Zielone światło na treningi. Wszystkie testy na COVID-19 negatywne! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Zielone światło na treningi. Wszystkie testy na COVID-19 negatywne!

W poniedziałek na stadionie w Grudziądzu odbyły się obowiązkowe testy na obecność koronawirusa w organizmie osób wyznaczonych przez GKM Grudziądz S.A., w których wzięło udział 50 osób. Dziś poznaliśmy ich wyniki. Możemy oficjalnie poinformować, że wszyscy uzyskali wyniki negatywne!

W badaniach przeprowadzonych przez przedstawicielkę gdańskiego laboratorium INVICTA wzięli udział zawodnicy MRGARDEN GKM wraz z mechanikami, sztabem szkoleniowym czy osobami funkcyjnymi i pracownikami klubu, którzy zgodnie z nowym reżimem sanitarnym PGE Ekstraligi będą brać udział w organizacji meczów. Pobrane wymazy z gardła oraz nosa nie stwierdziły obecności COVID-19. Podobnie, jak w innych klubach najsilniejszej ligi świata – wszyscy otrzymali zgodę na rozpoczęcie przygotowań do inauguracji. Pierwsze treningi zaplanowano na piątek 29 maja.

– Dziękuję wszystkim osobom, które stosowały się do wszystkich zaleceń. Reżim sanitarny wymusił na nas wszystkich wyjątkową dyscyplinę, ale na szczęście wszyscy spisali się na medal, zachowali ostrożność i u przetestowanych osób mamy wyniki negatywne. Oczywiście nadal utrzymujemy wyjątkową ostrożność ale możemy być spokojni i już wkrótce rozpocząć treningi na naszym torze. Mam nadzieję, że koronawirus nam odpuści i wytrwamy w zdrowiu przez cały sezon, czego bardzo wszystkim życzę – skomentował wyniki badań prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content