć nie znajduje się w awizowanym składzie, z pewnością założy na plecy numer 16 i będzie asem w rękawie Lecha Kędziory, który w każdym biegu będzie mógł zastąpić słabiej spisujących się kolegów z drużyny, choć oni również na śląskim obiekcie radzą sobie dobrze. Udany występ w zeszłym spotkaniu zanotował zwłaszcza Mateusz Szczepaniak, który skutecznie ujarzmił częstochowskie Lwy w ostatnim spotkaniu PGG ROW-u zdobywając 7 punktów. Solidną postawę na pozycji juniorskiej prezentuje z kolei Kamil Nowacki, który do Rybnika trafił z Gorzowa. Wychowanek Stali zdążył już „pogrążyć” swój macierzysty klub pokazując, że drzemią w nim spore możliwości.

W ostatnich dniach nastąpiła rewolucja w grudziądzkich szeregach. Robert Kempiński zapowiedział zmiany w składzie, a kontrakt na zasadach „gościa” podpisał jeżdżący w zeszłych latach w Grudziądzu Krystian Pieszczek. Wychowanek Wybrzeża Gdańsk zastąpić ma jednego z krajowych seniorów, „Krycha” wskoczy więc w miejsce Przemysława Pawlickiego bądź Krzysztofa Buczkowskiego. Trener żółto-niebieskich zapowiedział również więcej szans dla Romana Lakhbauma i tylko od niego samego zależy to, ile razy Rosjanin pojawi się na torze. Nie trzeba mieć obaw co do dyspozycji obcokrajowców, ponieważ każdy z nich jest w dobrej formie, co pokazują w ostatnich spotkaniach. Ciekawy pojedynek zapowiada się w wyścigu przeznaczonym dla najmłodszych żużlowców obu zespołów. Obie formacje młodzieżowe prezentują wyrównany poziom i można być pewnym, że walka będzie zacięta.

Spotkanie będzie istotne dla obu drużyn. Grudziądzanie jeśli chcą zachować chociaż matematyczne szanse na awans do czołowej czwórki muszą zwyciężyć. Żużlowcy PGG ROW-u walczą z kolei o każdy punkt, ponieważ każdy kolejny może przybliżyć ich do utrzymania w najlepszej lidze świata.

Start pierwszego wyścigu zaplanowany jest na godzinę 18:00, a kwadrans szybciej rozpocznie się studio w ELEVEN Sports 1. Sędzią spotkania będzie Paweł Słupski, a komisarzem toru wyznaczono Macieja Głoda.

Awizowane składy na #RYBGRU:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Nicki Pedersen
2. Przemysław Pawlicki
3. Kenneth Bjerre
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Damian Lotarski
7. Marcin Turowski

PGG ROW Rybnik
9. Kacper Woryna
10. Mateusz Szczepaniak
11. Troy Batchelor
12. Sergiej Łogaczew
13. Vaclav Milik
14. Kamil Nowacki
15. Mateusz Tudzież

Rozkład wyścigów:
1. Pedersen, Woryna, Bjerre, Batchelor
2. Tudzież, Lotarski, Nowacki, Turowski
3. Laguta, Łogaczew, Pawlicki, Milik
4. Nowacki, Buczkowski, Szczepaniak, Lotarski
5. Batchelor, Bjerre, Łogaczew, Buczkowski
6. Milik, Pawlicki, Tudzież, Pedersen
7. Turowski, Szczepaniak, Laguta, Woryna
8. Bjerre, Milik, Buczkowski, Nowacki
9. Woryna, Pedersen, Szczepaniak, Pawlicki
10. Lotarski, Batchelor, Laguta, Łogaczew
11. Łogaczew, Buczkowski, Woryna, Pedersen
12. Pawlicki, Tudzież, Turowski, Batchelor
13. Szczepaniak, Laguta, Milik, Bjerre

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content