Inauguracja w ciemno. ELTROX Włókniarz Częstochowa - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Inauguracja w ciemno. ELTROX Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

Po 294 dniach wracamy na ligowe tory! Kiedy 23 sierpnia 2019 roku kończyliśmy sezon spotkaniem z Motorem Lublin nikt nie przypuszczał, że na kolejny mecz w PGE Ekstralidze przyjdzie czekać nam tak długo. Pandemia koronawirusa przewróciła świat do góry nogami i zmieniła nasze życie o 180 stopni. Ale w końcu najważniejsze, że jedziemy! W piątek w Częstochowie.

Wyjątkowe okoliczności, brak kibiców na trybunach i ścisły reżim sanitarny wprowadzony przez Speedway Ekstraligę rekomendowany przez Ministerstwo Zdrowia. Tak będzie wyglądać otoczka meczów najlepszej ligi świata. Na torze pojawią się zawodnicy po dwóch tygodniach treningów jedynie na własnych torach, w gronie drużyny, gdzie nie było możliwości przetestowania się z rywalami. Dodatkowo trenerzy stanęli przed wyzwaniem, jakim jest nowy rozkład biegów, do którego muszą dostosować swoje składy, tak naprawdę nie znając siły poszczególnych zawodników. Przed inauguracyjną kolejką jest bardzo dużych niewiadomych. Dla kogo pierwsze punkty w sezonie 2020?

ELTROX Włókniarz uznawany jest przez ekspertów jako jeden z głównych kandydatów do złotego medalu DMP, a już na pewno finału rozgrywek. Trio bardzo mocnych liderów Leon Madsen – Fredrik Lindgren – Jason Doyle, doświadczony Rune Holta i wciąż perspektywiczny Paweł Przedpełski – to oni tworzą seniorskie zestawienie podopiecznych Marka Cieślaka. Dorzucając do tego silny duet juniorów, czyli aktualnego Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski – Jakuba Miśkowiaka, jak również wychowanka Włókniarza – Mateusza Świdnickiego, który w 2019 roku zdobywał doświadczenie na drugoligowym froncie, mamy drużynę, która musi budzić respekt u każdego kibica przeciwników „Lwów”.

Dla MRGARDEN GKM będzie to trudny test. Aspiracje drużyny prowadzonej przez Roberta Kempińskiego i Roberta Kościechy sięgają wysoko, a celem – po raz kolejny – jest awans do rundy play-off. W tym celu żółto-niebieskich wzmocnił Nicki Pedersen i już od pierwszego spotkania dostał bardzo trudne zadanie. Duńczyk został wystawiony pod numer 1. Odpowiedzialność na trzykrotnym Indywidualnym Mistrzu Świata tym większa, że według nowej tabeli biegowej aż trzykrotnie zmierzy się z najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi w sezonie 2019 – Leonem Madsenem. Skład seniorów uzupełniają: Krzysztof Buczkowski, Przemysław Pawlicki, Kenneth Bjerre, a tradycyjnie z numerem 5 w meczu wyjazdowym pojedzie Artem Laguta. Duet juniorów tworzyć będą Marcin Turowski i Damian Lotarski. W tym miejscu należy dodać, że nasi młodzieżowcy świetnie przepracowali wydłużony okres przygotowawczy i podczas treningów mocno rywalizują o miejsce w składzie meczowym. Rezerwowym pod numerem 8 będzie Roman Lakhbaum.

Faworyzowani gospodarze? A może jednak grudziądzanie potwierdzą, że częstochowski tor jest jednym z ulubionych w PGE Ekstralidze i już na inaugurację potwierdzą swoje wysokie aspiracje w tym sezonie? Niech to się w końcu zacznie! Mamy nadzieję, że planów nie pokrzyżuje pogoda. Po raz kolejny będziemy mocno wpatrywać się w niebo i prognozy pogody pod Jasną Górą.

Transmisja w ELEVEN Sports 1. Początek piątkowego meczu o godzinie 20:30. Spotkanie sędziować będzie Paweł Słupski, z kolei rolę komisarza toru pełnić będzie Maciej Głód.

Awizowane składy na #CZEGRU:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Buczkowski
3. Przemysław Pawlicki
4. Kenneth Bjerre
5. Artem Laguta
6. Marcin Turowski
7. Damian Lotarski

ELTROX Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Rune Holta
11. Fredrik Lindgren
12. Paweł Przedpełski
13. Jason Doyle
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

Rozkład wyścigów według nowej tabeli:
1. Pedersen, Madsen, Pawlicki, Lindgen
2. Miśkowiak, Turowski, Świdnicki, Lotarski
3. Laguta, Przedpełski, Buczkowski, Doyle
4. Świdnicki, Bjerre, Holta, Turowski
5. Lindgren, Pawlicki, Przedpełski, Bjerre
6. Doyle, Buczkowski, Miśkowiak, Pedersen
7. Lotarski, Holta, Laguta, Madsen
8. Pawlicki, Doyle, Bjerre, Świdnicki
9. Madsen, Pedersen, Holta, Buczkowski
10. Turowski, Lindgren, Laguta, Przedpełski
11. Przedpełski, Bjerre, Madsen, Pedersen
12. Buczkowski, Miśkowiak, Lotarski, Lindgren
13. Holta, Laguta, Doyle, Pawlicki

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content