Rozpędzony Motor na drodze żółto-niebieskich. Motor Lublin - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Rozpędzony Motor na drodze żółto-niebieskich. Motor Lublin – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

Sezon 2020 pędzi bardzo szybko. Przed nami już szósta runda rozgrywek PGE Ekstraligi. Tempo nieco wyhamowało wykryte zakażenie osoby funkcyjnej w Rybniku, a także pożar rozdzielni na stadionie w Gorzowie. Z tych powodów odwołano trzy spotkania tej kolejki, jednak jedno pojedzie zgodnie z planem. W piątek MRGARDEN GKM rozegra swój mecz w Lublinie. Jeżeli nie przeszkodzi pogoda.

Jak dotąd każdy wyjazd grudziądzkiej drużyny w tym sezonie to przygody z deszczową aurą. Tak było w Częstochowie, gdzie odwołano spotkanie zaplanowane w pierwotnym terminie. Deszcz napotkaliśmy też w Zielonej Górze i Wrocławiu, gdzie udało przygotować się nawierzchnię do bezpiecznej jazdy, jednak wielkiego ścigania nie było. Dodatkowo z powodu prognoz odwołano pierwsze podejście do domowego meczu z PGG ROW Rybnik. Meteorolodzy ponownie nie są dla nas łaskawi i na piątek w Lublinie zapowiadane są opady. Mamy jednak nadzieję, że w końcu uda się rozegrać spotkanie w normalnych warunkach i obserwować świetne widowisko przy Alejach Zygmuntowskich.

Rozpędzony Motor Lublin zamierza zgarnąć kolejne dwa ligowe punkty. Gospodarze będą zdecydowanymi faworytami, szczególnie po niespodziewanej wygranej w Częstochowie. Po średnim początku sezonu przebudził się Grigorij Laguta, a na wysokim poziomie punktują Matej Zagar oraz Mikkel Michelsen. Dodatkowo dobrym wzmocnieniem okazało się ściągnięcie z Leszna Jarosława Hampela. To własnie on do spółki z Zagarem tworzą obecnie najskuteczniejszy duet PGE Ekstraligi.

O piąte miejsce w seniorskim składzie rywalizują Paweł MiesiącJakub Jamróg. W awizowanym składzie znalazł się ten pierwszy i to prawdopodobnie „Łełek”, który tak dał się we znaki grudziądzkiej drużynie podczas inauguracji sezonu 2019 w Lublinie, otrzyma szansę na występ w piątek. Nie można zapominać o duecie Wiktor LampartWiktor Trofimow. Juniorzy okrzyknięci przed startem rozgrywek najsilniejszą parą w swojej kategorii wiekowej nie prezentują jeszcze optymalnej formy, jednak są solidnym uzupełnieniem lubelskiej drużyny i w każdej chwili skutecznie są w stanie zastąpić nawet słabiej dysponowanych seniorów.

Więcej problemów jest po stronie żółto-niebieskich, a największym jest brak punktów w ligowej tabeli. Na koncie podopiecznych Roberta Kempińskiego zaledwie dwa „oczka” – za wygraną z PGG ROW Rybnik. Blisko punktów było w Zielonej Górze, ale błędy duetu Nicki PedersenKenneth Bjerre w piętnastym wyścigu ostatecznie pozbawiły nadziei na punkty w Winnym Grodzie. Dużo gorzej było w Częstochowie i we Wrocławiu, a do tego przydarzyła się porażka na własnym torze z Mistrzem Polski – FOGO Unią Leszno. Aby realnie myśleć o realizacji przedsezonowego celu i walce o czołową „czwórkę” – czas zacząć wygrywać mecze.

Czy jest na to szansa w Lublinie? Kluczem będzie równa postawa zespołu, co było dotąd wadą MRGARDEN GKM. Gdy dobrze punktował jeden zawodnik – zawodził kolejny, a nasza ekipa nie była monolitem. Aby myśleć o sukcesie na Lubelszczyźnie cała piątka seniorów musi zapunktować na swoim poziomie. Najwięcej zastrzeżeń było do krajowych zawodników, czyli Krzysztofa Buczkowskiego i Przemysława Pawlickiego. W ostatnim meczu z BETARD Spartą wpadkę zaliczył jednak także Pedersen, a nadal bardzo mizernie wygląda forma grudziądzkich juniorów. Po nieobecności we Wrocławiu do składu wraca Marcin Turowski, który lubi tor w Lublinie. Jego partnerem będzie najprawdopodobniej awizowany Damian Lotarski, a pod numerem 8 pojawi się tradycyjnie czekający na swoje szanse Roman Lakhbaum. Trener Kempiński zdecydował się tym razem na korektę w ustawieniu zawodników w porównaniu do ostatnich meczów.

Kto okaże się lepszy w piątek? Czy rozpędzony Motor pokona kolejnego rywala na otwartej zwycięstwem w Częstochowie drodze do play-off? Czy może to MRGARDEN GKM w końcu się przełamie i wszyscy zawodnicy zaprezentują się na miarę możliwości i oczekiwań? A może znowu górą będzie pogoda? Transmisja w ELEVEN Sports 1. Początek piątkowego meczu o godzinie 20:30. Spotkanie sędziować będzie Remigiusz Substyk, z kolei rolę komisarza toru pełnić będzie Jacek Woźniak.

Awizowane składy na #LUBGRU:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Przemysław Pawlicki
2. Kenneth Bjerre
3. Nicki Pedersen
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Marcin Turowski
7. Damian Lotarski

Motor Lublin
9. Grigorij Laguta
10. Paweł Miesiąc
11. Matej Zagar
12. Jarosław Hampel
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Wiktor Trofimow

Rozkład wyścigów:
1. Pawlicki, G.Laguta, Pedersen, Zagar
2. Trofimow, Turowski, Lampart, Lotarski
3. A.Laguta, Hampel, Bjerre, Michelsen
4. Lampart, Buczkowski, Miesiąc, Turowski
5. Zagar, Pedersen, Hampel, Buczkowski
6. Michelsen, Bjerre, Trofimow, Pawlicki
7. Lotarski, Miesiąc, A.Laguta, G.Laguta
8. Pedersen, Michelsen, Buczkowski, Lampart
9. G.Laguta, Pawlicki, Miesiąc, Bjerre
10. Turowski, Zagar, A.Laguta, Hampel
11. Hampel, Buczkowski, G.Laguta, Pawlicki
12. Bjerre, Trofimow, Lotarski, Zagar
13. Miesiąc, A.Laguta, Michelsen, Pedersen

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content