Robert Kempiński: Jestem nie do złapania - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Robert Kempiński: Jestem nie do złapania

Mimo tego, że mamy już drugą połowę marca, wciąż nie udało nam się usłyszeć warkotu żużlowych motocykli. Wszystko przez globalną sytuację związaną z wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym żużlowy świat również się zatrzymał. O sytuacji w klubie oraz o przygotowaniu toru porozmawialiśmy z trenerem MRGARDEN GKM Grudziądz, Robertem Kempińskim.

Wszystko jest w porządku. Jestem nie do złapania. W domu nie siedzę, bo w nim nie wytrzymam. Dlatego też nie mam zapasu bułek, ale oczywiście zachowuję bezpieczną odległość od innych – stwierdza szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Popularny w Grudziądzu „Kempes” nie potrafi określić, kiedy rozpoczną się rozgrywki PGE Ekstraligi. Wspomina jednak nawet o miesiącach letnich. – Zdrowie jest najważniejsze. Nie można patrzeć na sport w momencie, kiedy zagrożone jest życie ludzi. Nie możemy teraz trenować, czekamy na decyzję rządu odnośnie najbliższych tygodni. Dopiero wtedy będziemy myśleć o wyjeździe na tor. Czy to będzie czerwiec, czy lipiec, trudno mi powiedzieć. Nasi zawodnicy również nie mogą za wiele zrobić. Mamy związane ręce i nie możemy nic zrobić. Ostatnio pojawiła się informacja, że Pawlicki trenował na swoim torze, ale kto mu zabroni? Jest na swoim terenie i może robić co chce – mówi Robert Kempiński.

Zimą rozpoczął się remont toru przy H4, w wyniku czego dosypano nowy materiał oraz przesunięto krawężnik w głąb murawy. Podstawowe prace zostały zakończone, a także zamontowano już dmuchane bandy. – W poprzednim tygodniu spadło sporo deszczu i teraz czekamy, jak ta nawierzchnia wyschnie sama. Nie musimy w nią ingerować w obecnej sytuacji, ponieważ mamy dużo czasu. Nie mamy ścisłego harmonogramu przygotowania toru. Czas nam sprzyja w związku z ostatnimi pracami, jak wymianą krawężnika czy dosypaniem tej nawierzchni. Pozostaje nam czekać na pierwsze jazdy – kwituje trener grudziądzkiego zespołu.

W tym sezonie Robert Kempiński będzie musiał opracować nowe rozwiązania taktyczne z powodu nowej tabeli biegowej. – Trudno cokolwiek powiedzieć na ten temat. Będę mądrzejszy, kiedy odjedziemy sparingi i sprawdzimy, jak to wszystko wychodzi w praniu. Na pewno gospodarz ma teraz, na początku, niewielką przewagę związaną z tym, że to gość pierwszy przesyła swoje zestawienie. A samą tabelę ciężko ocenić. Do tej pory pozycja numer 5 była łatwym numerem, z kolei po zmianach już niekoniecznie może tak być – uważa „Kempes”.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content