Marcin Turowski "gościem" w RzTŻ Rzeszów - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Marcin Turowski „gościem” w RzTŻ Rzeszów

W niedzielny wieczór działacze drugoligowego Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego poinformowali o pozyskaniu nowego zawodnika za zasadach „gościa”. Za zgodą klubu GKM S.A. występy w PGE Ekstralidze z występami w 2. Lidze Żużlowej łączyć będzie Marcin Turowski.

„Turoś” ma być w nadchodzących rozgrywkach czołową postacią formacji juniorskiej, zarówno w Grudziądzu, jak i w Rzeszowie. W związku z ostatnim sezonem startów w gronie zawodników do 21 lat nasz zawodnik poszukiwał większej ilości jazdy. Oprócz startów w dwóch ligach będzie brał udział w zawodach DMPJ i turniejach indywidualnych.

– Decyzja o startach w 2. Lidze Żużlowej jest spowodowana tym, że chcę jak najwięcej jeździć i być przez to w wysokiej formie. Juniorzy potrzebują tej jazdy i myślę, że będzie dobrze. Miałem kilka innych propozycji, ale wybrałem Rzeszów. Nie ukrywam, że dużą rolę odegrał tutaj Patryk Rolnicki. To on mnie przekonał. Znamy się już sporo czasu, na torze też nam się dobrze współpracowało. Zaprzyjaźniliśmy się i fajnie, że znów będziemy startować w jednym zespole – mówi junior MRGARDEN GKM.

 

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content