138 meczów Krzysztofa Buczkowskiego w barwach grudziądzkiego klubu - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

138 meczów Krzysztofa Buczkowskiego w barwach grudziądzkiego klubu

Bohaterem naszej akcji „Tydzień z zawodnikiem MRGARDEN GKM” jest Krzysztof Buczkowski. Od poniedziałku przerabiacie zdjęcia kapitana żółto-niebieskich, z kolei we wtorek udostępniliśmy Wam krzyżówkę związaną z karierą „Buczka”. Dziś dzięki współpracy z GuruStats prześledzimy jego statystyki z czasów startów dla grudziądzkiego klubu.

Za Krzysztofem Buczkowskim 10 sezonów w żółto-niebieskich barwach. Jego liczby już w tym momencie kariery są imponujące, ale nie ma co ukrywać, że czekamy na kolejne historyczne wyścigi i przekroczenie następnych barier. Wydaje się, że nasz kapitan jest najbliżej dwusetnego wygranego biegu dla GKM-u, bo do osiągnięcia tej liczby brakuje mu już tylko 11 indywidualnych triumfów.

Razem z kolejnymi biegami wychowanek GKM-u będzie powiększał swój dorobek punktowy. Krzysztof zdobył dotychczas 1155 punktów dla grudziądzkiego klubu i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Od liderującego Roberta Kempińskiego (1563) i drugiego Pawła Staszka (1560) dzieli go jeszcze ponad 400 „oczek”, ale jeszcze cztery lata temu różnica ta była dwa razy większa.

Dużo bardziej zagrożony jest inny rekord naszego trenera, który w historii swoich startów dla GKM-u zdobył 12 kompletów punktów (licząc minimum cztery biegi). Popularnemu „Buczkowi” brakuje tylko jednego bezbłędnego spotkania do osiągnięcia tego rezultatu. Z kolei zdobycie 11 bonusów pozwoli mu na wyrównanie wyniku Piotra Markuszewskiego (124) i awans na trzecie miejsce w tej historycznej klasyfikacji.

Na podstawie danych z trzech ostatnich lat jesteśmy w stanie stwierdzić w jaki sposób kapitan wyprzedza na H4. W sezonach 2017-19 Buczkowski wykonał 22 udane akcje na domowym torze w meczach ligowych, z czego połowa miała miejsce na drugim łuku. Kapitan najczęściej wyprzedzał w biegu nr 3 (6 razy), a jego szarże charakteryzują się dużym udziałem tych po zewnętrznej stronie (32% przy średniej torowej 25%).

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content