Mecz na przełamanie. BETARD Sparta Wrocław - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Mecz na przełamanie. BETARD Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

Piąta runda zmagań w PGE Ekstralidze będzie szczególna dla drużyn, które wystąpią w stolicy Dolnego Śląska. Zespoły z Grudziądza i Wrocławia nie mogą być usatysfakcjonowane po spotkaniach rozegranych w ostatnią niedzielę, a żeby móc się liczyć w walce o najwyższe cele w sezonie 2020, ten mecz trzeba muszą wygrać.

Drużyna BETARD Sparty Wrocław zgromadziła na swoim punkcie 1 punkt więcej aniżeli grudziądzanie i przy nazwie drużyny w tabeli widnieją 3 punkty. Warto zauważyć, że w zeszłym roku z tymi samymi rywalami Spartanie zdobyli 6 „oczek”. Podopieczni Dariusza Śledzia niespodziewanie w ostatniej kolejce zremisowali z RM SOLAR Falubazem Zielona Góra. Z tego powodu ich sytuacja nie jest komfortowa i wrocławianie będą musieli się jeszcze sporo napocić, aby awansować do fazy play-off.

W awizowanym składzie BETARD Sparty nie ma niespodzianek. Jedyną niewiadomą jest nazwisko żużlowca, który wystartuje pod numerem 10. Wątpliwy jest start Mateusza Panicza. Bardziej prawdopodobny jest występ Chrisa Holdera, Daniela Bewleya lub ich obu z Brytyjczykiem na pozycji rezerwowego. Gospodarze rozpoczną od mocnego otwarcia, bowiem na pierwszy ogień wyjadą Maciej Janowski z Maksymem Drabikiem, którzy na torze we Wrocławiu prezentują się dobrze i ich tegoroczne średnie biegowe oscylują w granicach 2 punktów na bieg. W dalszym ciągu poszukiwaczem formy z zeszłego sezonu jest Max Fricke. Australijczyk zdobył jak na razie tylko 6 punktów. Oczekiwań działaczy nie spełnia również Daniel Bewley, dlatego wrocławianie porozumieli się z Chrisem Holderem, który w ostatnim meczu uzbierał 8 „oczek” z bonusem. Formację seniorską uzupełnia Tai Woffinden, który na własnym torze spisuje się rewelacyjnie. W wyścigu młodzieżowym wystąpią Mateusz Curzytek z Glebem Czugunowem. Na początku rozgrywek bardzo dobrą formę prezentuje szczególnie ten drugi.

Drużyna MRGARDEN GKM-u Grudziądz zaczyna szukać punktów. Do tej pory podopieczni Roberta Kempińskiego wygrali tylko z PGG ROW-em Rybnik, a po porażce z Mistrzami Polski z Leszna pozostali z dwoma punktami na koncie. Najbliższe spotkania rozgrywane będą na wyjeździe, gdzie o punkty będzie szczególnie ciężko. Na mecz we Wrocławiu żółto-niebiescy awizowali skład z jedną zmianą w stosunku do poprzedniego meczu – Marcina Turowski zastąpił Damian Lotarski. Pojedynek standardowo rozpoczną Nicki Pedersen z Kennethem Bjerre. Z numerem piątym ponownie wystartuje Artem Laguta, który aktualnie legitymuje się czwartą pozycją w klasyfikacji zawodników PGE Ekstraligi pod względem średniej punktów na bieg. Na poprawę zeszłorocznych wyników liczą Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski. Zdobyli oni wówczas 7 punktów, a na ich punkty szczególnie liczą fani grudziądzkiej drużyny.

W zeszłym sezonie drużyny spotkały się 28 lipca. Drużyna Roberta Kempińskiego bardzo pechowo rozpoczęła te zawody, bowiem po czwartego biegach przegrywaliśmy już 17:6. Od piątego biegu grudziądzanie wzięli się za odrabianie strat i po trzech seriach startów przewaga gospodarzy wynosiła już tylko 3 punkty. Później spadł deszcz, zawody przerwano na kilkadziesiąt minut, co niestety przełożyło się na lepszą dyspozycję BETARD Sparty, która po dwóch podwójnych zwycięstwach w biegach nominowanych przechyliła losy spotkania oraz punktu bonusowego na swoją korzyść wygrywając 51:38.

W tym roku spotkanie zapowiada się równie ekscytująco. Według prognoz pogody tym razem deszcz nie powinien przerwać spotkania. Każda z drużyn potrzebuje punktów i można spodziewać się walki na żyletki!

Transmisja w Eleven Sports 1 od godziny 20:15, a start pierwszego wyścigu planowany jest na 20:30. Sędzią spotkania będzie Remigiusz Substyk, a rolę komisarza toru pełnić będzie Maciej Głód.


Awizowane składy na #WROGRU:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Buczkowski
3. Kenneth Bjerre
4. Przemysław Pawlicki
5. Artem Laguta
6. Denis Zieliński
7. Damian Lotarski

Betard Sparta Wrocław
9. Maciej Janowski
10. Mateusz Panicz
11. Maksym Drabik
12. Max Fricke
13. Tai Woffinden
14. Mateusz Curzytek
15. Gleb Czugunow

Rozkład wyścigów:
1. Pedersen, Janowski, Bjerre, Drabik
2. Czugunow, Zieliński, Curzytek, Lotarski
3. Laguta, Fricke, Buczkowski, Woffinden
4. Curzytek, Pawlicki, Panicz, Zieliński
5. Drabik, Bjerre, Fricke, Pawlicki
6. Woffinden, Buczkowski, Czugunow, Pedersen
7. Lotarski, Panicz, Laguta, Janowski
8. Bjerre, Woffinden, Pawlicki, Curzytek
9. Janowski, Pedersen, Panicz, Buczkowski
10. Zieliński, Drabik, Laguta, Fricke
11. Fricke, Pawlicki, Janowski, Pedersen
12. Buczkowski, Czugunow, Turowski, Drabik
13. Panicz, Laguta, Woffinden, Bjerre

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
2811-30
389+34
489+19
586-9
686-37
784-84
883-97

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content