Jak pokonać Mistrza Polski? MRGARDEN GKM - FOGO Unia Leszno (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Jak pokonać Mistrza Polski? MRGARDEN GKM – FOGO Unia Leszno (zapowiedź)

Czas na starcie z niepokonanym w tym sezonie aktualnym Mistrzem Polski! FOGO Unia Leszno to od trzech lat absolutny dominator PGE Ekstraligi. Od lat budowana drużyna, która jest monolitem. Jak ją pokonać i dopisać do swojego dorobku w tabeli bardzo ważne dwa punkty? Na to pytanie będzie musiał odpowiedzieć w najbliższą niedzielę trener Robert Kempiński i jego podopieczni.

Wszyscy kibice do dziś wspominają ubiegłoroczne spotkanie z „Bykami” na Hallera 4. Wielkie widowisko, pasjonujące wyścigi, 10 punktowe prowadzenie, a ostatecznie… wyszarpany remis na ostatnich metrach 15 wyścigu przez Artema Lagutę, który „na kresce” minął Emila Sajftudinowa. Bieg był nominowany na Gali PGE Ekstraligi 2019 do miana Wyścigu Sezonu, a ten pojedynek uznano za jeden z najbardziej ekscytujących w całej kampanii. Czy tak będzie teraz? Zarówno obie drużyny, poszczególne nazwiska w awizowanych składach i w końcu dający jeszcze większe możliwości nowy grudziądzki tor zapowiadają, że będzie się działo!

Mistrzowie Polski przyjadą do Grudziądza w takim samym zestawieniu osobowym, w jakim pokonali w ostatniej kolejce Motor Lublin. Zabraknie Brady’ego Kurtza, którego miejsce zajął Jaimon Lidsey. Australijczyk imponująco wszedł w sezon, zdobywając 9 punktów i wywalczył sobie szansę w meczu przy H4. Pozostałej części składu Piotra Barona przedstawiać nie trzeba. Emil Sajftutdinow, Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała i Piotr Pawlicki, wzmocnieni najlepszym juniorem ligi – Dominikiem Kuberą i utalentowanym Szymonem Szlauderbachem. Nazwiska mówią same za siebie. Żółto-niebiescy muszą szykować się na najtrudniejszą przeprawę z możliwych.

Ekipa Roberta Kempińskiego pieczołowicie przygotowywała się do niedzielnego meczu. Przemysław Pawlicki pojawił się w Grudziądzu już w środę, gdzie odbył ponad 4-godzinny trening. Wychowanek leszczyńskiej Unii trenował także w czwartek, kiedy to na tor wyjechała także pozostała część drużyny z wyjątkiem pary Duńczyków. Zarówno Nicki Pedersen, jak i Kenneth Bjerre dołączyli do ekipy w piątek, a w sobotni poranek wyjechali na tor wraz z Romanem Lakhbaumem oraz juniorami MRGARDEN GKM. Czy przygotowania przyniosą spodziewany efekt? O tym dowiemy się w niedzielę. Przed grudziądzkimi kibicami po raz pierwszy w meczu ligowym zaprezentuje się Denis Zieliński.

Mecz rozegrany zostanie pod ścisłym reżimem sanitarnym i z udziałem 2000 kibiców na trybunach. Więcej o wytycznych i regulaminowych zaleceniach dla osób wybierających się na Hallera 4 przeczytasz TUTAJ!

Transmisja w nSport+ od godziny 18:45, a start do pierwszego biegu planowany jest na 19:15. Sędzią niedzielnego pojedynku będzie Krzysztof Meyze, a funkcję komisarza toru pełnić będzie Michał Wojaczek.

Awizowane składy na #GRULES:

FOGO Unia Leszno
1. Emil Sajfutdinow
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Szymon Szlauderbach

MARGARDEN GKM Grudziądz
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Laguta
14. Denis Zieliński
15. Marcin Turowski

Rozkład wyścigów:
1. Sajfutdinow, Pedersen, Smektała, Bjerre
2. Turowski, Kubera, Zieliński, Szaluderbach
3. Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki, Kołodziej, Laguta
4. Zieliński, Lidsey, Buczkowski, Kubera
5. Bjerre, Smektała, Przemysław Pawlicki, Lidsey
6. Laguta, Kołodziej, Turowski, Sajfutdinow
7. Szlauderbach, Buczkowski, Piotr Pawlicki, Pedersen
8. Smektała, Laguta, Lidsey, Zieliński
9. Pedersen, Sajfutdinow, Buczkowski, Kołodziej
10. Kubera, Bjerre, Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki
11. Przemysław Pawlicki, Lidsey, Pedersen, Sajfutdinow
12. Kołodziej, Turowski, Szlauderbach, Bjerre
13. Buczkowski, Piotr Pawlicki, Laguta, Smektała

Zobacz także:

Idziesz na mecz z Lesznem? To musisz wiedzieć!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
289+34
379-46
477+4
586-9
676-22
784-84
873-81

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content