Rozpoczynamy rundę rewanżową. MRGARDEN GKM - ELTROX Włókniarz Częstochowa (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Rozpoczynamy rundę rewanżową. MRGARDEN GKM – ELTROX Włókniarz Częstochowa (zapowiedź)

Za nami już połowa sezonu zasadniczego i czas zacząć rewanże! Pierwsze spotkanie w 2020 roku MRGARDEN GKM Grudziądz pojechał w Częstochowie, dlatego już w tę niedzielę to ELTROX Włókniarz zawita na H4. Spotkanie zapowiada się ekscytująco!

Sytuacji obu drużyn w tabeli PGE Ekstraligi nie ma co porównywać. Dobry początek sezonu biało-zielonych plasuje ich na czwartej lokacie z ośmioma punktami na koncie. Dodatkowo podopieczni Marka Cieślaka mają jeszcze 2 zaległe spotkania do rozegrania. MRGARDEN GKM musi szukać punktów w każdym kolejnym spotkaniu drugiej fazy rozgrywek. Do tej pory po zwycięstwach z PGG ROW-em i Moje Bermudy Stalą żółto-niebiescy uzbierali 4 „oczka”, co daje im szóstą lokatę.

Goście z Częstochowy przechodzą troszkę słabszy okres. Najpierw w przerwanym przez pożar rozdzielni meczu w Gorzowie przegrywali z miejscową Stalą, następnie polegli na własnym torze Motorowi Lublin, by w czwartek wygrać tylko ośmioma punktami w Rybniku. W spotkaniu z PGG ROW-em zawiódł między innymi Leon Madsen, który po raz pierwszy od blisko trzech lat nie pojechał w wyścigach nominowanych. Drużyna została jednak ustawiona w ten sam sposób, co w Rybniku, co oznacza, że Madsen wystąpi z numerem piątym. Mecz otworzą Jason Doyle i Fredrik Lindgren. Szwed w ostatnim meczu zaprezentował się wyśmienicie notując przy swoim nazwisku 13 punktów. Lwy dysponują także silną parą Polaków. Rune Holta i Paweł Przedpełski nie zawodzą w tym roku swoich fanów i są silnym punktem biało-zielonej drużyny. Podobnie sprawa ma się z młodzieżowcami, bowiem Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki już niejednemu liderowi przeciwnej drużyny stawiali duży opór.

Po przerwanym, ale zwycięskim meczu z Moje Bermudy Stalą Gorzów w grudziądzkiej ekipie panuje spokój. We wspomnianym pojedynku tylko czterokrotnie żółto-niebiescy przyjeżdżali do mety na czwartej pozycji. Spotkanie tradycyjnie rozpoczną Nicki Pedersen, który wystąpi w parze z Kennethem Bjerre. Na torze przy ulicy Hallera prezentują się wyśmienicie i są liderami MRGARDEN GKM-u w meczach na własnym torze. Silnym punktem drużyny powinien być również Krzysztof Buczkowski. Wychowanek grudziądzkiego klubu w ostatnim spotkaniu zaprezentował się z dobrej strony zdobywając 6 punktów z dwoma bonusami w trzech biegach. Przegrał tylko z Bartoszem Zmarzlikiem w swoim pierwszym biegu. Wiele można spodziewać się po Artemie Lagucie. Rosjanin w tegorocznej ekstraligowej kampanii prezentuje się bardzo dobrze, a dowodem potwierdzającym jego szybkość jest pięciokrotny wpis w protokołach zawodów z najlepszymi czasami dnia. Ostatnim z seniorów w drużynie Roberta Kempińskiego będzie Przemysław Pawlicki, a parę juniorów ponownie tworzą Damian Lotarski oraz Marcin Turowski.

W zeszłym sezonie po bardzo emocjonującym spotkaniu MRGARDEN GKM pokonał gości z Częstochowy 47:43. Jakim rezultatem zakończy się spotkanie w najbliższą niedzielę? Miejmy nadzieję, że wynik będzie przynajmniej taki, jaki w zeszłym roku!

Mecz rozegrany zostanie pod ścisłym reżimem sanitarnym i z udziałem 4000 kibiców na trybunach. Więcej na temat sprzedaży biletów, jak również wytycznych i regulaminowych zaleceniach dla osób wybierających się na Hallera 4 przeczytasz TUTAJ!

Transmisja w nSport+ od godziny 16:00, a start do pierwszego biegu planowany jest na 16:30. Sędzią niedzielnego pojedynku będzie Piotr Lis, a funkcję komisarza toru pełnić będzie Michał Wojaczek.

Awizowane składy na #GRUCZE:

ELTROX Włókniarz Częstochowa
1. Jason Doyle
2. Rune Holta
3. Fredrik Lindgren
4. Paweł Przedpełski
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Laguta
14. Damian Lotarski
15. Marcin Turowski

Rozkład wyścigów:
1. Doyle, Pedersen, Lindgren, Bjerre
2. Turowski, Miśkowiak, Lotarski, Świdnicki
3. Madsen, Pawlicki, Holta, Laguta
4. Lotarski, Przedpełski, Buczkowski, Miśkowiak
5. Bjerre, Lindgren, Pawlicki, Przedpełski
6. Laguta, Holta, Turowski, Doyle
7. Świdnicki, Buczkowski, Madsen, Pedersen
8. Lindgren, Laguta, Przedpełski, Lotarski
9. Pedersen, Doyle, Buczkowski, Holta
10. Miśkowiak, Bjerre, Madsen, Pawlicki
11. Pawlicki, Przedpełski, Pedersen, Doyle
12. Holta, Turowski, Świdnicki, Bjerre
13. Buczkowski, Madsen, Laguta, Lindgren

Kup bilet na niedzielny mecz z Częstochową!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1510+84
257+32
346+6
444+14
553-30
653-67
742-17
841-22

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra

Skip to content