Skuteczny Marcin Turowski w biegach młodzieżowych - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Skuteczny Marcin Turowski w biegach młodzieżowych

Bohaterem naszej akcji „Tydzień z zawodnikiem MRGARDEN GKM” jest Marcin Turowski. Od poniedziałku przerabiacie zdjęcia naszego juniora, z kolei we wtorek udostępniliśmy Wam krzyżówkę związaną z naszym żużlowcem. Dziś dzięki współpracy z GuruStats prześledziliśmy jego statystyki z debiutanckiego sezonu w PGE Ekstralidze.

Przed Marcinem Turowskim drugi sezon w żółto-niebieskich barwach. Ten niespełna 21-letni zawodnik, który po podpisaniu kontraktu w Grudziądzu miał walczyć o miejsce w podstawowym składzie, wyrósł na lidera formacji młodzieżowej, co potwierdzają jego liczby.

Turowski w każdym spotkaniu sezonu 2019 odjechał minimum 3 biegi, zdobywając łącznie 36 punktów i 7 bonusów w 43 wyścigach. Wizytówką naszego juniora były wyścigi młodzieżowe, w których wykręcił średnią 1,929 pkt/bieg, dającą szósty wynik w PGE Ekstralidze. Z zawodników, którzy nadal mogą jeździć jako młodzieżowcy, lepsza była jedynie trójka Wiktor Lampart, Wiktor Trofimow i Dominik Kubera.

O punkty w juniorskich potyczkach nie było jednak łatwo. Marcin sporo napracował się w tych biegach na dystansie, pokonując w bezpośredniej walce na torze aż pięciu rywali. Z drugiej strony Turowski przegrał taki pojedynek jedynie z Bartoszem Smektałą, więc jego końcowy bilans na dystansie w wyścigach młodzieżowych to +4 punkty. Był to najlepszy wynik w PGE Ekstralidze, który został osiągnięty również przez Smektałę.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
2811-30
389+34
489+19
586-9
686-37
784-84
883-97

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content