Podsumowujemy pierwsze treningi MRGARDEN GKM - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Podsumowujemy pierwsze treningi MRGARDEN GKM

W piątek i sobotę drużyna MRGARDEN GKM odbyła pierwsze sesje treningowe w tym sezonie. Po długim oczekiwaniu nasi zawodnicy mogli ponownie wyjechać na tor przy Hallera 4 i wypróbować nową nawierzchnię toru, który w przerwie zimowej został przebudowany. Żółto-niebieskim towarzyszyła słoneczna pogoda, a oba treningi trwały ponad 3 godziny.

Zgodnie z Regulaminem Sanitarnym jak dotąd sesji treningowych nie mogą obserwować kibice. Mimo to najbardziej wygłodniali fani przynajmniej podczas spacerów w Parku Miejskim na chwilę zatrzymywali się pod bramami stadionu, aby móc posłuchać dźwięku motocykli i poczuć wyjątkowy zapach. Cała drużyna pracuje w ścisłym reżimie sanitarnym, ustalonym przez Speedway Ekstraligę oraz Ministerstwo Zdrowia, w którym m.in. obowiązuje noszenie maseczek, czy też mocno ograniczona liczba osób w parku maszyn.


Piątkowe jazdy cała drużyna poświęciła na zapoznanie się z torem. Dla większości zawodników z wyjątkiem Artema Laguty, Nickiego Pedersena oraz Przemysława Pawlickiego był to pierwszy kontakt z motocyklem żużlowym po długiej zimowej przerwie. Mimo to po jeździe seniorów nie było widać tak długiej rozłąki z żużlem, o czym mówił w sobotnim LIVE na Instagamie GKM S.A. trener Robert Kościecha.

Sobotni trening to kolejne indywidualne starty naszych seniorów. Trenerzy MRGARDEN GKM zdecydowali się także na pierwsze wyścigi spod taśmy, w których wzięli udział nasi juniorzy: Marcin Turowski, Denis Zieliński, Damian Lotarski oraz Kacper Łobodziński. Ścigali się oni na dystansie jednego lub dwóch okrążeń. Podczas najbliższego treningu drużyny, który jest planowany na najbliższą środę, prawdopodobnie pierwsze jazdy spod taśmy zaliczą ich starsi koledzy z zespołu.

Inauguracja sezonu już 12 czerwca. Wtedy to MRGARDEN GKM uda się na wyjazdowy mecz do Częstochowy. Niestety, podobnie jak inne kluby PGE Ekstraligi według wytycznych Regulaminu Sanitarnego nie jest możliwe rozegranie sparingów. – Będzie brakować nam sparingów, ale to nie jest tylko nasz problem, a ośmiu drużyn w Ekstralidze. Z trenerem Robertem Kempińskim myślimy żeby jeszcze przed meczem w Częstochowie zrobić wspólny wewnętrzny turniej par, aby odzwierciedlić jak będzie wyglądać rywalizacja na dystansie czterech kółek – powiedział Robert Kościecha.

 

Pierwszy trening MRGARDEN GKM okiem GKMtv:

 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11124+146
21117-39
31115+46
41110-31
51110-31
6119-12
7119-72
8117-87

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content