138 meczów Krzysztofa Buczkowskiego w barwach grudziądzkiego klubu - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

138 meczów Krzysztofa Buczkowskiego w barwach grudziądzkiego klubu

Bohaterem naszej akcji „Tydzień z zawodnikiem MRGARDEN GKM” jest Krzysztof Buczkowski. Od poniedziałku przerabiacie zdjęcia kapitana żółto-niebieskich, z kolei we wtorek udostępniliśmy Wam krzyżówkę związaną z karierą „Buczka”. Dziś dzięki współpracy z GuruStats prześledzimy jego statystyki z czasów startów dla grudziądzkiego klubu.

Za Krzysztofem Buczkowskim 10 sezonów w żółto-niebieskich barwach. Jego liczby już w tym momencie kariery są imponujące, ale nie ma co ukrywać, że czekamy na kolejne historyczne wyścigi i przekroczenie następnych barier. Wydaje się, że nasz kapitan jest najbliżej dwusetnego wygranego biegu dla GKM-u, bo do osiągnięcia tej liczby brakuje mu już tylko 11 indywidualnych triumfów.

Razem z kolejnymi biegami wychowanek GKM-u będzie powiększał swój dorobek punktowy. Krzysztof zdobył dotychczas 1155 punktów dla grudziądzkiego klubu i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Od liderującego Roberta Kempińskiego (1563) i drugiego Pawła Staszka (1560) dzieli go jeszcze ponad 400 „oczek”, ale jeszcze cztery lata temu różnica ta była dwa razy większa.

Dużo bardziej zagrożony jest inny rekord naszego trenera, który w historii swoich startów dla GKM-u zdobył 12 kompletów punktów (licząc minimum cztery biegi). Popularnemu „Buczkowi” brakuje tylko jednego bezbłędnego spotkania do osiągnięcia tego rezultatu. Z kolei zdobycie 11 bonusów pozwoli mu na wyrównanie wyniku Piotra Markuszewskiego (124) i awans na trzecie miejsce w tej historycznej klasyfikacji.

Na podstawie danych z trzech ostatnich lat jesteśmy w stanie stwierdzić w jaki sposób kapitan wyprzedza na H4. W sezonach 2017-19 Buczkowski wykonał 22 udane akcje na domowym torze w meczach ligowych, z czego połowa miała miejsce na drugim łuku. Kapitan najczęściej wyprzedzał w biegu nr 3 (6 razy), a jego szarże charakteryzują się dużym udziałem tych po zewnętrznej stronie (32% przy średniej torowej 25%).

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content