Więcej pytań niż odpowiedzi. RM SOLAR Falubaz Zielona Góra - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Więcej pytań niż odpowiedzi. RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

Mecz III rundy PGE Ekstraligi w Zielonej Górze będzie prawdziwym spotkaniem zagadek. Zarówno RM SOLAR Falubaz Zielona Góra, jak i MRGARDEN GKM zaliczyły w pierwszych kolejkach wysokie zwycięstwo z ekipą PGG ROW Rybnik, jak również wysoką porażkę z ELTROX Włókniarzem Częstochowa. Dla zielonogórzan tym bardziej bolesna, że na własnym torze. Sobotni pojedynek może pokazać siłę obu drużyn, które mierzą w tym sezonie w fazę play-of.

Do meczu miało dojść w piątek, jednak zapowiadane przez meteorologów warunki atmosferyczne spowodowały, że został on przesunięty na sobotę. Zielonogórzanie mają złe wspomnienia z ostatniego spotkania, które również zostało przesunięte z powodu deszczu. Spotkanie z „Lwami” spod Jasnej Góry rozegrano w poniedziałek, a nie tak jak planowano w niedzielę, a gospodarze kompletnie nie odnaleźli się na własnym torze, przegrywając aż 31:59! Niczym nie przypominali skutecznej drużyny z ośmiu dni wcześniej, kiedy to łatwo na wyjeździe w Rybniku uporali się z beniaminkiem PGE Ekstraligi. W szeregach Falubazu rozczarowali przede wszystkim Antonio Lindbaeck i Michael Jepsen Jensen, jednak i liderzy nie byli sobą. Zarówno Martin Vaculik, Patryk Dudek, jak i Piotr Protasiewicz mieli spore problemy z nawiązaniem walki z liderami Włókniarza. Taka sytuacja z pewnością spotęguje mobilizację ekipy na kolejny mecz, kiedy do Winnego Grodu przyjedzie MRGARDEN GKM.

Trener miejscowych Piotr Żyto dokonał kilku zmian w składzie. Pod numerem 13 pojedzie Dudek, z kolei Protasiewicz został przesunięty na numer Lindbaecka – pod 11. Z kolei Szwed, który ostatnie cztery sezony spędził w Grudziądzu pojedzie z „10” na plecach. Duet juniorów stworzą Mateusz Tonder i Norbert Krakowiak. Obaj od początku rozgrywek sprawiają bardzo pozytywne wrażenie, a ich postawa może być języczkiem u wagi jeśli chodzi o wynik sobotniego pojedynku. Nie od dziś wiadomo, że punkty młodzieżowców są dla końcowego wyniku bezcenne, a potencjał zielonogórskich jest na tyle duży, że mogą nawiązać walkę nawet z seniorami przeciwników.

Na swoje stare śmieci powraca Nicki Pedersen. Duńczyk wyrasta na drugiego lidera MRGARDEN GKM po niepokonanym dotąd w jedenastu wyścigach Artemie Lagucie. Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata wywalczył „płatny” komplet punktów we wtorkowym meczu w Rybniku, a w sobotę – na torze w Zielonej Górze, gdzie startował jeszcze w sezonie 2019 – będzie chciał udowodnić, że jest dobrze przygotowany do tego sezonu. Trener Robert Kempiński już tradycyjnie wstawił Pedersena pod numer 1. Pozostała część seniorskiego składu również nie uległa zmianie w porównaniu z wtorkiem.

Uwaga może być skupiona na Przemysławie Pawlickim. Krajowy senior MRGARDEN GKM źle wszedł w ten sezon, notując dwa słabe występy. Problemy sprzętowe sprawiły, że podczas spotkania z PGG ROW Rybnik już po dwóch wyścigach został zmieniony przez Romana Lakhbauma. Rosjanin swoją postawą na torze zgłasza gotowość do ewentualnej pomocy drużynie w przypadku słabej postawy któregoś zawodnika z podstawowej piątki. Jak zapowiada „Shamek” najgorsze za nim i w sobotę dla niego sezon ma rozpocząć się na nowo. Trzymamy kciuki! W formacji juniorskiej na pewno pojawi się Marcin Turowski. W dwóch dotychczasowych spotkaniach towarzyszył mu Damian Lotarski, jednak na sobotę awizowany został Denis Zieliński. Jeśli otrzyma on szansę startu – będzie to dla niego debiut w barwach naszej drużyny w rozgrywkach ligowych.

W pamięci grudziądzkiego zespołu i kibiców tli się jeszcze mecz w Zielonej Górze z 2019 roku. Wtedy to żółto-niebiescy byli bardzo bliscy odniesienia zwycięstwa. Ostatecznie ulegli 44:46. Czy powiedzenie „co się odwlecze to nie uciecze” znajdzie zastosowanie w tym przypadku? Czy grudziądzanie potwierdzą, że zielonogórski tor im odpowiada? Która z ekip wykona krok ku rundzie play-off? Czy zielonogórzanie zmażą plamę i zrehabilitują się w oczach swoich kibiców po poniedziałkowej wpadce? Czy MRGARDEN GKM pokaże, że stać ich także na skuteczną jazdę poza Hallera 4? Czy Nicki Pedersen udowodni, że wymiana na Antonio Lindbaecka była złym posunięciem zielonogórzan? A może to „Toninho” napsuje sporo krwi swojemu byłemu pracodawcy? No i w końcu czy ktoś powstrzyma Artema Lagutę, który w jedenastu biegach tego sezonu zaliczył jedenaście „trójek”. Pytań bardzo dużo, odpowiedzi poznamy w sobotni wieczór! Szykują się wielkie emocje!

Transmisja w ELEVEN Sports 1. Początek sobotniego meczu o godzinie 20:30. Spotkanie sędziować będzie Paweł Słupski, z kolei rolę komisarza toru pełnić będzie Jacek Krzyżaniak.

Awizowane składy na #ZIEGRU:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Buczkowski
3. Kenneth Bjerre
4. Przemysław Pawlicki
5. Artem Laguta
6. Marcin Turowski
7. Denis Zieliński

RM Solar Falubaz Zielona Góra
9. Martin Vaculik
10. Antonio Lindbaeck
11. Piotr Protasiewicz
12. Michael Jepsen Jensen
13. Patryk Dudek
14. Mateusz Tonder
15. Norbert Krakowiak

Rozkład wyścigów:
1. Pedersen, Vaculik, Bjerre, Protasiewicz
2. Krakowiak, Turowski, Tonder, Zieliński
3. Laguta, Jensen, Buczkowski, Dudek
4. Tonder, Pawlicki, Lindbaeck, Turowski
5. Protasiewicz, Bjerre, Jensen, Pawlicki
6. Dudek, Buczkowski, Krakowiak, Pedersen
7. Zieliński, Lindbaeck, Laguta, Vaculik
8. Bjerre, Dudek, Pawlicki, Tonder
9. Vaculik, Pedersen, Lindbaeck, Buczkowski
10. Turowski, Protasiewicz, Laguta, Jensen
11. Jensen, Pawlicki, Vaculik, Pedersen
12. Buczkowski, Krakowiak, Zieliński, Protasiewicz
13. Lindbaeck, Laguta, Dudek, Bjerre

Zobacz także:

Video: MRGARDEN GKM – PGG ROW Rybnik okiem GKMtv

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
ORLEN OIL MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content