Marcin Turowski "gościem" w RzTŻ Rzeszów - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Marcin Turowski „gościem” w RzTŻ Rzeszów

W niedzielny wieczór działacze drugoligowego Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego poinformowali o pozyskaniu nowego zawodnika za zasadach „gościa”. Za zgodą klubu GKM S.A. występy w PGE Ekstralidze z występami w 2. Lidze Żużlowej łączyć będzie Marcin Turowski.

„Turoś” ma być w nadchodzących rozgrywkach czołową postacią formacji juniorskiej, zarówno w Grudziądzu, jak i w Rzeszowie. W związku z ostatnim sezonem startów w gronie zawodników do 21 lat nasz zawodnik poszukiwał większej ilości jazdy. Oprócz startów w dwóch ligach będzie brał udział w zawodach DMPJ i turniejach indywidualnych.

– Decyzja o startach w 2. Lidze Żużlowej jest spowodowana tym, że chcę jak najwięcej jeździć i być przez to w wysokiej formie. Juniorzy potrzebują tej jazdy i myślę, że będzie dobrze. Miałem kilka innych propozycji, ale wybrałem Rzeszów. Nie ukrywam, że dużą rolę odegrał tutaj Patryk Rolnicki. To on mnie przekonał. Znamy się już sporo czasu, na torze też nam się dobrze współpracowało. Zaprzyjaźniliśmy się i fajnie, że znów będziemy startować w jednym zespole – mówi junior MRGARDEN GKM.

 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content