Skuteczny Marcin Turowski w biegach młodzieżowych - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Skuteczny Marcin Turowski w biegach młodzieżowych

Bohaterem naszej akcji „Tydzień z zawodnikiem MRGARDEN GKM” jest Marcin Turowski. Od poniedziałku przerabiacie zdjęcia naszego juniora, z kolei we wtorek udostępniliśmy Wam krzyżówkę związaną z naszym żużlowcem. Dziś dzięki współpracy z GuruStats prześledziliśmy jego statystyki z debiutanckiego sezonu w PGE Ekstralidze.

Przed Marcinem Turowskim drugi sezon w żółto-niebieskich barwach. Ten niespełna 21-letni zawodnik, który po podpisaniu kontraktu w Grudziądzu miał walczyć o miejsce w podstawowym składzie, wyrósł na lidera formacji młodzieżowej, co potwierdzają jego liczby.

Turowski w każdym spotkaniu sezonu 2019 odjechał minimum 3 biegi, zdobywając łącznie 36 punktów i 7 bonusów w 43 wyścigach. Wizytówką naszego juniora były wyścigi młodzieżowe, w których wykręcił średnią 1,929 pkt/bieg, dającą szósty wynik w PGE Ekstralidze. Z zawodników, którzy nadal mogą jeździć jako młodzieżowcy, lepsza była jedynie trójka Wiktor Lampart, Wiktor Trofimow i Dominik Kubera.

O punkty w juniorskich potyczkach nie było jednak łatwo. Marcin sporo napracował się w tych biegach na dystansie, pokonując w bezpośredniej walce na torze aż pięciu rywali. Z drugiej strony Turowski przegrał taki pojedynek jedynie z Bartoszem Smektałą, więc jego końcowy bilans na dystansie w wyścigach młodzieżowych to +4 punkty. Był to najlepszy wynik w PGE Ekstralidze, który został osiągnięty również przez Smektałę.

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content