Żużlowcy zagrali w hokeja na lodzie dla Stowarzyszenia Hospicjum Światło - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Żużlowcy zagrali w hokeja na lodzie dla Stowarzyszenia Hospicjum Światło

W niedzielne popołudnie drużyny Apatora Toruń i GKM-u Grudziądz spotkały się na toruńskim lodowisku Tor-Tor. Obie kujawsko-pomorskie żużlowe ekipy rozegrały charytatywny mecz hokeja na lodzie w szczytnym celu. Dochód z imprezy przeznaczony został na Stowarzyszenie Hospicjum Światło.

W składach obu ekip nie zabrakło byłych i obecnych zawodników oraz trenerów. Nie brakowało ostrej, ale sportowej rywalizacji. Ostatecznie podczas meczu rozegranego w trzech tercjach po 20 minut lepsi okazali się gospodarze. Apator wygrał 6:4, mimo, że przez większość spotkania na prowadzeniu znajdowali się grudziądzanie. GKM prowadził już 3:1, a chwilę później 4:3. Ostatnia odsłona należała jednak do miejscowych za sprawą świetnie dysponowanych Mirosława Kowalika i Adriana Miedzińskiego.

Po stronie żółto-niebieskich najlepiej spisywali się grający w ataku Robert Kościecha Mariusz Puszakowski, a filarem obrony był nasz kapitan – Wojciech Żurawski. To właśnie ta trójka wpisywała się na listę strzelców, a „Kostek” zrobił to dwukrotnie. Trener młodzieży MRGARDEN GKM był także dwukrotnie wykluczany z gry i odsyłany na ławkę kar za ostrą grę i faule na przeciwnikach. Rewelacyjnie na bramce radził sobie przedstawiciel żużlowców-amatorów ksiądz Patryk Frankiewicz, który skutecznie bronił groźne strzały torunian.

W dodatkowej serii rzutów karnych lepsi okazali się reprezentanci GKM-u. Wygraną 1:0 zapewnił celny strzał Roberta Kościechy. Tego dnia najważniejsza była jednak dobra zabawa i szczytny cel, w jakim obie ekipy spotkały się na toruńskim Tor-Torze. Niestety, podczas gry kontuzji nogi nabawił się Tomasz Bajerski. Trenerowi eWinner Apatora życzymy dużo zdrowia!

Poniżej prezentujemy fotorelację z tego wydarzenia, którą przygotował Jarosław Pabijan.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content