W poniedziałek spotkanie prezesów klubów PGE Ekstraligi. "Nie wyobrażamy sobie meczów ligowych bez udziału kibiców" - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

W poniedziałek spotkanie prezesów klubów PGE Ekstraligi. „Nie wyobrażamy sobie meczów ligowych bez udziału kibiców”

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa w naszym kraju jest coraz bardziej napięta. Zgodnie z wtorkową decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego aby uniknąć rozprzestrzenianie się wirusa m.in. odwoływane są imprezy masowe, a wydarzenia sportowe mogą być rozgrywane tylko bez udziału publiczności. Problem dotyczy także żużla, gdyż wkrótce w planie klubów jest wiele imprez przedsezonowych, a inauguracja PGE Ekstraligi zaplanowana jest na 3 kwietnia.

Pierwszych decyzji odnośnie kryzysowej sytuacji można spodziewać się dopiero po 16 marca. Wtedy to w Bydgoszczy zaplanowano spotkanie prezesów klubów PGE Ekstraligi, na której omawiany będzie m.in. temat koronawirusa i związanymi z nimi problemami. Zgodnie z zaleceniami władz odwołane zostały środowe wydarzenia w grudziądzkim Centrum Kultury Teatr, gdzie miało odbyć się spotkanie drużyny MRGARDEN GKM z kibicami oraz oficjalna konferencja prasowa dla przedstawicieli mediów.

– Sytuacja epidemiologiczna to spory problem dla wszystkich, ale musimy zachować spokój. Środowe spotkanie zostało odwołane, gdyż musimy odpowiedzialnie podejmować decyzje w trosce o zdrowie zarówno kibiców, jak i całej drużyny, która przyjeżdża do nas z różnych części świata. Prosimy kibiców o cierpliwość. Postaramy się zorganizować spotkanie z naszymi zawodnikami już w trakcie sezonu. Mogę zapewnić, że jako klub i drużyna nie wyobrażamy sobie meczów ligowych bez udziału kibiców, ponieważ wszystko co robimy jest właśnie dla nich. W poniedziałek odbędzie się spotkanie prezesów wszystkich klubów Ekstraligi, po którym będziemy mogli powiedzieć więcej na temat planów odnośnie startu rozgrywek – powiedział prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content