Nicki Pedersen: Cieszę się, że trafiłem do Grudziądza - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Nicki Pedersen: Cieszę się, że trafiłem do Grudziądza

Dobiega końca kolejna odsłona naszej akcji – „Tydzień z Nicki Pedersenem”. W każdy dzień tygodnia organizowane były różne akcje związane z trzykrotnym mistrzem świata. W sobotę na klubowym Instagramie odbyła się godzinne spotkanie LIVE z Duńczykiem, które poprowadził Kamil Morydz. Zebraliśmy najciekawsze wypowiedzi duńskiego zawodnika MRGARDEN GKM.

Poruszonych tematów było sporo tematów o aktualnej sytuacji na świecie oraz chorobie, którą przeszedł Nicki na początku tego miesiąca. – Czuję się dobrze. To była naprawdę „męska” grypa: kaszel, ból ciała związany z gorączką i innymi dolegliwościami. Dużo trenowałem przed chorobą, więc zniosłem to dobrze. Zakażeniu uległy też moje dziewczyny, ale wygląda na to, że wszyscy wychodzimy już na prostą – uspokoił kibiców Nicki.

Po przyjechaniu do Polski wszystkie osoby są zobowiązane przejść domową kwarantannę w celu ochrony życia innych osób. Duńczyk rozumie sytuację i już o niej myślał. – Żużel jest moją pracą, więc biorę pod uwagę, że będą brane różne rozwiązania odnośnie zamykania granic i kwarantanny. Myślę jednak, że nie będzie konieczności, bym tę kwarantannę odbywał. Przeszedłem chorobę, jestem na nią uodporniony i mam nadzieję, że takie obostrzenia nie będą mnie dotyczyć.

Wiele wskazuje na to, że sezon 2020 ruszy bez obecności kibiców na trybunach. Pedersen również odniósł się do tej kwestii w Instagramowej relacji LIVE. – Wielka szkoda, że prawdopodobnie nie będzie kibiców na trybunach. Dorzucają oni wiele dobrych emocji do oprawy meczowej, a nie będzie można ich zobaczyć i usłyszeć na stadionie. Mam nadzieję, że w sezonie będzie im to rekompensowane przez transmisje telewizyjne. Nawet jeżeli nie będziemy mogli zobaczyć się na stadionie, to mam nadzieję, że fani będą łączyć się z nami i kibicować poprzez relacje „na żywo”.

Nicki już 20 lat temu startował w barwach grudziądzkiego klubu. Pozytywnie ocenia atmosferę wokół klubu. – Cieszę się, że trafiłem do Grudziądza. Drużyna jest fajna, panuje dobra atmosfera, zarówno między żużlowcami, jak i Zarządem klubu. Trudno porównać tę atmosferę do tego, co było w 2000 roku, ponieważ wiele się zmieniło, a startował wtedy m.in. Billy Hamill, który był tutaj liderem i największą gwiazdą – podsumował Duńczyk.

Na koniec rozmowy Nickiego Pedersena z kibicami, sam Duńczyk życzył kibicom bezpieczeństwa i dużo zdrowia, żebyśmy mogli jak najszybciej spotkać się przy Hallera 4.

Zobacz także:

“Poznaj zawodnika”: Nicki Pedersen

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content