Po pierwsze punkty! MRGARDEN GKM - PGG ROW Rybnik (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Po pierwsze punkty! MRGARDEN GKM – PGG ROW Rybnik (zapowiedź)

Rozgrywki PGE Ekstraligi nabierają tempa! W drugiej rundzie spotkań MRGARDEN GKM Grudziądz podejmie na własnym torze beniaminka rozgrywek – PGG ROW Rybnik. Początek spotkania zaplanowany jest na wtorek 23 czerwca na godzinę 20:00.

Obie drużyny do meczu podejdą do spotkania bez zdobyczy punktowej. Ostatnie spotkanie grudziądzan z rybnickimi Rekinami odbyło się 30 lipca 2017 roku. Wówczas lepsi byli podopieczni Roberta Kempińskiego, którzy wygrali 55:35.

Goście po dwóch sezonach przerwy wrócili do grona najlepszych drużyn w kraju. Pierwsze spotkanie PGG ROW-u w Rybniku zakończyło się porażką zespołu trenera Lecha Kędziory. Lepszy okazał się RM Solar Falubaz Zielona Góra wygrywając na Śląsku 53:36.

W awizowanym składzie ROW-u nie doszło do większych zmian personalnych przed meczem w Grudziądzu. Zdecydowanymi liderami gości powinni być Kacper Woryna awizowany z numerem 5 oraz Robert Lambert, który prawdopodobnie wskoczy do składu pod numerem 8. Wspomniana dwójka w ostatnim meczu zdobyła ponad 72% punktów zdobytych przez PGG ROW! Okazję do rehabilitacji będą mieli inni seniorzy Rekinów – Andzej Lebedevs i Mateusz Szczepaniak. Obaj nie mają powodów do zadowolenia, bowiem w meczu pierwszej kolejki nie zdobyli wielu punktów i szybko byli zmieniani przez kolegów z drużyny. Seniorski skład uzupełnią Vaclav Milik i Troy Batchelor. Czech jest upatrywany jako jeden z liderów rybniczan. Australijczyk w poprzednim meczu został zastąpiony Adrianem Miedzińskim, który nie zdobył żadnego punktu na własnym torze. Formację juniorską tworzą Mateusz Tudzież i Błażej Wypior, który zastąpi Kacpra Kłosoka.

Robert Kempiński zdecydował się zamienić pozycjami Kennetha Bjerre, który pojedzie z numerem 11 i Przemysława Pawlickiego, który wystąpi z dwunastką na plecach. Tym samym w pierwszym wyścigu zobaczymy dwóch Duńczyków – wspomnianego Kennetha oraz Nickiego Pedersena, który podobnie jak w Częstochowie awizowany jest na pierwszej pozycji z numerem 9. Skład na pozostałych pozycjach seniorów pozostał niezmienny i pod numerem 10 zobaczymy kapitana naszej drużyny – Krzysztofa Buczkowskiego. Tradycyjnie najwięcej razy z juniorem pojedzie Artem Laguta. Pozycjami zamieniono także Damiana Lotarskiego i Marcina Turowskiego.

W pierwszej rundzie żadna z drużyn nie zdobyła punktów i choć faworytem są żółto-niebiescy to nie można lekceważyć rybnickich Rekinów. W swoim składzie mają oni klasowych zawodników i można być pewnym, że łatwo skóry nie sprzedadzą. Żużlowcy MRGARDEN GKM z pewnością chcą zrehabilitować się za porażkę w Częstochowie. Dużą przewagą może być nowa geometria toru, jeśli którą gospodarze wykorzystają, podopieczni Roberta Kempińskiego powinni być zadowoleni.

Transmisja w ELEVEN Sports 2. Początek piątkowego meczu o godzinie 20:00. Spotkanie sędziować będzie Michał Sasień, z kolei rolę komisarza toru pełnić będzie Krzysztof Okupski.

Mecz rozegrany zostanie pod ścisłym reżimem sanitarnym i z udziałem 2000 kibiców na trybunach. Więcej o wytycznych i regulaminowych zaleceniach dla osób wybierających się na Hallera 4 przeczytasz TUTAJ!

Awizowane składy na #GRURYB:

PGG ROW Rybnik
1. Troy Batchelor
2. Andzej Lebedevs
3. Vaclav Milik
4. Mateusz Szczepaniak
5. Kacper Woryna
6. Mateusz Tudzież
7. Błażej Wypior

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Laguta
14. Damian Lotarski
15. Marcin Turowski

Rozkład wyścigów:

1. Batchelor, Pedersen, Milik, Bjerre
2. Turowski, Tudzież, Lotarski, Wypior
3. Woryna, Pawlicki, Lebedevs, Laguta
4. Lotarski, Szczepaniak, Buczkowski, Tudzież
5. Bjerre, Milik, Pawlicki, Szczepaniak
6. Laguta, Lebedevs, Turowski, Batchelor
7. Wypior, Buczkowski, Woryna, Pedersen
8. Milik, Laguta, Szczepaniak, Lotarski
9. Pedersen, Batchelor, Buczkowski, Lebedevs
10. Tudzież, Bjerre, Woryna, Pawlicki
11. Pawlicki, Szczepaniak, Pedersen, Batchelor
12. Lebedevs, Turowski, Wypior, Bjerre
13. Buczkowski, Woryna, Laguta, Milik

Zobacz także:

Idziesz na wtorkowy mecz? To musisz wiedzieć!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content